O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Turnaj v Rize patřil do nižší kategorie Future Series, a příležitost získat první konfrontaci s dospělým mezinárodním badmintonem tak využilo velké množství českých hráčů, včetně členů juniorské reprezentace.

Výsledkově se lépe dařilo dívkám. V singlu mužů Max Koreny i Adam Mendrek prohráli hned svá první kola. Mezi ženami je napodobily Monika Světničková, Veronika Koldová i Tereza Švábíková. Kateřina Tomalová potvrdila nasazení jako turnajová pětka, přes domácí hráčky Rüütel a Kuuba prošla do čtvrtfinále, kde podlehla Anně Rankin z Nového Zélandu.

Ve čtyřhře mužů se páry Brabec-Hubáček a Budzel-Ptáček rozloučily se soutěží hned. Zato v ženském deblu získaly Češky nejvýraznější úspěch. Klimkovická dvojice Švábíková-Tomalová prošla až do semifinále, kde bohužel nestačila na Francouzky Heriau a Lambert. Pěkným výsledkem bylo i čtvrtfinále páru Denisa Šikalová-Magdalena Lajdová.

V mixu si nejlépe vedli Filip Budzel s Terezou Švábíkovou, kteří společně došli mezi osm nejlepších párů. Vítězný zápas v prvním kole zaznamenali také Bedřich Valenta a Veronika Koldová.

Vítězi lotyšského turnaje se ve třech případech stali Rusové – Andej Parochodin a Anastasia Červjaková v mixu, Anastasia Červjaková v singlu a Sergej Sirant ve dvouhře mužů. V napínavém finále čtyřhry žen se z vítězství po třech setech radovaly Estonky Kristin Kuuba a Helina Rüütel. Čtyřhru mužů pak vyhráli Mads Emil Christensen a Kristoffer Knudsen z Dánska.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.06.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

White Nights: tři zlaté medaile získali Němci

Tradiční turnaj evropského circuitu White Nights přivítalo v minulém týdnu Rusko. Domácí reprezentanti však tři finálové šance na zisk titulu nevyužili. Naopak se dařilo zástupcům Německa, kteří získali zlato ve všech disciplínách ...

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS