O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě výhry pro Ondřeje Krále

V Podolí u Brna se o víkendu 13.-14. prosince konal druhý republikový turnaj GPA U17. Na dvě vítězství dosáhl v předvánočním čase mostecký Ondřej Král. Řadu překvapení přinesly zejména dívčí disciplíny.

Potvrzení výkonnostního růstu pro mosteckého Ondřeje Krále přinesl i turnaj GPA U17. Jako turnajová trojka prošel pavoukem dvouhry jako nůž máslem a zvítězil beze ztráty setu. Nejvíce problémů mu přitom dělali soupeři první a poslední – Pavel Synovec v prvním kole dosáhl na 19 bodů ve druhém setu, Vojtěch Lapáček dosáhl na tentýž zisk ve finále. Nikdo z nich ale nedokázal "sesadit Krále".

Do čtyřhry pak vstupoval Ondřej Král s veseckým partnerem Jaroslavem Máchalem jako nasazený pár číslo jedna. Papírové předpoklady se jim podařilo i potvrdit, ale mnohdy to bylo po velkém boji. Postupně si poradili s páry Mišutka-Siegl, po třech setech v semifinále s jihočeským párem Jakeš-Lapáček a ve finále po dvou vyrovnaných sadách porazili i jedno z překvapení turnaje, dvojici Jiří Bureš-Jan Fiala.

Nechybělo mnoho, a Ondřej Král mohl "opanovat" všechny tři disciplíny. Ve smíšené čtyřhře to společně s Veronikou Dobiášovou dotáhli až do finále, v něm se ale radovala z výhry dvojice Vojtěch Lapáček a Tereza Švábíková.

Velmi zajímavé výsledky nabídly čistě dívčí disciplíny. Ve dvouhře se sice sešly ve finále dvě nejvýše nasazené hráčky: prosecká Michaela Zelinková jako turnajová jednička po třech setech podlehla nasazené dvojce Veronice Dobiášové z Mostu. Řadu úspěchů a nečekaných vítězství ale zaznamenaly i nenasazené hráčky: třetí místo je krásným výsledkem pro Terezu Járovou z pražské Astry, dvě nasazené cestou k bronzové medaili vyřadila českobudějovická Bára Hadáčková, překvapením bylo i čtvrtfinále plzeňské Elišky Polívkové.

Čtyřhra dívek pak přinesla dramatické bitvy čtyř vyrovnaných párů. Turnajové jedničky Berta Ausbergerová a Veronika Srncová si v semifinále poradily s Kristýnou Brunátovou a Janou Slatinskou; soupeřkám vrátily třísetovou porážku z nedávného GPA U19 ve Vinoři. Druhé semifinále nabídlo souboj turnajových dvojek Michaely Zelinkové a Michaely Fuchsové proti Terezám Járové a Švábíkové – dva vyrovnané sety přinesly shodný výsledek 21:19 pro pár M+M. Finále už takovým dramatem nebylo: Zelinková s Fuchsovou je rozhodly pro sebe přesvědčivě ve dvou sadách.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.12.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Michaela Zelinková

Přední hráčka republikového žebříčku kategorií U13 a U15, kmenovým oddílem SK Prosek Praha. Michaela Zelinková hraje raketou Yonex Armortec 600 a používá boty Yonex SHB-101 LX.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Slovenia Junior International: vítězství krumlovského mixu

Velmi úspěšné pro české barvy bylo juniorské mezinárodní mistrovství Slovinska. Jaromír Janáček s Lucií Černou dokonce vybojovali první místo v mixu, dále získali Češi celou řadu medailových umístění...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS