Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Početně obsazený turnaj probíhal v hale v Praze-Ruzyni za vedení Mgr. Martina Červeného. Ve výsledkových listinách se na stupních vítězů přesto jména opakovala. Ve dvouhře mužů získal prvenství Petr Jelínek před Ondřejem Králem (oba VUT), bronzové medaile si odnesli Přemysl Voráč (ZČU) a Vojtěch Šelong (MU). Ve dvouhře žen pak zvítězila Lucie Kolářová (ZČU) před Zuzanou Jeřichovou a třetími Monikou Erbenovou (obě VŠE) a Renatou Hánovou (OU).

Ve čtyřhře mužů získal Petr Jelínek svůj druhý titul společně s Ondřejem Králem. Až na druhé příčce se umístili vicemistři republiky Petr Hošek (VŠE) s Markem Tellerem (ČVUT); třetí skončili Ivo Stoklas (VŠE) s Vojtěchem Šelongem a Lukáš Kurz s Michalem Netíkem (oba ČVUT).

Čtyřhru žen ovládla Monika Erbenová společně s Ivanou Sahánkovou (UK), druhé příčky obsadily Lucie Kolářová a Zuzana Jeřichová (VŠE), třetí pak skončily páry Kateřina Maixnerová (VŠCHT)-Renata Hánová a Tereza Appelová (UPOL)-Valerie Ondrášková (VJEP).

V mixu se z titulu akademických mistrů radovali Petr Hošek s Monikou Erbenovou, druzí skončili Vojtěch Šelong a Ivana Sahánková, třetí pak Ondřej Král se Zuzanou Jeřichovou a David Ptáček (VŠB) s Renatou Hánovou.

Autor: Tomáš Krajča [18.06.2013]