O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish Open: cenná kvalifikační výhra Adama Mendreka

Mezinárodní mistrovství Polska našim barvám mnoho úspěchů nepřineslo. Zajímavý výsledek zaznamenal Adam Mendrek v kvalifikaci, kde porazil úřadujícího mistra Finska Antona Kaistiho. V hlavní soutěži jsme zaznamenali jen tři výhry a jednu skreč.

Pro Mendreka šlo o poslední turnaj před blížící se maturitou. Čelit školním výzvám může s hlavou nahoře – z kvalifikace se dokázal probojovat do hlavní soutěže a získal cennou výhru ve třech setech nad Antonem Kaistim – mistrem Finska. V hlavním pavouku uhrál Adam 13 a 12 bodů na tchajwanského soupeře Hsueha Hsuana Yi.

Pěkný výsledek uhráli také Jakub Bitman a Alžběta Bášová v mixu, když se jim podařilo v koncovkách dvou setů porazit kanadský pár Kevin Li-Rachel Honderich. Ve druhém kole už bohužel nestačili na kvalitní malajský mix Chan Peng Soon-Goh Liu Ying. Do druhého kola se po skreči soupeře dostaly také Šárka Křížková a Kateřina Tomalová, ve třech setech prohrály s Lisou Kaminski a Hannah Pohl z Německa.

Ve dvouhrách pak také pouze dva čeští zástupci prošli sítem prvního kola. Lucie Černá zaznamenala výhru nad Aylou Huser ze Švýcarska, posléze podlehla čtvrté nasazené Jevgeniji Kosetské. Petr Koukal byl naopak sám turnajovou čtyřkou, ale po úvodní výhře ve federálním derby na Jarolímem Vícenem podlehl ve dvou sadách Kestutisi Navickasovi z Litvy.

Další čeští zástupci v soutěži, Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou, Jaromír Janáček s Lucií Černou v mixu, Milan Ludík a Kateřina Tomalová ve dvouhře a v mixu s Ondrou Kopřivou bohužel skončili hned na raketách prvních soupeřů v pavouku.

Vítězi dobře obsazeného turnaje se stali převážně asijští hráči. Čtyřhru žen vyhrály Pradnya Gadre a N. Sikki Reddy z Indie. Dvě zlaté získali hráči Malajsie – Daren Liew ve dvouhře a přemožitelé Jakuba a Alžběty, Chan-Goh v mixu. Ve čtyřhře mužů nasazené dvojky Kenta Kazuno a Kazushi Yamada z Japonska rozesmutnily domácí; poraženy odešly turnajové jedničky Adam Cwalina a Przemyslaw Wacha. Pouze ve dvouhře žen se hrálo evropské finále, Karin Schnaase z Německa v něm porazila Mariji Ulitinu z Ukrajiny.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS