O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a Michaely Fuchsové.

MMJ Chorvatska: naši dosáhli až na medaile, vítězství nám ale uniklo

V turnaji hraném na zkoušku novým systémem počítání na tři vítězné sety do jednácti bodů se českým zástupcům velmi dařilo. Do nedělních zápasů o první místa dokázali proklouznout hned tři kandidáti. O vítězství bojovala ve dvouhře dívek Monika Světničková, nakonec ale nestačila na turnajovou jedničku Doroteu Sutaru, která tak zajistila zlato domácí reprezentaci. A Světničkové nevyšel ani druhý útok na zlato, tentokrát společně s Michalem Hubáčkem v mixu, kdy čeští hráči podlehli ve finále polskému páru Krzystof Jakowczuk-Magda Konieczná.

Konečně poslední českou naději na zlato představovala deblová dvojice Tereza Švábíková-Michaela Fuchsová. Zatímco v singlovém duelu Švábíková soupeřku Katarinu Beton ze Slovinska dokázala porazit, v deblu to bohužel nevyšlo a po prohře s dvojicí Beton-Cizelj se musely i naše mladé deblové naděje spokojit se stříbrem.

K výčtu medailí ještě musíme připojit jeden získaný bronz, jímž se může pochlubit Dominika Budzelová ve dvouhře dívek. I další naši reprezentanti pak dokázali získat řadu vítězství a v turnajových pavoucích se neztratili.

přehled zápasů českých hráčů v Croatian Junior International

Výsledky finálových zápasů:

dvouhra chlapců: Vicent Medina (Francie) – Dragoslav Petrovič (Chorvatsko) 11:9 11:9 11:5
dvouhra dívek: Dorotea Sutara (Chorvatsko) – Monika Světničková 11:3 11:5 11:7
čtyřhra chlapců: Nathan Laemmel, Vincent Medina (Francie) – Mateusz Biernacki, Przemyslaw Szydlowski (Polsko) 11:10 11:5 7:11 5:11 11:9
smíšená čtyřhra: Krzysztof Jakowczuk, Magda Konieczná (Polsko) – Michal Hubáček, Monika Světničková 11:10 11:7 7:11 11:9
čtyřhra dívek: Katarina Beton, Ema Cizelj (Slovinsko) – Michaela Fuchsová, Tereza Švábíková 4:11 11:6 11:8 9:11 11:7

Adria Youth International: výhry Ausbergerové, Srncové, Bureše a Savina

Souběžně s circuitovým turnajem v chorvatské Poreči probíhaly také soutěže Adria Youth International pro kategorie U13, U15 a U17. Také v nich startovala řada českých hráčů a dosáhli i na medaile a stupně nejcennější.

V kategorii U15 to byl Cristian Savin, který dal turnaji přednost před republikovými GPA v Hustopečích a poradil si i s mezinárodní konkurencí. Výsledek v podobě výhry ve dvouhře a druhého místa v deblu společně se Slovincem Klemenem Lesničarem je pěkným úspěchem pro benáteckého hráče.

V kategorii U17 pak medaile sbírali jihomoravské duo Jiří Bureš-Veronika Srncová a také hráčka SK Prosek Praha Berta Ausbergerová. Jiří s Veronikou dosáhli spolu na druhé místo v mixu, Bureš pak dokonce s chorvatským spoluhráčem Nenadem Miloševičem ovládl čtyřhru. Ve dvouhře dívek Ausbergerová dokázala pozdější vítězku Sakadjiiskou z Bulharska porazit ve skupině, ve finále jí ale na tři sety podlehla a brala druhé místo, Srncová skončila ve dvouhře třetí. Chuť si holky spravily společným vítězstvím ve čtyřhře.

Prohlédněte si: výsledky turnaje Adria Youth

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.10.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS