O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz Vojtěch Šelong.

Hana Milisová patří mezi stálice domácích turnajů GPA – českokrumlovská hráčka dokázala dvě sezóny udržet unikátní bilanci tří prvních míst na republikovém žebříčku a patří mezi ty, kteří dokážou ve všech disciplínách dosáhnout na medailová umístění. Turnaj v Plzni patří mezi její oblíbené – už loni na něm slavila "zlatý hat-trick," letos výtečnou bilanci zopakovala.

Třech výher navíc Milisová dosáhla velmi suverénním způsobem; když pouze jednou byla donucena hrát na tři sety, ve čtvrtfinále dvouhry. "První set jsem prohrála a druhý jsem vyhrála pouze 21-19, byl to kousek od porážky. Třetí set jsem si už věřila, že zápas vyhraji i přesto, že jsem se nevynucených chyb stále nevyvarovala," uvedla Hana Milisová na klubovém webu. "Nedělní semifinále a finále jsem už zvládla bez větších komplikací a mohla jsem se radovat z vítězství i ve dvouhře. "

Dodejme, že dvouhra přinesla nečekané úspěchy i dalším mladým hráčkám: do semifinále se dostaly kladenská Anežka Nováčková a mostecká Veronika Dobiášová, obě dívky narozené v letech 1999 dokázaly přehrát starší a zkušenější nasazené soupeřky.

K singlovému triumfu přidala Hana Milisová relativně snadné výhry v párových disciplínách. V mixu to bylo při neúčasti Stanislava Kohoutka premiérově s Vojtěchem Šelongem, ve finále si nově složený pár až překvapivě snadno poradil s dvojicí Jelínek-Kurzová. A právě Dominika Kurzová musela zkousnout i druhou finálovou porážku, když spolu s Ivanou Zychovou podlehla Haně Milisové a Elišce Maixnerové ve čtyřhře žen. Hana Milisová tím zkompletovala zlatou sbírku a s bilancí dvanácti vítězných zápasů se stala nejúspěšnější hráčkou plzeňského turnaje.

Ve dvouhře mužů padali favorité jako zralé hrušky – do semifinále se dostali tři nenasazení hráči. Bronzové medaile byly úspěchem pro juniora Jana Loudu; stejně tak spokojen byl i Jan Benbenek, který se po delší době úspěšně vrátil na domácí vrcholovou scénu. Z výhry se ve finále po třech setech radoval Vojtěch Šelong, čest nasazených stříbrnou medailí uhájil Bedřich Valenta.

Čtyřhra mužů nabídla nejnapínavější finálové střetnutí. Ondřej Král s Ivem Stoklasem v něm udolali Petry Hoška a Jelínka výsledkem 10:21 21:19 a 22:20.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.

ME juniorů: individuální soutěži vládli Dánové

Zatímco v týmové soutěži se radovali Němci, v individuálních pavoucích mistrovství Evropy juniorů na zlato nedosáhli: hned třikrát se radovali hráči z Dánska, po jednom titulu slaví Španělsko a Anglie.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS