O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Jak dlouho se dá hrát badminton na té nejvyšší (domácí) úrovni? Zdeněk Musil podal v Plzni fantastický důkaz sportovní dlouhověkosti. S manželkou Hanou se dostali až do finále smíšené čtyřhry, Zdeněk přitom letos v únoru oslavil 50 let! Recept na zkušenou dvojici nenašli v prvním kole Radim Dvořák s Petrou Pilařovou. Pak Zdeněk s Hanou vyřadili po třech setech turnajové dvojky Ondřeje Krále a Zuzanu Jeřichovou. Velmi suverénním způsobem udělili "lekci z taktiky" mladé dvojici Bedřich Valenta-Veronika Koldová. A v semifinále ve dvou setech přehráli Lukáše Kurze a Lucii Pilařovou (ti byli i tak se třetím místem jistě spokojeni – vždyť už vydřené vítězství v prvním kole Lukáš glosoval slovy: "Po roce jsem na turnaji vyhrál mix!" a širokým úsměvem).

Teprve ve finále se museli manželé Musilovi sklonit před uměním soupeřů. Českokrumlovská dvojice Jaromír Janáček-Hana Milisová jim povolila pouze dvakrát 18 bodů. Dlužno dodat, že klíčové utkání pro ně bylo už semifinále, ve kterém překonali Iva Stoklase a Denisu Šikalovou po dramatickém průběhu 26:24 v rozhodující sadě.

Hana Milisová se stala hlavní "star" plzeňského turnaje. Hráčka, která dokázala dva roky udržet unikátní bilanci tří prvních míst na domácím žebříčku, ukázala ostatním, jak na to. K výhře z mixu přidala ještě první místo za dvouhru, když nejblíže zisku setu proti ní byla v semifinále Lucie Kolářová se 17 body. A také čtyřhru ovládla Hana Milisová suverénně: společně s Eliškou Maixnerovou byly nasazeny jako turnajové trojky. Postupně si poradily s páry Kurzová-Zychová, Fartágová-Ondrášková, Jeřichová-Koldová a ve finále s drobnými komplikacemi ve druhé sadě zdolaly i turnajové jedničky sestry Lucii a Petru Pilařovy.

Unikátní bilance tří vítězství kromě jiného znamená, že Hana Milisová během víkendu musela odehrát třináct utkání (v žádné disciplíně neměla první kolo volné), z těchto třinácti utkání má českokrumlovská hráčka ovšem bilanci 26:1 na sety. S trochou ironie by se tedy dalo říci, že alespoň Hana nemusí dlouho přemýšlet nad tím, co příště vylepšit ;-)

Dodejme ještě výsledky mužských disciplín. Ve dvouhře využil domácího prostředí k postupu až do semifinále Jiří Louda. Tam už ale nestačil na Petra Jelínka. V brněnském finále si to nasazená jednička Jelínek rozdal s Adamem Mendrekem. Lídr českého národního juniorského týmu nezaváhal a po vyrovnaném prvním setu Petra ve druhé sadě přehrál už výrazně.

Čtyřhra nabídla zajímavé a překvapivé výsledky. Starali se o ně zejména nakonec druzí Michal Hamáček a Jan Hubáček. Hradečtí mladíci vyřadili ve čtvrtfinále domácí dvojici Josef Rubáš-Jaroslav Sobota a v semifinále po třech setech také nasazené jedničky Petra Hoška s Markem Tellerem. Až ve finále se museli sklonit před uměním Iva Stoklase a Ondřeje Krále.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Ondřej Král, Ivo Stoklas (Sokol Židlochovice, Sokol Meteor Praha Radotín) – Michal Hamáček, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 21:12 21:17
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Zdeněk Musil, Hana Musilová (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:18 21:18
dvouhra mužů: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Petr Jelínek (BC RSC Brno) 22:20 21:6
čtyřhra žen: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra ZM Praha, SKB Český Krumlov) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 21:8 23:21
dvouhra žen: Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) 21:11 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS