O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Finálový duel mezi Ka Long Angusem Ng z Hongkongu a Iskandearem Zukarnainem Zainuddinem z Malajsie mělo nečekané vyvrcholení. Ve třetím setu za stavu 20:19 pro soupeře, když se Ng už už chystal podávat, si Zainuddin zničehonic sundal levou botu a dlouhotrvající převazování tkaniček se vůbec nelíbilo hlavní rozhodčí, která udělila Malajsanovi žlutou kartu za nevhodné chování. Ještě méně se jí líbila následující reakce, když se Zainuddin bez dovolení došel ke svému košíku otřít a občerstvit. Udělila tedy červenou kartu a v souladu s pravidly (červená karta znamená bod pro soupeře) ukončila třetí set i celý zápas...

Dobře obsazený turnaj ve Vídni vůbec nevyšel českým hráčům, kteří nezaznamenali ani jednu výhru v hlavní soutěži. Zuzana Pavelkový po boji podlehla ve třech setech dánské soupeřce Sandře-Marii Jensen, neprosadily se ani páry Kateřina Tomalová-Dominik Stipsits (Rakousko), Jaromír Janáček-Lucie Černá a Šárka Křížková-Kateřina Tomalová. Kompletní výsledky českých reprezentantů.

Vedle již zmíněného finále dvouhry mužů se k vítězství v rakouském hlavním městě prosadila zástupkyně Hong Kongu i v singlu žen – Ngan Yi Cheung si ve finále poradila s bulharskou soupeřkou Lindou Zetchiri. Ve čtyřhře mužů brali prvenství hráči z Indonésie Fajar Alfian a Muhammad Rian Ardianto, čtyřhru žen vyhrály jejich reprezentační kolegyně Suci Rizky Andini a Maretha Dea Giovani. A také mix měl indonéské vítěze: Edi Subaktiara a Glorii Emanuelle Widjaju.

Velkým zpestřením mezinárodního mistrovství Rakouska byla účast dánské legendy Petera Gadeho. Ten kromě rozdávání autogramů a fotografování s fanoušky předvedl také své badmintonové umění, když sehrál exhibiční zápas proti domácí hvězdě Michaelu Lahnsteinerovi v rámci sobotního finálového programu. Využito přitom bylo nové počítání; tedy hra na 3 vítězné sety do 11 bodů. Gade se radoval z výhry ve čtyřech setech 11:4 11:10 9:11 a 11:10.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS