O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých medailích.

Češi v soutěži: jedno vítězství a dost

Turnaje se zúčastnili také čeští reprezentanti. Tomáš Kopřiva hrál v prvním kole s exotickým soupeřem, Edwinem Ekiringem z Ugandy. Africký protivník mu ale pořádně zatopil – Tomáš zachraňoval postup až výsledkem 21:19 v rozhodujícím setu. Ve druhém kole už ale podlehl estonskému soupeři Kestutisovi Navickasovi – tento zápas můžete vidět v archivu BadmintonEurope TV.

Také Pavel Florián hrál první kolo na tři sety – a vítězně. Dokázal v něm porazit islandského soupeře Helgi Johannessona. Ve druhém už byl krátký na velmi dobře hrajícího Scotta Evanse z Irska.

Finálové bitvy: Japonsko – Rusko 2:2

V nedělním finálovém programu měli největší medailové naděje Japonci. Zástupci asijské badmintonové velmoci nechyběli ve čtyřech z pěti finálových zápasů. Nakonec se Japonci radovali ze dvou zlatých, stejnou bilanci pak zaznamenala reprezentace Ruska. Domácí tribuny bouřily zejména při zápasu dvouhry žen, kde o vítězství bojovala nizozemská hráčka Yao Jie, ta však nakonec podlehla německé favoritce Juliane Schenkové.

Kompletní výsledky finálových utkání:
čtyřhra žen: Valeria Sorokinová, Nina Vislovová (Rusko) – Mizuki Fujiová, Reika Kakiiwová (Japonsko) 21:19 21:19
dvouhra mužů: Sho Sasaki (Japonsko) – Ajay Jayaram (Indie) 21:16 21:19
dvouhra žen: Juliane Schenková (Německo) – Yao Jie (Nizozemsko) 21:13 14:21 21:15
smíšená čtyřhra: Alexander Nikolajenko, Valeria Sorokinová (Rusko) – Shintaro Ikeda, Reiko Shiotová (Japonsko) 22:20 21:9
čtyřhra mužů: Hirokatsu Hashimoto, Noriyasu Hirata - Yoshiteru Hirobe, Kenta Kazuno (všichni Japonsko) 21:17 21:13

Finálové zápasy Dutch Open a některá další zajímavá utkání můžete po registraci zdarma zhlédnout na stránce www.badmintoneurope.tv.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Bitburger Open: němečtí badmintonisté získali dvě výhry

Turnaj úrovně Grand Prix Gold Bitburger Open se vydařil domácím badmintonistům: Němci získali dvě zlaté medaile ze čtyř finálových účastí. Petr Koukal sehrál v prvním kole turnaje úžasné drama s Emilem Holstem z Dánska...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS