O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Taktika ve čtyřhře

Čtyřhrový kurt je jen o něco větší než ten dvouhrový, ale hráči zde nejsou dva, ale čtyři. Díky tomu je čtyřhra rychlejší a kvůli tomu musí být logicky i jiná naše taktika; obecné taktické rady a doporučení jsou ovšem platné i zde.

Základní pravidlo pro čtyřhry - hrajete nikoliv jako dva jednotlivci, ale jako jeden tým. Chyba jednoho je i chybou druhé, vítězný bod jednoho je i vítězstvím i pro druhého. Snažte se spolupracovat, vytvořit na kurtu dobrou atmosféru, podpořit svého spoluhráče (dobrým úderem i verbálním povzbuzením) - nehrajte sami za sebe, hrajete za oba dva.

Speciální taktika ve čtyřhře:

1) Podání a příjem! Chyba na podání a příjmu je neomluvitelná, i kdybyste odříkali pětkrát Otčenáš a desetkrát Zdrávas.

 

 

Správný return předvádí Candra Wijaya (Indonésie), olympijský vítěz ze Sydney 2000. Zkrácené forhendové až plácačkové držení, raketa jde přímo proti míčku se snahou zasáhnout jej co nejvýše. Všimněte si jedné změny oproti tradičnímu pohybu - v párových disciplínách je obvykle příjem prováděn na druhou než výpadovou nohu (Candra je pravák a výpad dělá na levou nohu). Obličej navíc prozrazuje i správnou dávku agresivity, pro párové disciplíny - ovšem v přiměřeném množství - velmi potřebnou.


 

 

 

 

 

 

 

Totéž ale z boku a elegantněji předvádí Reiko Shiota (Japonsko). 

 

 

 


 2) Útok > obrana. Základním východiskem z této rady je „nezvedat míčky, pokud to není bezpodmínečně nutné"; drajv je lepší než lob, ze zadní části kurtu je drop lepší než klír.
3) Postavení hráčů - vedle sebe nebo za sebou? Dvojice, která se brání je v postavení vedle sebe, útočící hráči stojí za sebou. Vzhledem k výše uvedenému by mělo být snahou dostat se do útočného postavení.
4) Hrajte mezi hráče, což může mít někdy tento efekt (viz přiložená fotografie)

Tan Fook Choong - Wan Wah Lee (Malajsie) předvádějí komplikace u úderu mezi hráče do zadní části kurtu

Fu Haifeng a Cai Fun (Čína) potom ukazují problémy při pohybu vpřed.

5) Ve čtyřhře se hraje především rychle!

Fu Haifeng (Čína) a jeho rychlý přístup k síti.

Doporučit:
Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS