O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

České akademické hry: známe nejlepší vysokoškoláky

Ve dnech 10.-11. srpna proběhlo Akademické mistrovství České republiky v badmintonu. Do soutěží zasáhli zástupci vysokých škol z celé republiky, z vítězství ve dvouhrách se radovali Jan Vitvera a Eliška Maixnerová, ve čtyřhrách byli nejlepší Daniel Skrčený s Radimem Dvořákem, mezi dívkami Monika Erbenová s Ivanou Sahánkovou a v mixu Pavel Drančák s Petrou Hofmanovou.

Bohaté startovní pole i ve zkouškovém

I v plném proudu zkouškového období a krátce před státnicovými termíny mnohých badmintonistů-vysokoškoláků se na Akademickém mistrovství České republiky sešlo široké a kvalitní startovní pole. Mezi muži to byly skoro čtyři desítky hráčů, žen startovala rovná dvacítka. Mezi nejúspěšnější hráče se přitom zařadili zejména ti, kteří jsou oporami extraligových či prvoligových družstev – a o vyrovnanosti soutěže svědčí fakt, že nikdo nedokázal vyhrát více než jednu disciplínu.

Dvouhry: infarktové finále žen zvládla lépe Maixnerová

Přetékající pavouk dvouhry mužů přinesl nakonec vítězství největšímu favoritovi, prvnímu nasazenému Janu Vitverovi. Hráč Chemičky Ústí nad Labem a student UJEP musel ovšem bojovat na tři sety už v prvním kole proti Janu Štastnému. Pak porazil Petra Hohenbergera, v semifinále opět ve třech setech Petra Hoška a o svém vítězství rozhodl v dramatickém finále proti Pavlu Drančákovi.

Jan Vitvera

I mezi ženami se hrály vyrovnané zápasy, to nejlepší si ale badmintonistky schovaly až do finále. V něm se radovala po třech setech Eliška Maixnerová, hráčka Astry ZM Praha a studentka Univerzity Karlovy, která udolala Pavlu Janošovou 20:22 21:19 a 21:19!

Čtyřhry: sesterský souboj vyhrála Ivana Sahánková

Ve čtyřhře mužů se hrála napínavá semifinále a došlo i k velkému překvapení, když úřadující mistr republiky Pavel Drančák ve dvojici s Janem Vitverou podlehli na tři sety páru Mirko Šída – Matěj Milý. Překvapiví finalisté nakonec ale nestačili na sehranou dvojici Daniel Skrčený – Radim Dvořák (BaC Esiko Kladno, Sokol Veselý Brno Jehnice).

Ve čtyřhře dívek došlo k pikantnímu finálovému souboji. Proti sobě se totiž postavily sestry Ivana a Jana Sahánkovy. Z titulu akademické mistryně se nakonec radovala o tři roky mladší Ivana - Monika Erbenová a Ivana Sahánková (BaC Esiko Kladno, Sokol Veselý Brno Jehnice) porazily ve třech setech pár Jana Sahánková – Nikola Fridrichová.

Ivana Sahánková ve smíšené čtyřhře doslova "sahala" po druhém titulu. Společně s Radimem Dvořákem se probojovala až do finále, tam ale podlehli první nasazené dvojici Pavel Drančák – Petra Hofmanová. Opory sokolských ligových družstev Meteoru Praha Radotín a Dobrušky si poradily s brněnským párem hladce 21:14 a 21:15.

Pavel Drančák

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.06.2010]

Diskuze k článku

17.06.2010 22:57
rozhodci
...az na ten mobil je na pavlovi videt, ze ho piskani bavi. :D

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz ...

Ohlasy po finále: Brno slaví, hrdinou je Mendrek

Výjimečné finále extraligy skončilo stejně jako loni a předloni vítězstvím Brna v poměru 6:5. Mistrovskému celku se vyplatila sázka na teprve šestnáctiletého Adama Mendreka, který v klíčové dvouhře porazil Jana Vitveru.

Memoriál Wernera Reichela: indonéské triumfy v Mostě

Tradiční turnaj Grand Prix B dospělých v Mostě přivítala o víkendu 9.-10. října hala Lokomotivy. V netradičním prostředí se z výher radovali Indonésané: Viki Indra Okvana posbíral hat-trick, Megawati Gustiani Sari k zlatu z mixu ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS