O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: pražští žáci opět nejlepší

Posledním žákovským turnajem letošní sezóny byl tradiční Falco Cup – turnaj regionálních výběrů kategorie U15, který se konal v sobotu 5. června v tělocvičně Technické univerzity v Liberci. Starší žáci pod hlavičkou Výběr Prahy napodobili své mladší kolegy a v konkurenci pěti družstev zvítězili, druhé skončilo družstvo SuperStars Most a třetí výběr Jižních Čech.

Malá účast udělala z dvoudenního turnaje jednodenní

Letošní ročník Falco Cupu poznamenala nízká účast – mnoho krajů nevyslalo vůbec své zástupce, a tak o diplomy a ceny soupeřilo jen pět týmů: Výběr Prahy, Výběr Středočeského kraje, Jižní Čechy, SuperStars Most a výběr domácího Liberce. Účasti Moravanů pravděpodobně bránil také povodňový stav, další možná vynechali turnaj, který nutí na konci sezóny už přece jen “opotřebované” hráče k dalším špičkovým výkonům...

Namísto celovíkendového zápolení se tak turnaj odehrál už v sobotu, a o vítězi nebylo od počátku pochyb: Pražané rozdali svým konkurentům dva “kanáry” a dvakrát zvítězili jen o málo těsnějším výsledkem 6:1. Na druhé místo se dostal zástupce severních Čech, oddílové družstvo SuperStars Most - “hvězdy” o svém umístění rozhodly vítězstvím 5:2 nad Jihočechy. Konečné třetí místo si výhrou 4:3 nad benátecko-kladenským výběrem Středních Čech vybojovalo právě družstvo Jižních Čech.

Vítězové: chlapci a dívky ze tří oddílů

Vítězný tým Výběr Prahy tvořila osmička hráčů ze tří oddílů z hlavního města. Nejpočetnější zastoupení měla Astra Praha – oddíl ze Zahradního Města vyslal do Liberce Tomáše Wallera, Dominiku Kurzovou, Ivanu Zychovou, Kristýnu Brunátovou a také trenérku Elišku Maixnerovou. Ta měla dále k dispozici sehrané deblistky Hamru Praha Dianu Rrahmaniovou s Natálií Duškovou a chlapeckou sestavu doplnili Martin Kondr s Deanem Brabcem (Sokol Meteor Praha Radotín).

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS