O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Taktika teorie psychol...

Taktická příprava

 

Především je třeba uvést, že taktická příprava musí respektovat možnosti konkrétního hráče (inteligenci, vnímání, schopnosti analýzy atd.), s odlišnou taktikou půjde na kurt mistr světa a začátečník. Dále najdete v textu 14 základních rad jak vést a dovést utkání k vítězství.

zobrazit celý článek »

Taktika ve dvouhře

 

Nejjednodušší taktickou radou ve dvouhře je - vzhledem k rozměrům kurtu, který musí soupeř pokrýt - hrajte tam, kam to má váš soupeř nejdál. Ale ne vždy jde toto pravidlo uplatnit, takže je třeba přijít i se „sofistikovanějšími" taktickými prvky.

zobrazit celý článek »

Taktika ve čtyřhře

 

Základní pravidlo pro čtyřhry - hrajete nikoliv jako dva jednotlivci, ale jako jeden tým. Chyba jednoho je i chybou druhé, vítězný bod jednoho je i vítězstvím i pro druhého. Snažte se spolupracovat, vytvořit na kurtu dobrou atmosféru - nehrajte sami za sebe, hrajete za oba dva.

zobrazit celý článek »

Taktika ve smíšené čtyřhře

 

Známe dvě pojetí smíšené čtyřhry. Ortodoxní mixové, kdy se pár snaží téměř za každou cenu udržet pozice „on - vzadu a ona - na síti". Naproti tomu plastičtější hru nabízí pojetí deblové, kdy se hráčka sice snaží dostat na síť, ale nikoliv za každou cenu, pár především vychází ze čtyřhrového pojetí.

zobrazit celý článek »

Teoretická příprava

 

Souborný systém znalostí a zkušeností, soustava poznatků, principů a pravidel v dané oblasti - tak lze obecně definovat teorii. Nikdo nezná všechno, proto by se každý měl snažit získávat nové a nové informace, které povedou ke zlepšování jeho výkonu - kolik badmintonových jazyků znáš, tolikrát jsi lepším hráčem!

zobrazit celý článek »

Psychologická příprava

 

Jakým způsobem lze předejít selhání sportovce? Jakým způsobem je možno uvolnit psychické zdroje výkonnosti? Jakým způsobem je nutno postupovat, aby byly v tréninku rozvíjeny co nejúčinněji ty psychické děje, stavy a vlastnosti, které jsou rozhodující pro dosažení vysoké výkonnosti?

zobrazit celý článek »

Dělení psychologické přípravy

 

Psychologické příprava je příprava jako každá jiná, můžeme ji dělit na: Dlouhodobou, která probíhá průběžně a je jednou ze stránek tréninkového procesu. Krátkodobou, jež může zahrnovat jak přípravu ke každé mistrovské soutěži, tak přípravu k nejvýznamnější soutěži roku (MS, ME, MČR).

zobrazit celý článek »

Cíle a principy psychologické přípravy

 

Cílem psychologické přípravy je vytvářet dlouhodobé i bezprostřední předpoklady pro optimální úroveň aktuálního psychického stavu. K principům psychologické přípravy patří: modelování, stupňování nebo obměňování tréninkových zátěží a relaxace.

zobrazit celý článek »

Regulační prostředky

 

Regulační prostředky představují různé záměrné a pozitivní zásahy do dynamiky psychofyziologického dění. Jejich smyslem je příznivé ovlivňování aktuálního psychického stavu, obzvláště v situacích duševního stresu. Rozlišujeme tři skupiny prostředků: biologické, fyziologické a psychologické.

zobrazit celý článek »

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS