O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Dánsko: Jorgensen ve finále porazil Axelsena

Za neúčasti Petera Gadeho byl hlavním favoritem dvouhry Jan O. Jorgensen. A svou úlohu potvrdil, když ve finále na tři sety porazil Viktora Axelsena. Mistryní ve dvouhře se podle očekávání stala Tine Baunová, jež ve finále přehrála nenasazenou Sandru-Marii Jensenovou. Ve čtyřhře mužů překvapilo finálové vítězství dvojice Jonas Rasmussen – Mads-Conrad Petersen nad elitním dánským párem Matthias Boe – Carsten Mogensen. Titul z deblu žen si odnesla dvojice Line Kruseová – Marie Ropkeová, v mixu pak při neúčasti nejlepších párů zvítězili Anders Skaarup Rasmussen se Sarou Thygesenovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Anglie: dvě zlaté získal Chris Adcock a Gabby Whiteová

Na sledovaném šampionátu Anglie se prosadil ke dvěma párovým titulům Chris Adcock, a to i přes změnu mixové partnerky – ve finále společně s Gabby Whiteovou porazili Nathana Robertsona a Jenny Wallworkovou. Adcock pak přidal ještě zlato v deblu spolu s Andym Ellisem, Gabby Whiteová zase zvítězila ve čtyřhře žen s Jenny Wallworkovou. Singlový titul mezi muži si odnesl Rajiv Ouseph, jenž ve finále porazil Carla Baxtera, a mezi ženami se prosadila Elizabeth Cannová výhrou ve finále nad Kate Robertshawovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Francie: mistry jsou podle očekávání Leverdez a Pi

Vítězi francouzského šampionátu se stali podle očekávání singlisté nasazené jako číslo jedna. Pi Hongyan si dokáčela pro titul bez výraznějších obtíží, Brice Leverdez to měl v pavouku složitější, ale svou pozici obhájil. Mistry ve čtyřhře mužů jsou Baptiste Careme a Sylvain Grosjean, ve čtyřhře žen zvítězila Pi Hongyan spolu s Emillie Lefelovou a v mixu to byla dvojice Baptiste Careme a Audrey Fontaineová.

Kompletní výsledky: stránky turnaje

Nizozemsko: dva tituly Seleny Piekové

V nabité startovní listině šampionátu Nizozemska se ke zlatým medailím ve dvouhrách prosadili Eric Pang, jenž zdolal ve finále Dickyho Palyamu, a Judith Meulendijksová, jež si poradila s Jie Yao. Ve čtyřhře mužů zvítězili Jacco Arends a Jelle Maas. Dva tituly získala párová specialistka Selena Pieková – za čtyřhru žen s Iris Teblingovou a za mix s Davem Khodabuxem.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Kanada: vítězili hráči asijského původu

Na mistrovství Kanady se do finálových utkání vesměs prosadili hráči s asijskými kořeny. Mistry ve dvouhrách se stali Alex Pang, který porazil ve finále Josepha Rogerse, a Michelle Li, jež si poradila s Jocelyn Ko. Dva mistrovské tituly získala Grace Gao, která vyhrála čtyřhru s již zmíněnou Jocelyn Ko a mix společně s Tobym Ng. Vítězi čtyřhry mužů se stali Adrian Liu a Derrick Ng.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Polsko: dva tituly pro Agnieszku Wojtkowskou

Naši severní sousedé už mají také republikový šampionát za sebou. Konkurenci ve dvouhrách předčil vítěz českého mezinárodního mistrovství Przemyslaw Wacha, který ve finále porazil Rafala Hawla. Také dvouhru žen vyhrála nasazená jednička, Kamila Augustynová porazila Weroniku Grudzinovou. Ve čtyřhře mužů nikoho nepřekvapilo vítězství páru Robert Mateusiak – Michal Logosz (Lukasz Moren působící v Brně obsadil s parťákem Szkudlarczykem druhé místo). Dva tituly získala Agnieszka Wojtkowská, která vyhrála čtyřhru žen společně s Natalií Pocztowiakovou a mix s Wojciechem Szkudlarczykem.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Rusko: překvapení v deblu mužů, jinak vítězili favorité

V Rusku vítězili především papíroví favorité. Ve dvouhře mužů zvítězila nasazená jednička Vladimir Ivanov, ve finále nad Ivanem Sozonovem. Ve dvouhře žen vystoupila na nejvyšší stupínek nasazená trojka Olga Golovanovová, když si poradila s Jevgenijí Dimovovou. Ve čtyřhře mužů favorité Ivanov a Sozonov ve finále zaváhali a podlehli páru Jevgenij Dremin – Sergej Luněv. Čtyřhru žen podle očekávání ovládly Valerie Sorokinová a Nina Vislovová, ve finále mixu pár Nikolajenko-Sorokinová udolal Durkina a Vislovovou.

Kompletní výsledky (jména v azbuce): tournamentsoftware

Německo: turnaj bez překvapení, triumfovali hráči číslo 1

V Německu se odehrál turnaj prostý jakéhokoliv překvapení – zvítězili vždy ti nejvýše nasazení hráči a i semifinálová účast většinou kopírovala papírové předpoklady. Ve dvouhře mužů si titul vybojoval Marc Zwiebler, který porazil Dietera Domkeho, mezi ženami se prosadila Olga Kononová, když porazila Karin Schnaaseovou. V deblu mužů získali zlaté medaile Ingo Kindervater a Johannes Schöttler, mezi ženami to byly Sandra Marinellová a Birgit Michelsová. V mixu skončili první Michael Fuchs s Birgit Michelsovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Švýcarsko: tři králové švýcarského badmintonu

Švýcarský badminton má po víkendu tři krále – hráče, kteří získali na národním šampionátu dvě zlaté medaile. Je to Christian Bösiger (vítěz dvouhry mužů a deblu s Anthonym Dumartherayem), Anthony Dumartheray, který vedle čtyřhry vyhrál ještě mixa se Sabrinou Jaquetovou, a právě jmenovaná hráčka, která k výhře v mixu přidala ještě první místo v deblu s Ornellou Dumartherayovou. Ve dvouhře ji o "zlatý hattrick" připravila až ve finále Nicole Schallerová.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Itálie: úspěšná byla Agnese Allegriniová

Italský šampionát měl královnu v Agnese Allegriniové – ta jako nasazená jednička ovládla dvouhru žen, když ve finále porazila Franzisku Koflerovou, a společně s Enricem Galeanim vyhrála také mix. Dvouhru mužů ovládl Giovanni Greco, mistry Itálie ve čtyřhře mužů se stali Giacomo Battaglino a Marco Mondavio. Čtyřhru žen potom vyhrály Hannah Stroblová a Carmen Thaneiová.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Finsko: titul podle očekávání získal Ville Lang

Na finském mistrovství se očekávala hladká výhra Villeho Langa – elitní singlista potvrdil dobrou formu z průběhu olympijské kvalifikace a ve finále porazil Eetu Heina. Ten mu nicméně porážku vrátil ve finále deblu, které ovládl spolu s Oskarim Saarinenem. Ve dvouhře žen došlo na střet nasazených hráček jedna a dvě, Nanna Vainiová porazila Airi Mikkelovou. Tyto dvě hráčky pak společně zvítězily v deblu, mistry ve smíšené čtyřhře jsou Anton Kaisti a Jenny Nystromová.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Rakousko: Koch a Zauner mají další deblový titul

Také v Rakousku vítězili především papíroví favorité. Další deblový titul do své bohaté sbírky mají zkušení Jürgen Koch a Peter Zauner. Vítězi dvouher se stali Luka Wraber a Simone Prutschová, ze dvou párových titulů se pak může radovat Elizabeth Baldaufová, jež zvítězila v mixu s Romanem Zirnwaldem a v deblu s Alexandrou Mathisovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Estonsko: zlatý hattrick Kati Tolmoffové

Vyhrát titul ve všech disciplínách, to je opravdový majstrštyk – ostatně jiný příklad zlatého hattricku v našem přehledu nenajdete. Kati Tolmoffová se stala mistryní Estonska ve dvouhře žen, ve čtyřhře žen s Laurovou Vanovou a v mixu s Raulem Mustem. Právě Raul Must podle očekávání vyhrál také dvouhru mužů, v deblu se z vítězství radovali Kristjan Kaljurand a Robert Kasela.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Skotsko: dva tituly Imogen Bankierové

Sličná skotská párařka Imogen Bankierová, jež se do paměti fanoušků zaryla zejména výkony na mistrovství světa v Londýně, si odnesla ze skotského šampionátu dva tituly – v mixu s Watsonem Briggsem a v deblu s Jillie Cooperovou. Mistrem Skotska v singlu se stal Keiran Merilees, mezi ženami to byla Kirsty Gilmourová. Deblový titul pak vybojovali Watson Briggs a Paul Van Rietvelde.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Irsko: medailové žně rodiny Mageeových

V Irsku se na nejvyšší příčky nejčastěji postavili zástupci rodiny Mageeových. Společně Sam a Chloe Mageeovi vyhráli smíšenou čtyřhru, Sam potom ještě čtyřhru mužů s Ianem Macbethem a Chloe zase zvítězila ve dvouhře. Titul v singlu mužů si vybojoval Scott Evans, ve čtyřhře žen se na nejvyšší příčku prosadily Sinead Chambersová s Jeannie Valerií Kingovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Belgie: rodina Tanových má tři zlaté medaile

Také v Belgii úřadovala jedna vyhlášená badmintonová rodina: Yuhan a Lianne Tanovi získali dohromady tři zlaté medaile. Oba vyhráli své singly a Lianne Tanová přidala ještě zlatou medaili ze čtyřhry žen společně s Nining Kustianyngsihovou. Ve čtyřhře mužů získali zlato Jonathan Gillis s Maximem Moreelsem, zlato z mixu pak mají Frédéric Gaspard se Sabinou Devooghtovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Mistrovství Evropy: Dánové získali očekávané zlato

Žádné překvapení nepřinesl finálový duel mistrovství Evropy smíšených družstev v nizozemském Amsterdamu. Favorizovaní Dánové i přes absenci dvou nejlepších hráčů porazili Německo 3:1 a stali se mistry Evropy.

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!

Francouzská liga: Martina Benešová je oporou Red Star Mulhouse

Šest odehraných kol má za sebou nejvyšší francouzská soutěž. V lize National 1A si dobře vede družstvo Red Star Mulhouse, jehož barvy hájí Martina Benešová – česká hráčka je velkou oporou druhého týmu jedné ze šestičlenných skupin ...

Irish International: Čechům se lépe dařilo v párech

Zatímco ve dvouhrách čeští reprezentanti na mezinárodním mistrovství Irska mnoho nepředvedli, ve čtyřhrách se jim dařilo lépe. Turnaji dominovali hráči z Nizozemska, Samantha Barningová získala dvě zlaté medaile.

Italian International: Češi bez vítězného zápasu

Velmi nevydařený turnaj prožili čeští reprezentanti v Itálii. Předvánoční výjezd do Říma pro ně skončil bez jediného vítězství v hlavní soutěži.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS