O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Pohyb po kurtu

 Kam se hrabe koloběh života na pohyb po kurtu! Výchozí postavení, první krok, další kroky, poslední krok (výpad, přeskok) a pohyb zpět do výchozího postavení – to vše uděláte během jediného turnaje třeba i tisíckrát. Správné provedení zefektivní, zrychlí a zpřesní váš pohyb.

Technika pohybu po kurtu

 

Stejně jako učení, dělá dobrý pohyb skutečné mistry. Vzhledem k tomu, že o dobře zahraném a tedy úspěšném úderu rozhodují setiny a centimetry, je pohyb po kurtu pro badmintonistu stejně důležitý jako pro pyromana zápalky či neplavce záchranný kruh.

zobrazit celý článek »

Výchozí postavení

 

Někdy je toto postavení nazýváno jako „středové", což může být zavádějící, neboť ne vždy musíme stát ve středu kurtu; jinými slovy - je těžké obecně tento střed definovat, tak aby byl platný pro všechny údery.

zobrazit celý článek »

První krok

 

Když se v televizi díváte na hráče světové špičky, také máte ten neodbytný pocit, že po kurtu chodí, zatímco vy musíte běhat? Tito hráči mají vynikající reakci na soupeřův úder a skvělý první krok. Jak jej získat?

zobrazit celý článek »

Další kroky

 

Z prvního kroku získanou rychlost se snažíme neztratit a pomalu se připravujeme na zahrání úderu. Horní část těla a především ruka s raketou se již připravují na odehrání míče. Důležité je plynule navázat na rychlý první krok, netratit balanc, zůstat ve vzpřímené poloze.

zobrazit celý článek »

Poslední krok

 

Především při pohybu na síť a do stran bychom měli mít v posledním kroku nejmenší rychlost. Badminton patří ke kondičně nejnáročnějším sportům vůbec i proto, že v něm mnohokrát během jediné výměny zcela otáčíme směr našeho pohybu. Poslední krok je zároveň prvním krokem k návratu zpět do výchozího postavení!

zobrazit celý článek »

Pohyb zpět do výchozího postavení

 

Dvě základní rady: Čím rychlejší úder jsme zahráli, tím dříve bychom na tento úder měli být připraveni, tedy tím rychlejší bude pohyb zpět. A pokud to jde, snažte se využít dříve získané rychlosti i pro pohyb zpět do výchozího postavení.

zobrazit celý článek »

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS