O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Na MČR U19 v Brně jsi získal dvě zlaté medaile. Pomohlo ti k nim i domácí prostředí?

Určitě ano. Vždy když hraji v Yonex Aréně, tak se cítím jako doma. Jsem zvyklý zde hrát, protože tady trávím hodne času díky tréninkům.  Máme zde výborne zázemí! 

Jak ses cítil v průběhu turnaje a jak bys zhodnotil svou hru?

Už od Vánoc jsem trénoval na tento turnaj. Měl jsem hodně kondiční přípravy, která se mi vyplatila při finálovém zápase s Vojtou Šelongem. Trénoval jsem jak s otcem, tak s Kennem Limem a se Standou Kohoutkem. Během turnaje jsem se cítil dobře. Jsem rád, že jsem mohl hrát mixa, protože jsem se rozehrál do singla, a to mi vždy pomůže.

Svoji hru bych zhodnotil kladně. Dělal jsem někdy zbytečně chyby, ale ty pramenily z mého spěchu. Ve finálovém zápase to bylo od druhého setu úplně jinak. Hrál jsem dlouhé výměny a útočnou hru, která ke mně patří! 

Proč ses rozhodl hrát smíšenou čtyřhru s Alžbětou Bášovou a vynechat čtyřhru, kterou jsi v minulosti hrál s Michalem Světničkou?

Do mixa jsem se rozhodl jít proto, že se mnou nemohl hrát Míra Janáček debla kvůli zdravotním problémům. S Michalem jsem nehrál, protože jsme byli domluveni, že každý bude hrát s někým jiným. Michal se domluvil s Vojtou Šelongem. Na druhou stranu jsem velmi rád za to, že jsem hrál mixa. Lepší mixovou partnerku než Bětku bych v Česku nenašel! 

V jakých disciplínách a s jakými partnery se představíš na MČR dospělých? Jaký výsledek bys považoval za úspěch?

Na MČR budu hrát svoji hlavní disciplínu, a to singla. Představím se ještě v mužském deblu společně se Standou Kohoutkem. Se Standou jsme společně postoupili z kraje. Moc se na debla těším, bude to zajímavé, protože jsem se Standou ještě na takovém velkém turnaji nehrál. Za svůj úspěch bych považoval každé vyhrané kolo v singlu. Je mi jedno, koho dostanu. Svůj velký úspěch už jsem dosáhl teď o víkendu a na dospělých nemám co ztratit. Do každého kola půjdu na 120 % a udělám vše pro to, abych si po zápase mohl říct, že jsem na kurtě nechal všechno!  

Na které turnaje se budeš soustředit v první polovině roku 2012?

Po MČR dospělých mě čeká znovu více času pro trénink. První turnaj bude až German Junior, který se koná v Berlíně. Na tomto turnaji se představí Korejci, Malajci nebo Dánové, čili zde je pro mě velkým úspěchem, kdybych vyhrál jedno kolo. Pak Hungarian Junior, kam pojedu společně s reprezentací, a nakonec MČR U17, které se kona v Hradci Kralové.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [07.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Viktor L. Axelsen: "Moje hra je dvouhra!"

Dokázal to, co se doposud nepodařilo žádnému Evropanovi. Viktor L. Axelsen (16), dánský badmintonista, přehrál na mistrovství světa juniorů v mexické Guadalajaře všechny soupeře a získal zlatou medaili. Hovoří se o něm jako o ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS