Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a žáky. S náskokem stejně jako v minulých letech zvítězila pražská Astra.

zobrazit celý článek »

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

(17.06.2010)

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním poli dosáhl na stříbrnou medaili. Vítězem se stalo nizozemské družstvo BC Centrum-Noord Nederland, třetí místo obsadil chorvatský tým HBK Max Zagreb.

Falco Cup: pražští žáci opět nejlepší

(06.06.2010)

Posledním žákovským turnajem letošní sezóny byl tradiční Falco Cup – turnaj regionálních výběrů kategorie U15, který se konal v sobotu 5. června v tělocvičně Technické univerzity v Liberci. Starší žáci pod hlavičkou Výběr Prahy napodobili své mladší kolegy a v konkurenci pěti družstev zvítězili, druhé skončilo družstvo SuperStars Most a třetí výběr Jižních Čech.

Můj první turnaj: když si hrají děti

(05.06.2010)

Nedávný Mezinárodní den dětí (každoročně se slaví 1. června) obrátil alespoň na chvíli pozornost lidí k těm nejmenším občanům. Mezi řadu společenských a sportovních akcí se zařadil také Turnaj minižáků, pořádaný oddílem Astra Praha. Ve dvou tělocvičnách o první vavříny soupeřila více než stovka dětí ve věku od 6 do 10 let. V průběhu sezóny se ale nabízí mnohem více turnajů a turnajových seriálů, které nenutí k honbě za body, ale dávají možnost zahrát si a pobavit se začínajícím badmintonistům. Kam za turnaji pro přípravky jet a co na nich děti čeká?

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

(30.05.2010)

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo družstvo Jižních Čech a třetí místo obsadila Severní Morava. Turnaj o putovní pohár z broušeného skla byl symbolickým uzavřením sezóny pro kategorii U13.

Friedrichshafen: dvě vítězství Jana Loudy

(22.05.2010)

Na mezinárodním turnaji mládeže (kategorie U11-19) v německém Friedrichshafenu se dařilo Čechům hlavně v nižších kategoriích. Nejlépe se vedlo Janu Loudovi. Hráč plzeňské Bílé Hory zvítězil v kategorii U11 ve dvouhře i ve čtyřhře se slovenským spoluhráčem Adamem Horákem. Dařilo se i dalším Západočechům: Jiří Louda (Bílá Hora) a Lukáš Soukup (BKV Plzeň) byli 3. ve čtyřhře U15, Veronika Úblová (Sokol Doubravka) ve stejné věkové skupině 2. ve dvouhře. Na medialovou pozici se ještě prosadil Adam Mendrek (Sokol Brno Jehnice), který skončil 2. ve dvouhře U15, a Veronika Srncová (Slavoj Podivín) – třetí ve dvouhře U11.

MČR družstev žáků: TJ Orlová-Lutyně doma zvítězila

(17.05.2010)

Nejlepší žáky v České republice má družstvo TJ Orlová-Lutyně. Severomoravský tým v domácím prostředí po několika dramatických bitvách získal mistrovský titul v soutěži smíšených družstev do 15 let. Sestava Matěj Klupa, Jan Mihalkanin, Martin Gajdošík, Irena Mališová, Pavla Drapáčová a z Klimkovic hostující Marta Jančatová se může radovat po finálové výhře 4:3 nad Astrou ZM Praha, třetí se umístil tým SKB Český Krumlov.

Juniorští mistři: hvězdná Kristýna Brunátová, zlatý Adam Mendrek

(10.05.2010)

Mistrovství republiky kategorie U17 uzavřelo domácí individuální šampionáty. Na místě je tedy bilancování. Kteří hráči byli nejúspěšnější? Na počet medailí vítězí Kristýna Brunátová. Hráčku pražské Astry zastihla mistrovství ČR U13 a U15 v doslova zázračné formě – získala na nich dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili! Z chlapců má nepřekonatelnou bilanci Adam Mendrek, jenž získal na šampionátech U15 a U17 tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Výjimečnou bilanci má také Vojtěch Šelong se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí z MČR U17 a U19, juniorskými králi pak zůstávají dvojnásobní vítězové MČR U19: Lukáš Zevl a Lucie Havlová. Nejúspěšnějším oddílem všech juniorských mistrovství je Astra ZM Praha, trenérce Markétě Osičkové dělají radost především její hvězdná děvčata.

Mistrovství ČR U17: dvě zlaté medaile pro Vojtěcha Šelonga

(09.05.2010)

V Hradci Králové proběhlo o víkendu mistrovství republiky mladšího dorostu. Poslední mládežnický šampionát byl napínavou konfrontací špičky domácích žáků s mladšími juniorskými reprezentanty. Králem turnaje se stal Vojtěch Šelong - hráč TJ Orlová-Lutyně ovládl suverénně dvouhru chlapců a společně s Janou Žwakovou také smíšenou čtyřhru. Ve dvouhře dívek se radovala Lucie Černá z SKB Český Krumlov. Čtyřhra chlapců byla doménou mladších hráčů, z vítězství se radoval sehraný pár Adam Mendrek - Michal Světnička (Sokol Veselý Brno Jehnice, Sokol Židlochovice) a tradičně vyrovnaná a výsledkově nevyzpytatelná čtyřhra dívek přinesla zlatou medaili Kateřině Krejčové s Lucií Pilařovou (USK Zentiva Plzeň, Chemička Ústí n. L.).

Mistrovství ČR U15: v Brně se dařilo domácímu Mendrekovi

(02.05.2010)

Nejlepší starší žáci z celé republiky se sešli v Yonex Aréně v Brně-Jehnicích, aby změřili své síly v boji o mistrovské tituly. Hned dvě zlaté medaile si odnesl domácí hráč Adam Mendrek, který zvítězil ve dvouhře a společně s Janem Hubáčkem (Montas Hradec Králové) také ve čtyřhře. Mezi dívkami se nejvíce dařilo Veronice Úblové ze Sokola Plzeň Doubravka, která ovládla dvouhru a čtyřhru s Martou Jančatovou (Sokol Klimkovice). Mistry republiky v mixu se stali Bedřich Valenta s Kateřinou Salačovou ze SuperStars Most.