O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Taktika ve smíšené čtyřhře

Ve smíšené čtyřhře platí přibližně to samé jako ve čtyřhře. Základním rozdílem je, že na druhé straně kurtu stojí nesourodá dvojice, kdy jeden z této dvojice je obvykle vyšší a silnější a druhý menší ale hezčí.
Známe dvě pojetí smíšené čtyřhry. Ortodoxní mixové, kdy se pár snaží téměř za každou cenu udržet pozice „on - vzadu a ona - na síti". Naproti tomu plastičtější hru nabízí pojetí deblové, kdy se hráčka sice snaží dostat na síť, ale nikoliv za každou cenu, pár především vychází ze čtyřhrového pojetí.

Jeden z předních párů světa vyznávající flexibilní deblové pojetí - Flandy Limpele a Vita Marissa (Indonésie) - se právě dostal do opačného postavení, Vita útočí ze zadní části kurtu, Flandy je na síti.

V posledních letech je ve světovém badmintonu zřetelně převažují právě druhé jmenované deblové pojetí, kdy hráčka se pohybuje volně dle své úvahy a hráč pomáhá „zaplnit zbývající prostor na kurtu". Důraz je pochopitelně kladen na správné čtení hry, anticipaci, reakci na vzniklou herní situaci a sehranost.
Speciální taktika ve smíšené čtyřhře
1) Hráčka je obvykle slabší než hráč; proto je například útok veden většinou do hráčky.
2) Snahou většiny párů je „dostat soupeřku od sítě", vytvořit opačné mixové postavení.
3) Hrát na mixové body (viz výše) znamená ve smíšené čtyřhře „hrát mezi hráče". Velmi účinný úder.
4) Základní pravidlo pro hráčky - pokud jste na síti, hrajte jen ty údery, na které správně dosáhnete. V opačném případě nechte míček letět dále, váš partner by si s ním měl obvykle poradit.

Hyo Jung Lee by měla tedy tento míček nechat na svém spoluhráči Yong Dae Lee (oba Korea), rychle se postavit a zapojit se znovu do hry.
5) Základní pravidlo pro hráče - hrajte s ohledem na svou partnerku. Je to křehká váza, kterou můžete jediným úderem rozbít - když například nahrajete soupeři nad síť a on vaši spoluhráčku nekompromisně trefí do hlavy - a občas se jen obtížně a velmi dlouho slepuje.
6) Oba dva herní styly ve smíšené čtyřhře mají jedno společné - situace, kdy hráč útočí a hráčka je na síti připravená zakončit, je stále nejúčinnější. Snažte se dostat co možná nejčastěji do tohoto postavení.

 

 

Doporučit:
Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS