O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jouda Cup: dvojnásobným vítězem Vojtěch Šelong

 V tělocvičně pražské Astry proběhl o víkendu tradiční turnaj GPB dospělých - Jouda Cup. Při početném startovním poli to byl i na šesti kurtech maratonský turnaj. Nejlépe se s ním popasoval jeden z nejvzdálenějších účastníků: hráč TJ Orlová-Lutně Vojtěch Šelong; vítěz dvouhry a čtyřhry mužů. Domácí se radovali tentokrát pouze ve dvouhře žen díky Zuzaně Klusoňové.

Dvouhra mužů byla při velké účasti rozložena do pavouka se 128 větvemi, a tak byla cesta k vítězství pořádně dlouhá. Úlohu prvního nasazeného nepotvrdil Daniel Holec - při semifinále proti Ondřeji Královi ho zradilo koleno a zápas musel vzdát. Celkovým vítězem se stal velmi jednoznačně Vojtěch Šelong, v průběhu turnaje neztratil ani set a poradil si postupně s Mazúrem, Bláhou, Hobzikem, Hubáčkem, Přindou i právě Králem. 

Ve dvouhře žen se k radosti početného organizačního týmu z domovského oddílu Astry Praha prosadila na nejvyšší příčku Zuzana Klusoňová. Třetí nasazená se přes Sahánkovou, Hobzikovou a Jeřichovou dostala až k finálovému souboji s turnajovou jedničkou Lucií Kolářovou, kterou nakonec ve třech setech udolala. 

Velkou šanci na výhru měla Astra i ve čtyřhře mužů - Lukáš Kurz s Michalem Netíkem byli prvními nasazenými. V dramatickém duelu semifinále však podlehli páru Vojtěch Šelong - Jakub Mazúr 22:24 ve třetím setu. Mazúr a Šelong pak už turnaj dotáhli do vítězného konce, když přehráli ve finále liberecké Jana Slatinského a Mirka Šídu. 

Ve čtyřhře žen se turnaj odvíjel podle papírových předpokladů a ve finále se tak střetly páry nasazené jako 1 a 2 - pak ale dvojky Monika Erbenová a Ivana Sahánková popřely nasazení a porazily Zuzanu Jeřichovou a Dominiku Kurzovou. 

Finále mixu se pro zranění Dana Holce nehrálo (nastoupit měl spolu s Terezou Lajdovou proti Ondřeji Královi a Zuzaně Jeřichové). Soupeři tak titul získali bez boje - nutno ale přiznat, že si dost zabojovali ve třísetových duelech čtvrtfinále a semifinále. 

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Ondřej Král, Zuzana Jeřichová (Sokol Židlochovice, Super Stars Most) - Daniel Holec, Tereza Lajdová (Astra Praha) scr.
čtyřhra žen: Monika Erbenová, Ivana Sahánková (BaC Kladno, Sokol Veselý Brno Jehnice) - Zuzana Jeřichová, Dominika Kurzová (Super Stars Most, Astra Praha) 21:18 21:17
čtyřhra mužů: Jakub Mazúr, Vojtěch Šelong (Slavoj Český Těšín, TJ Orlová-Lutyně) - Jan Slatinský, Mirko Šída (Slavia TU Liberec) 21:18 21:16
dvouhra žen: Zuzana Klusoňová (Astra Praha) - Lucie Kolářová (Sokol Doubravka) 21:16 18:21 21:13
dvouhra mužů: Vojtěch Šelong (TJ Orlová-Lutyně) - Ondřej Král (Sokol Židlochovice) 21:11 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

MM Slovenska juniorů: Češi získali tři vítězství!

Mezinárodní mistrovství Slovenska se výtečně vydařilo naší juniorské reprezentaci. Svěřenci trenéra Petra Koukala st. získali tři prvenství a stali se tak vůbec nejúspěšnějším týmem turnaje u našich východních sousedů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS