O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Před mistrovstvím

Na mistrovství České republiky se tento rok velmi těším. Už loni byla v Karviné skvělá atmosféra a věřím, že tento tok tomu nebude jinak.

Na mistrovství jsem se jako už tradičně připravoval v Dánsku spolu se svým trenérem Jorgenem Sovndalem. První polovinu ledna jsme strávili tréninkem dlouhých intervalů na kurtu a celkové fyzické připravenosti. Vybudovanou fyzickou kondici jsme se následně pokusili vymodelovat to rychlosti a dynamiky – dlouhé intervaly nahradily v tréninku ty krátké, navíc zaměřené na dynamiku a výbušnost.

Snažil jsem se dát mistrovství patřičnou prioritu, ale mým hlavním cílem i nadále je probojovat se na olympijské hry do Ria, takže svou přípravu jsem „narušil“ turnaji ve Švédsku a na Islandu, kam jsem se vydal obhajovat loňské vítězství.

Mistrovství sice není mým hlavním turnajem, ale i tak bych se rád probil do finále a zabojoval o svůj první titul. Nebude to však lehké. V cestě mi budou stát mladí a nadějní hráči Jan Louda a Adam Mendrek.

Bude to těžké, ale těším se na nové výzvy!

Po mistrovství

Šampionát mi nevyšel úplně podle představ. Postoupil jsem do čtvrtfinále, kde jsem se však trápil s Honzou Loudou a vyhrál jen v těsné koncovce třetího setu. Následně jsem prohrál v semifinále s Adamem Mendrekem. Zvítězil jsem sice v prvním setu, ale potom mi po dlouhé sezóně chyběl potřebný drajv. Můj výkon byl malátný a nepřesvědčivý, bojoval jsem hlavně sám se sebou.

Ale každá porážka je prvním krokem k dalšímu vítězství – snažím se z turnaje poučit a udělat potřebné změny ve své práci, abych úspěšně zvládl olympijskou kvalifikaci. Beru mistrovství jako budíček ze zimního spánku.

Na mistrovství jsem sice nepostoupil do finále, ale přesto vyhrál. V rámci společenského večera byla vyhlášená anketa Badmintonista roku 2015. Byl jsem příjemně překvapený, s jak velkým náskokem před dalšími českými hráči jsem zvítězil. Přebírat toto ocenění pro mě byla velká pocta a důkaz, že navzdory některým porážkám jsem na správné cestě. Zároveň mě to povzbudí do další tvrdé práce.

A ještě jedno zastavení než se pomyslně s karvinským šampionátem rozloučím – musím poděkovat organizátorům a fanouškům. Organizace turnaje byla i letos na vysoké úrovni, pracovitý tým organizátorů turnaj pozdvihl ještě výše než loni. Skvělé podmínky pro hráče, přes dva tisíce diváků, výborný doprovodný program, úžasná propagace badmintonu.

I z turnaje, který se vám herně úplně nevydařil, si můžete odvézt příjemné vzpomínky.