O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Fantastická Kristína! Dvě turnajové výhry a 12 tisíc kilometrů ve dvou týdnech

Kristína Gavnholt se rázným způsobem vrací do první světové stovky. Během dvou týdnů vyhrála turnaje v Nigérii a Rusku; zvládla nejen souboje se všemi badmintonovými soupeřkami, ale i náročné cestovací "kombo" – přesun z Lagosu až do vzdáleného Vladivostoku.

Turnaj Russian Open byl situován pro Evropany nevýhodně. V kombinaci s přísnou vízovou povinností bylo pro mnoho hráčů náročné skloubit dlouhé cestování a byrokratické povinnosti; mnozí tak do turnaje nakonec ani nezasáhli. Peripetie popsal na svém oficiálním webu Petr Koukal:

"Nejdříve se několik týdnů dohaduji s ruskou ambasádou o víza a s pořadatelem turnaje o správně datovaný zvací dopis, abych měl jistotu, že mi v Rusku nebudou dělat problémy při přestupu nebo po příletu do cílové destinace. Bohužel i přes veškerou snahu i mnohá ujištění všech zúčastněných stran mě nakonec v Praze nepustili do letadla, protože vízum bude platné až 6 hod po mezipřistání v Moskvě. Přitom podle všech dostupných intormací jsem měl pobývat pouze v tamním tranzitním prostoru a na území Ruska jsem měl vstoupil až ve Vladivostoku, o několik hodin letu i časových pásem později, takže už v plné platnosti víza. Původní letenka za 22.000 Kč tak propadla a nová přes Soul stála dalších 46.000 Kč. Neskutečné! "

Petrovi se do Vladivostoku dostat podařilo, se svým vystoupením ale rozhodně spokojen nebyl. Po výhře v úvodním zápase totiž hned ve druhém kole podlehl zkušenému Raulu Mustovi z Estonska.

Vítězná forma Kristíny Gavnholt

To Kristína Gavnholt prožila dva parádní týdny. Nejprve to bylo na turnaji v Lagosu – jednom z největších nigerijských měst. Kristína si i v leckdy ne úplně ideálních podmínkách postupně poradila s domácí Braimoh, Yigit z Turecka, Santos z Portugalska, v semifinále porazila Xenii Polikarpovou a ve finále zvítězila nad Ozge Bayrak z Turecka poměrem 24:22 18:21 a 21:5.

Dařilo se také jejímu bratrovi Milanu Ludíkovi, který získal pěkné třetí místo a cenné body v rámci olympijské kvalifikace. Milan popisoval na osobním webu zážitky z turnaje: "Nebolo jednoduché bojovať proti súperom ale najmä s podmienkami, v ktorých sme hrali. Bolo psychicky vyčerpávajúce zostať neustále sústredený a nenechať sa rozhodiť rôznymi problémami. Napríklad každý deň sme hrali s rôznymi značkami košíkov a v rôznom usporiadaní kurtov. V mojom druhom zápase proti Maliekalovi nám začalo pršať na ihrisko a po 15 minútovej prestávke sme museli zmeniť kurt. Tiež bolo veľmi nepraktické, že do haly a z haly chodil autobus iba dva krát denne. V podstate to znamenalo, že hráči museli ostať v telocvični aj desať hodín denne. "

Sourozenecké dvojici to ale nezabránilo v zisku medailového "double" a výrazném posunu na světovém žebříčku.

Po přesunu do Vladivostoku už Milanova forma vyprchala – ve druhém kole Russian Open podlehl ve třech setech Pablu Abianovi ze Španělska. Zato Kristína zazářila ještě výrazněji. V turnajovém pavouku kosila jednu ruskou soupeřku za druhou. Postupně to odnesly Anastasia Červjaková, Olga Golovanova, Natalia Perminova a v semifinále i Jevgenija Kosecká; vždy přesvědčivě ve dvou setech.

Našeho času v noci ze soboty na neděli pak dokonala Kristína vítězný postup, když porazila mladou Japonku Mayu Matsutomo 21:10 a 22:20. Zápas si můžete prohlédnout ve streamovaném videu (třetí v pořadí):

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.07.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Badmintonové tréninky budou součástí ruského armádního výcviku

Ruští mocnáři si oblíbili badminon. Nedávno jste možná zaznamenali propagační video se zápasem, který spolu svedli prezident Medvěděv a premiér Putin. Nyní přichází ministerstvo obrany s plánem zahrnout badmintonové tréninky do ...

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

ME družstev: mezi muži zvítězili Dánové, mezi ženami Němky

V neděli 19. února vyvrcholila finálovými utkáními evropská fáze Thomas a Uber Cupu. Mistrovství Evropy družstev ovládli podle očekávání Dánové, ve finále ženských týmů překvapily vítězstvím Němky.

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS