O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Oproti Lagos International a ruskému turnaji v dalekém Vladivostoku patřil Yonex Slovak International mezi turnaje s nižší bodovou dotací, což se odrazilo i na konkurenci. Kristína tak byla v turnaji nasazena jako jednička. Nejtěžší zápas při své cestě za výhrou odehrála ve čtvrtfinále, když s nasazenou pětkou Carissou Turner z Walesu zvítězila 21:10 19:21 a opět 21:10.

Nechybělo mnoho a mohlo dojít i na čistě české finále. Spodní částí pavouka postupovala až do semifinále Kateřina Tomalová, nakonec ale po prohře s Gayle Mahulette z Nizozemska skončila třetí. Kristína Gavnholt reprezentační spoluhráčku pomstila rezolutním způsobem – vyhrála finále 21:10 a 21:15.

Také v dalších disciplínách byli čeští zástupci vidět. Denisa Šikalová a Magdalena Lajdová se dostaly do čtvrtfinále čtyřhry, kde bohužel nestačily na mladou slovinskou dvojici Polanc-Arih. Do čtvrtfinále se dostaly i mixové páry Filip Budzel-Tereza Švábíková a Jaromír Janáček-Kateřina Tomalová.

Výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.08.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Filip Budzel: "1 600 schodů byla obrovská výzva."

Absolvoval tři týdny drsné čínské přípravy a po Vánocích ovládl republikový turnaj mladších juniorů. Filip Budzel ze Sokola Klimkovic popisuje pro BadmintonWeb svou čínskou zkušenost a plány do budoucna.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS