O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lausanne Youth International: čeští junioři končili v osmičce

Mezinárodní turnaj Lausanne Youth International nabídl českým juniorům v kategoriích U17 a U19 možnost konfrontace s evropskou konkurencí. Naše výprava se ve Švýcarsku neztratila a vybojovala několik čtvrtfinálových účastí.

Sedmnáctky: dvě pátá místa pro Míšu Myšákovou

V nižší věkové kategorii končili naši chlapci už ve skupinách – se soutěží se v základní fázi rozloučili Matyáš Barák, Adam Mendrek, Martin Kondr i Michal Světnička. Stejně dopadla i Dominika Kurzová, a tak musela pověst českého singlu zachraňovat Michaela Myšáková - hráčka pražské Astry svou skupinu vyhrála a teprve ve čtvrtfinále podlehla belgické soupeřce Flore Vandenhouckeové 6:21 a 9:21. Na páté až osmé místo dosáhla Míša ještě ve čtyřhře – společně s Dominikou porazily lucemburský pár Aulnerová-Meyerová a podlehly třetím nasazeným Švýcarkám Biedermannové a Varrinové. Ve čtyřhře chlapců prodali dobrou formu Adam Mendrek a Michal Světnička – brněnská dvojice se přes švýcarské a lucemburské soupeře probila do nejlepší osmičky, tam už naši juniorští reprezentanti nestačili na anglický pár Adamson – Rofe (alespoň však favoritům vzali set). Smíšená čtyřhra našim párům vůbec nevyšla: nikdo nedokázal vyhrát ani zápas.

Devatenáctky: dařilo se nám pouze v párech

Česká dospělá reprezentace často s obtížemi hledá sehrané deblisty – možná se ale někteří rýsují v současném juniorském družstvu. Napovídala by tomu i úspěšnost výpravy z Lausanne: zatímco ve dvouhrách naši nezářili, v párových disciplínách neměli daleko k medailím. V singlu Ivo Stoklas, Vojtěch Šelong i Matěj Šváb vypadli hned v prvním kole, Kristýna Menšlová, Tereza Jechová a Jana Žwaková vyhrály po jednom zápasu.

Ve čtyřhře chlapců přehráli Ivo s Vojtěchem slovenský pár Balucha-Vícen a dostali se tak do čtvrtfinále – tam už nestačili na anglický pár Coles-Nottingham. Dívky si zahrály čtvrtfinále deblu dokonce všechny tři: Tereza a Kristýna v něm prohrály se soupeřkami z Anglie, Jana, která hrála s polskou partnerkou Galekovou, vypadla s francouzskou dvojicí. A konečně na čtvrtfinále dosáhl český pár i v mixu: sehraná dvojice z Orlové, Vojtěch s Janou, v něm podlehli francouzským soupeřům Grosjeanovi a Fontaineové.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS