O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Fantastická Kristína! Dvě turnajové výhry a 12 tisíc kilometrů ve dvou týdnech

Kristína Gavnholt se rázným způsobem vrací do první světové stovky. Během dvou týdnů vyhrála turnaje v Nigérii a Rusku; zvládla nejen souboje se všemi badmintonovými soupeřkami, ale i náročné cestovací "kombo" – přesun z Lagosu až do vzdáleného Vladivostoku.

Turnaj Russian Open byl situován pro Evropany nevýhodně. V kombinaci s přísnou vízovou povinností bylo pro mnoho hráčů náročné skloubit dlouhé cestování a byrokratické povinnosti; mnozí tak do turnaje nakonec ani nezasáhli. Peripetie popsal na svém oficiálním webu Petr Koukal:

"Nejdříve se několik týdnů dohaduji s ruskou ambasádou o víza a s pořadatelem turnaje o správně datovaný zvací dopis, abych měl jistotu, že mi v Rusku nebudou dělat problémy při přestupu nebo po příletu do cílové destinace. Bohužel i přes veškerou snahu i mnohá ujištění všech zúčastněných stran mě nakonec v Praze nepustili do letadla, protože vízum bude platné až 6 hod po mezipřistání v Moskvě. Přitom podle všech dostupných intormací jsem měl pobývat pouze v tamním tranzitním prostoru a na území Ruska jsem měl vstoupil až ve Vladivostoku, o několik hodin letu i časových pásem později, takže už v plné platnosti víza. Původní letenka za 22.000 Kč tak propadla a nová přes Soul stála dalších 46.000 Kč. Neskutečné! "

Petrovi se do Vladivostoku dostat podařilo, se svým vystoupením ale rozhodně spokojen nebyl. Po výhře v úvodním zápase totiž hned ve druhém kole podlehl zkušenému Raulu Mustovi z Estonska.

Vítězná forma Kristíny Gavnholt

To Kristína Gavnholt prožila dva parádní týdny. Nejprve to bylo na turnaji v Lagosu – jednom z největších nigerijských měst. Kristína si i v leckdy ne úplně ideálních podmínkách postupně poradila s domácí Braimoh, Yigit z Turecka, Santos z Portugalska, v semifinále porazila Xenii Polikarpovou a ve finále zvítězila nad Ozge Bayrak z Turecka poměrem 24:22 18:21 a 21:5.

Dařilo se také jejímu bratrovi Milanu Ludíkovi, který získal pěkné třetí místo a cenné body v rámci olympijské kvalifikace. Milan popisoval na osobním webu zážitky z turnaje: "Nebolo jednoduché bojovať proti súperom ale najmä s podmienkami, v ktorých sme hrali. Bolo psychicky vyčerpávajúce zostať neustále sústredený a nenechať sa rozhodiť rôznymi problémami. Napríklad každý deň sme hrali s rôznymi značkami košíkov a v rôznom usporiadaní kurtov. V mojom druhom zápase proti Maliekalovi nám začalo pršať na ihrisko a po 15 minútovej prestávke sme museli zmeniť kurt. Tiež bolo veľmi nepraktické, že do haly a z haly chodil autobus iba dva krát denne. V podstate to znamenalo, že hráči museli ostať v telocvični aj desať hodín denne. "

Sourozenecké dvojici to ale nezabránilo v zisku medailového "double" a výrazném posunu na světovém žebříčku.

Po přesunu do Vladivostoku už Milanova forma vyprchala – ve druhém kole Russian Open podlehl ve třech setech Pablu Abianovi ze Španělska. Zato Kristína zazářila ještě výrazněji. V turnajovém pavouku kosila jednu ruskou soupeřku za druhou. Postupně to odnesly Anastasia Červjaková, Olga Golovanova, Natalia Perminova a v semifinále i Jevgenija Kosecká; vždy přesvědčivě ve dvou setech.

Našeho času v noci ze soboty na neděli pak dokonala Kristína vítězný postup, když porazila mladou Japonku Mayu Matsutomo 21:10 a 22:20. Zápas si můžete prohlédnout ve streamovaném videu (třetí v pořadí):

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.07.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Grand Prix Ruska: tři tituly pro domácí hráče

Ve dnech 29. června – 4. července proběhl ve Vladivostoku turnaj Russian Grand Prix. Na svém mezinárodním mistrovství museli domácí Rusové bojovat zejména s početnou a kvalitní japonskou výpravou. Nakonec získali tři tituly z ...

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Čtvrtfinále mistrovství Evropy: favorité byli suverénní

Pouze hráči Anglie ztratili ve čtvrtfinále mistrovství Evropy jeden zápas – ostatní utkání skončila jednoznačně 3:0 ve prospěch favorita. Medaile si tak rozdělí právě Angličané a dále Dánsko, Rusko a Německo.

Semifinále mistrovství Evropy: Dánsko a Německo vítězí 3:1

Shodným poměrem 3:1 zvítězili ve svých zápasech semifinále mistrovství Evropy smíšených družstev v nizozemském Amsterdamu týmy Dánska a Německa. Ve finále se tak utká velký favorit - Dánové ještě nechyběli v žádném finálovém ...

Juniorské ME: nejlepší tým má Německo

Ve finálovém utkání týmové soutěže porazil celek Německa soupeře českých badmintonistů ze skupiny sRusko nejtěsnějším poměrem 3:2. Němci se tak stali mistry Evropy juniorů. Ve finském Vantaa se dnes už rozebíhá i soutěž ...

Russian Open: domácí nadchla Valeria Sorokinová

Turnaj úrovně Grand Prix Gold se v minulém týdnu hrál v Rusku. Domácí publikum potěšila Valeria Sorokinová. Špičková deblistka získala dvě zlaté medaile za čtyřhru žen a mix, další tři tituly putovaly do Asie.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS