White Nights: tři zlaté medaile získali Němci

Tradiční turnaj evropského circuitu White Nights přivítalo v minulém týdnu Rusko. Domácí reprezentanti však tři finálové šance na zisk titulu nevyužili. Naopak se dařilo zástupcům Německa, kteří získali zlato ve všech disciplínách s ženskou účastí.

Pouze v mixu to přitom znamenalo výhru nasazeného páru číslo jedna. Peter Kaesbauer s Isabel Herrtrichovou porazili Sergeje Šumilkina a Viktorii Vorobjevovou ve dvou setech. Isabel Herrtrichová o hodinu a půl později oslavila vítězství i v deblu společně s Carlou Nelteovou a stala se tak nejúspěšnější hráčkou turnaje. Na "bílé noci" v Gačině bude jistě ráda vzpomínat i Olga Kononová, která dovršila dominanci německých žen vítězstvím ve dvouhře.

Dvouhra mužů přinesla ve finále finský duel. První nasazený Ville Lang v něm nakonec po třech setech a téměř hodině hry podlehl svému reprezentačnímu kolegovi Eetu Heinovi. A konečně poslední ruskou šanci na zisk zlata promarnili ve finále čtyřhry Andrej Ašmarin a Sergej Šumilkin, kteří podlehli francouzskému páru Baptiste Careme-Ronan Labar.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Peter Kaesbauer, Isabel Herrtrichová (Německo) – Sergej Šumilkin, Viktoria Vorobjevová (Rusko) 24:22 21:15
dvouhra žen: Olga Kononová (Německo) – Ella Diehlová (Rusko) 21:17 21:14
čtyřhra žen: Isabelle Herrtrichová, Carla Nelteová (Německo) – Audrey Fontaineová, Emilie Lefelová (Francie) 22:20 21:12
dvouhra mužů: Eetu Heino - Ville Lang (oba Finsko) 21:14 17:21 21:9
čtyřhra mužů: Baptiste Careme, Ronan Labar (Francie) – Andrej Ašmarin, Sergej Šumilkin (Rusko) 21:17 21:16

Autor: Tomáš Krajča [08.07.2013]