O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a žáky. S náskokem stejně jako v minulých letech zvítězila pražská Astra.

Podle relativně složitých kriterií rozděloval Český badmintonový svaz peníze z dotace MŠMT a z Programu V – dohromady šlo o více než milion korun. Oddíly byly hodnoceny za výsledky svých hráčů na republikových žebříčcích v sezóně 2012/2013, a to od kategorie U13 až do U19 a také za úspěšné prosazení svých juniorů do republikového žebříčku dospělých.

Se ziskem 245 bodů získal první místo oddíl TJ Astra Praha. Svěřenci trenérky roku Markéty Osičkové tak obhájili loňské i předloňské první místo s pohodlným náskokem 65 bodů před druhým týmem TJ Sokol Veselý Brno Jehnice a třetím v pořadí SKB Český Krumlov. Pořadí Astry je dáno jak předními příčkami na žebříčcích, tak – což je podobně obdivuhodné – také velkým počtem "započítaných" hráčů; na rozdíl od některých oddílů v pořadí u Astry bodový zisk nestojí a nepadá s jedním či několika málo výjimečnými jedinci.

Zajímavé je také sledovat porovnání oddílů hrajících extraligu či první ligu s mládežnickými líhněmi z Klimkovic či Vesce. Právě liberecký oddíl TJ Slovan Vesec oslavil v letošní sezóně premiérový postup do 1. ligy – v sestavě s vlastními talentovanými odchovanci. Z extraligových oddílů si nejlépe vedou právě Astra (i v nejvyšší soutěži spoléhající výhradně na své hráče!) a Jehnice, následují Benátky, Dobruška, sestoupivší Super Stars Most a Meteor, na dvacáté a poslední hodnocené příčce je Kladno a nejhůře z extraligistů dopadl v tomto měření sil Liberec.

Z tradičních míst proslulých výchovou badmintonové mládeže si vysoký standard drží ligový Český Krumlov. Naopak 11. příčka je ústupem z pozic pro Orlovou. Minisouboj mosteckých týmů tentokrát vyhrál Baník na 6. místě, Super Stars si pohoršili na 10. Při pohledu na krajskou příslušnost umístěných oddílů je na tom nejhůře Západočeský kraj, jehož prvním zástupcem je 13. Doubravka (a dále v žebříčku 16. USK Plzeň, čerstvý postupující do extraligy).

Kompletní pořadí top 20:

Pořadí   Název klubu                                     Body    Dotace (v Kč)
1.         TJ Astra ZM Praha                             245      106.710
2.         TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice             180      78.400
3.         SKB Český Krumlov                          177      77.090
4.         TJ Sokol Klimkovice                          172      74.910
5.         BK DELTACAR Benátky n. J.               130      56.620
6.         BK TJ Baník Most                              129      56.180
7.         TJ Sokol Dobruška                            124      54.010
8.         TJ Slovan Vesec                                123      53.570
9.         TJ Montas Hradec Králové                  112      48.780
10.       Super Stars Most                               116      50.520
11.       TJ Orlová Lutyně                               105      45.730
12.       Sokol Radotín Meteor Praha               102      44.420
13.       TJ Sokol Doubravka                          102      44.420
14.       SK Prosek Praha                               100      43.550
15.       TJ Sokol České Budějovice                  91       39.630
16.       USK Plzeň                                          85       37.020
17.       TJ Slavoj Český Těšín                         71       30.920
18.       TJ Sokol Polabiny Pardubice                65        28.310
19.       Sokol Židlochovice                             48        20.910
20.       Bac Kladno                                        42        18.300  

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.06.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS