O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Turnaj v Rize patřil do nižší kategorie Future Series, a příležitost získat první konfrontaci s dospělým mezinárodním badmintonem tak využilo velké množství českých hráčů, včetně členů juniorské reprezentace.

Výsledkově se lépe dařilo dívkám. V singlu mužů Max Koreny i Adam Mendrek prohráli hned svá první kola. Mezi ženami je napodobily Monika Světničková, Veronika Koldová i Tereza Švábíková. Kateřina Tomalová potvrdila nasazení jako turnajová pětka, přes domácí hráčky Rüütel a Kuuba prošla do čtvrtfinále, kde podlehla Anně Rankin z Nového Zélandu.

Ve čtyřhře mužů se páry Brabec-Hubáček a Budzel-Ptáček rozloučily se soutěží hned. Zato v ženském deblu získaly Češky nejvýraznější úspěch. Klimkovická dvojice Švábíková-Tomalová prošla až do semifinále, kde bohužel nestačila na Francouzky Heriau a Lambert. Pěkným výsledkem bylo i čtvrtfinále páru Denisa Šikalová-Magdalena Lajdová.

V mixu si nejlépe vedli Filip Budzel s Terezou Švábíkovou, kteří společně došli mezi osm nejlepších párů. Vítězný zápas v prvním kole zaznamenali také Bedřich Valenta a Veronika Koldová.

Vítězi lotyšského turnaje se ve třech případech stali Rusové – Andej Parochodin a Anastasia Červjaková v mixu, Anastasia Červjaková v singlu a Sergej Sirant ve dvouhře mužů. V napínavém finále čtyřhry žen se z vítězství po třech setech radovaly Estonky Kristin Kuuba a Helina Rüütel. Čtyřhru mužů pak vyhráli Mads Emil Christensen a Kristoffer Knudsen z Dánska.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.06.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS