O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Turnaj v Rize patřil do nižší kategorie Future Series, a příležitost získat první konfrontaci s dospělým mezinárodním badmintonem tak využilo velké množství českých hráčů, včetně členů juniorské reprezentace.

Výsledkově se lépe dařilo dívkám. V singlu mužů Max Koreny i Adam Mendrek prohráli hned svá první kola. Mezi ženami je napodobily Monika Světničková, Veronika Koldová i Tereza Švábíková. Kateřina Tomalová potvrdila nasazení jako turnajová pětka, přes domácí hráčky Rüütel a Kuuba prošla do čtvrtfinále, kde podlehla Anně Rankin z Nového Zélandu.

Ve čtyřhře mužů se páry Brabec-Hubáček a Budzel-Ptáček rozloučily se soutěží hned. Zato v ženském deblu získaly Češky nejvýraznější úspěch. Klimkovická dvojice Švábíková-Tomalová prošla až do semifinále, kde bohužel nestačila na Francouzky Heriau a Lambert. Pěkným výsledkem bylo i čtvrtfinále páru Denisa Šikalová-Magdalena Lajdová.

V mixu si nejlépe vedli Filip Budzel s Terezou Švábíkovou, kteří společně došli mezi osm nejlepších párů. Vítězný zápas v prvním kole zaznamenali také Bedřich Valenta a Veronika Koldová.

Vítězi lotyšského turnaje se ve třech případech stali Rusové – Andej Parochodin a Anastasia Červjaková v mixu, Anastasia Červjaková v singlu a Sergej Sirant ve dvouhře mužů. V napínavém finále čtyřhry žen se z vítězství po třech setech radovaly Estonky Kristin Kuuba a Helina Rüütel. Čtyřhru mužů pak vyhráli Mads Emil Christensen a Kristoffer Knudsen z Dánska.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.06.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál Holobradého: Indonésie - ČR 3:2

Memoriál Holobradého, první turnaj GPA dospělých v nové sezóně, nabídl špičkovou podívanou. V konkurenci domácí špičky a hráčů z Indonésie, Slovenska i Kanady se prosadili na nejvyšší stupínek Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen ...

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS