O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lausanne Youth International: čeští junioři končili v osmičce

Mezinárodní turnaj Lausanne Youth International nabídl českým juniorům v kategoriích U17 a U19 možnost konfrontace s evropskou konkurencí. Naše výprava se ve Švýcarsku neztratila a vybojovala několik čtvrtfinálových účastí.

Sedmnáctky: dvě pátá místa pro Míšu Myšákovou

V nižší věkové kategorii končili naši chlapci už ve skupinách – se soutěží se v základní fázi rozloučili Matyáš Barák, Adam Mendrek, Martin Kondr i Michal Světnička. Stejně dopadla i Dominika Kurzová, a tak musela pověst českého singlu zachraňovat Michaela Myšáková - hráčka pražské Astry svou skupinu vyhrála a teprve ve čtvrtfinále podlehla belgické soupeřce Flore Vandenhouckeové 6:21 a 9:21. Na páté až osmé místo dosáhla Míša ještě ve čtyřhře – společně s Dominikou porazily lucemburský pár Aulnerová-Meyerová a podlehly třetím nasazeným Švýcarkám Biedermannové a Varrinové. Ve čtyřhře chlapců prodali dobrou formu Adam Mendrek a Michal Světnička – brněnská dvojice se přes švýcarské a lucemburské soupeře probila do nejlepší osmičky, tam už naši juniorští reprezentanti nestačili na anglický pár Adamson – Rofe (alespoň však favoritům vzali set). Smíšená čtyřhra našim párům vůbec nevyšla: nikdo nedokázal vyhrát ani zápas.

Devatenáctky: dařilo se nám pouze v párech

Česká dospělá reprezentace často s obtížemi hledá sehrané deblisty – možná se ale někteří rýsují v současném juniorském družstvu. Napovídala by tomu i úspěšnost výpravy z Lausanne: zatímco ve dvouhrách naši nezářili, v párových disciplínách neměli daleko k medailím. V singlu Ivo Stoklas, Vojtěch Šelong i Matěj Šváb vypadli hned v prvním kole, Kristýna Menšlová, Tereza Jechová a Jana Žwaková vyhrály po jednom zápasu.

Ve čtyřhře chlapců přehráli Ivo s Vojtěchem slovenský pár Balucha-Vícen a dostali se tak do čtvrtfinále – tam už nestačili na anglický pár Coles-Nottingham. Dívky si zahrály čtvrtfinále deblu dokonce všechny tři: Tereza a Kristýna v něm prohrály se soupeřkami z Anglie, Jana, která hrála s polskou partnerkou Galekovou, vypadla s francouzskou dvojicí. A konečně na čtvrtfinále dosáhl český pár i v mixu: sehraná dvojice z Orlové, Vojtěch s Janou, v něm podlehli francouzským soupeřům Grosjeanovi a Fontaineové.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS