O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Jak dlouho se dá hrát badminton na té nejvyšší (domácí) úrovni? Zdeněk Musil podal v Plzni fantastický důkaz sportovní dlouhověkosti. S manželkou Hanou se dostali až do finále smíšené čtyřhry, Zdeněk přitom letos v únoru oslavil 50 let! Recept na zkušenou dvojici nenašli v prvním kole Radim Dvořák s Petrou Pilařovou. Pak Zdeněk s Hanou vyřadili po třech setech turnajové dvojky Ondřeje Krále a Zuzanu Jeřichovou. Velmi suverénním způsobem udělili "lekci z taktiky" mladé dvojici Bedřich Valenta-Veronika Koldová. A v semifinále ve dvou setech přehráli Lukáše Kurze a Lucii Pilařovou (ti byli i tak se třetím místem jistě spokojeni – vždyť už vydřené vítězství v prvním kole Lukáš glosoval slovy: "Po roce jsem na turnaji vyhrál mix!" a širokým úsměvem).

Teprve ve finále se museli manželé Musilovi sklonit před uměním soupeřů. Českokrumlovská dvojice Jaromír Janáček-Hana Milisová jim povolila pouze dvakrát 18 bodů. Dlužno dodat, že klíčové utkání pro ně bylo už semifinále, ve kterém překonali Iva Stoklase a Denisu Šikalovou po dramatickém průběhu 26:24 v rozhodující sadě.

Hana Milisová se stala hlavní "star" plzeňského turnaje. Hráčka, která dokázala dva roky udržet unikátní bilanci tří prvních míst na domácím žebříčku, ukázala ostatním, jak na to. K výhře z mixu přidala ještě první místo za dvouhru, když nejblíže zisku setu proti ní byla v semifinále Lucie Kolářová se 17 body. A také čtyřhru ovládla Hana Milisová suverénně: společně s Eliškou Maixnerovou byly nasazeny jako turnajové trojky. Postupně si poradily s páry Kurzová-Zychová, Fartágová-Ondrášková, Jeřichová-Koldová a ve finále s drobnými komplikacemi ve druhé sadě zdolaly i turnajové jedničky sestry Lucii a Petru Pilařovy.

Unikátní bilance tří vítězství kromě jiného znamená, že Hana Milisová během víkendu musela odehrát třináct utkání (v žádné disciplíně neměla první kolo volné), z těchto třinácti utkání má českokrumlovská hráčka ovšem bilanci 26:1 na sety. S trochou ironie by se tedy dalo říci, že alespoň Hana nemusí dlouho přemýšlet nad tím, co příště vylepšit ;-)

Dodejme ještě výsledky mužských disciplín. Ve dvouhře využil domácího prostředí k postupu až do semifinále Jiří Louda. Tam už ale nestačil na Petra Jelínka. V brněnském finále si to nasazená jednička Jelínek rozdal s Adamem Mendrekem. Lídr českého národního juniorského týmu nezaváhal a po vyrovnaném prvním setu Petra ve druhé sadě přehrál už výrazně.

Čtyřhra nabídla zajímavé a překvapivé výsledky. Starali se o ně zejména nakonec druzí Michal Hamáček a Jan Hubáček. Hradečtí mladíci vyřadili ve čtvrtfinále domácí dvojici Josef Rubáš-Jaroslav Sobota a v semifinále po třech setech také nasazené jedničky Petra Hoška s Markem Tellerem. Až ve finále se museli sklonit před uměním Iva Stoklase a Ondřeje Krále.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Ondřej Král, Ivo Stoklas (Sokol Židlochovice, Sokol Meteor Praha Radotín) – Michal Hamáček, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 21:12 21:17
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Zdeněk Musil, Hana Musilová (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:18 21:18
dvouhra mužů: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Petr Jelínek (BC RSC Brno) 22:20 21:6
čtyřhra žen: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra ZM Praha, SKB Český Krumlov) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 21:8 23:21
dvouhra žen: Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) 21:11 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS