O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a Michaely Fuchsové.

MMJ Chorvatska: naši dosáhli až na medaile, vítězství nám ale uniklo

V turnaji hraném na zkoušku novým systémem počítání na tři vítězné sety do jednácti bodů se českým zástupcům velmi dařilo. Do nedělních zápasů o první místa dokázali proklouznout hned tři kandidáti. O vítězství bojovala ve dvouhře dívek Monika Světničková, nakonec ale nestačila na turnajovou jedničku Doroteu Sutaru, která tak zajistila zlato domácí reprezentaci. A Světničkové nevyšel ani druhý útok na zlato, tentokrát společně s Michalem Hubáčkem v mixu, kdy čeští hráči podlehli ve finále polskému páru Krzystof Jakowczuk-Magda Konieczná.

Konečně poslední českou naději na zlato představovala deblová dvojice Tereza Švábíková-Michaela Fuchsová. Zatímco v singlovém duelu Švábíková soupeřku Katarinu Beton ze Slovinska dokázala porazit, v deblu to bohužel nevyšlo a po prohře s dvojicí Beton-Cizelj se musely i naše mladé deblové naděje spokojit se stříbrem.

K výčtu medailí ještě musíme připojit jeden získaný bronz, jímž se může pochlubit Dominika Budzelová ve dvouhře dívek. I další naši reprezentanti pak dokázali získat řadu vítězství a v turnajových pavoucích se neztratili.

přehled zápasů českých hráčů v Croatian Junior International

Výsledky finálových zápasů:

dvouhra chlapců: Vicent Medina (Francie) – Dragoslav Petrovič (Chorvatsko) 11:9 11:9 11:5
dvouhra dívek: Dorotea Sutara (Chorvatsko) – Monika Světničková 11:3 11:5 11:7
čtyřhra chlapců: Nathan Laemmel, Vincent Medina (Francie) – Mateusz Biernacki, Przemyslaw Szydlowski (Polsko) 11:10 11:5 7:11 5:11 11:9
smíšená čtyřhra: Krzysztof Jakowczuk, Magda Konieczná (Polsko) – Michal Hubáček, Monika Světničková 11:10 11:7 7:11 11:9
čtyřhra dívek: Katarina Beton, Ema Cizelj (Slovinsko) – Michaela Fuchsová, Tereza Švábíková 4:11 11:6 11:8 9:11 11:7

Adria Youth International: výhry Ausbergerové, Srncové, Bureše a Savina

Souběžně s circuitovým turnajem v chorvatské Poreči probíhaly také soutěže Adria Youth International pro kategorie U13, U15 a U17. Také v nich startovala řada českých hráčů a dosáhli i na medaile a stupně nejcennější.

V kategorii U15 to byl Cristian Savin, který dal turnaji přednost před republikovými GPA v Hustopečích a poradil si i s mezinárodní konkurencí. Výsledek v podobě výhry ve dvouhře a druhého místa v deblu společně se Slovincem Klemenem Lesničarem je pěkným úspěchem pro benáteckého hráče.

V kategorii U17 pak medaile sbírali jihomoravské duo Jiří Bureš-Veronika Srncová a také hráčka SK Prosek Praha Berta Ausbergerová. Jiří s Veronikou dosáhli spolu na druhé místo v mixu, Bureš pak dokonce s chorvatským spoluhráčem Nenadem Miloševičem ovládl čtyřhru. Ve dvouhře dívek Ausbergerová dokázala pozdější vítězku Sakadjiiskou z Bulharska porazit ve skupině, ve finále jí ale na tři sety podlehla a brala druhé místo, Srncová skončila ve dvouhře třetí. Chuť si holky spravily společným vítězstvím ve čtyřhře.

Prohlédněte si: výsledky turnaje Adria Youth

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.10.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS