O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

České akademické hry: známe nejlepší vysokoškoláky

Ve dnech 10.-11. srpna proběhlo Akademické mistrovství České republiky v badmintonu. Do soutěží zasáhli zástupci vysokých škol z celé republiky, z vítězství ve dvouhrách se radovali Jan Vitvera a Eliška Maixnerová, ve čtyřhrách byli nejlepší Daniel Skrčený s Radimem Dvořákem, mezi dívkami Monika Erbenová s Ivanou Sahánkovou a v mixu Pavel Drančák s Petrou Hofmanovou.

Bohaté startovní pole i ve zkouškovém

I v plném proudu zkouškového období a krátce před státnicovými termíny mnohých badmintonistů-vysokoškoláků se na Akademickém mistrovství České republiky sešlo široké a kvalitní startovní pole. Mezi muži to byly skoro čtyři desítky hráčů, žen startovala rovná dvacítka. Mezi nejúspěšnější hráče se přitom zařadili zejména ti, kteří jsou oporami extraligových či prvoligových družstev – a o vyrovnanosti soutěže svědčí fakt, že nikdo nedokázal vyhrát více než jednu disciplínu.

Dvouhry: infarktové finále žen zvládla lépe Maixnerová

Přetékající pavouk dvouhry mužů přinesl nakonec vítězství největšímu favoritovi, prvnímu nasazenému Janu Vitverovi. Hráč Chemičky Ústí nad Labem a student UJEP musel ovšem bojovat na tři sety už v prvním kole proti Janu Štastnému. Pak porazil Petra Hohenbergera, v semifinále opět ve třech setech Petra Hoška a o svém vítězství rozhodl v dramatickém finále proti Pavlu Drančákovi.

Jan Vitvera

I mezi ženami se hrály vyrovnané zápasy, to nejlepší si ale badmintonistky schovaly až do finále. V něm se radovala po třech setech Eliška Maixnerová, hráčka Astry ZM Praha a studentka Univerzity Karlovy, která udolala Pavlu Janošovou 20:22 21:19 a 21:19!

Čtyřhry: sesterský souboj vyhrála Ivana Sahánková

Ve čtyřhře mužů se hrála napínavá semifinále a došlo i k velkému překvapení, když úřadující mistr republiky Pavel Drančák ve dvojici s Janem Vitverou podlehli na tři sety páru Mirko Šída – Matěj Milý. Překvapiví finalisté nakonec ale nestačili na sehranou dvojici Daniel Skrčený – Radim Dvořák (BaC Esiko Kladno, Sokol Veselý Brno Jehnice).

Ve čtyřhře dívek došlo k pikantnímu finálovému souboji. Proti sobě se totiž postavily sestry Ivana a Jana Sahánkovy. Z titulu akademické mistryně se nakonec radovala o tři roky mladší Ivana - Monika Erbenová a Ivana Sahánková (BaC Esiko Kladno, Sokol Veselý Brno Jehnice) porazily ve třech setech pár Jana Sahánková – Nikola Fridrichová.

Ivana Sahánková ve smíšené čtyřhře doslova "sahala" po druhém titulu. Společně s Radimem Dvořákem se probojovala až do finále, tam ale podlehli první nasazené dvojici Pavel Drančák – Petra Hofmanová. Opory sokolských ligových družstev Meteoru Praha Radotín a Dobrušky si poradily s brněnským párem hladce 21:14 a 21:15.

Pavel Drančák

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.06.2010]

Diskuze k článku

17.06.2010 22:57
rozhodci
...az na ten mobil je na pavlovi videt, ze ho piskani bavi. :D

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Benátecký pohár: na úvod sezóny špičkově obsazený turnaj

První turnaj Grand Prix A dospělých přilákal do Benátek nad Jizerou vynikající mezinárodní konkurenci. Dvě výhry si připsal Jakub Bitman, pouze ve finále dvouhry nestačil na Pavla Floriana. Mezi ženami se prosadily k prvnímu místu ...

České akademické hry: dvě zlaté Petra Jelínka a Elišky Maixnerové

Liberec hostil v rámci Českých akademických her vysokoškolské mistrovství ČR. Nejlépe si na něm vedli Eliška Maixnerová a Petr Jelínek, kteří zvítězili ve dvouhrách a v jedné z párových disciplín.

Falco Cup: pražští žáci opět nejlepší

Posledním žákovským turnajem letošní sezóny byl tradiční Falco Cup – turnaj regionálních výběrů kategorie U15, který se konal v sobotu 5. června v tělocvičně Technické univerzity v Liberci. Starší žáci pod hlavičkou Výběr Prahy ...

Hradecký lev: nejlépe si vedli Martina Vacková a René Neděla

Tradiční turnaj Hradecký lev – Grand Prix B dospělých hostil o víkendu 4.-5. října Hradec Králové. Nejlépe se vedlo Martině Vackové a René Nedělovi, kteří dokázali získat dvě zlaté medaile – společně v mixu a každý sám navíc ve ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS