O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Čtvrtfinále mistrovství Evropy: favorité byli suverénní

Pouze hráči Anglie ztratili ve čtvrtfinále mistrovství Evropy jeden zápas – ostatní utkání skončila jednoznačně 3:0 ve prospěch favorita. Medaile si tak rozdělí právě Angličané a dále Dánsko, Rusko a Německo.

Anglie – Bulharsko 3:1

Ve čtvrtfinále mistrovství Evropy družstev už se nemusí dohrávat utkání až do konce – vítězí tým, který první dosáhne tří bodů. Do duelu s jedním z adeptů zlaté medaile vstoupili lépe Bulhaři. Ti byli příjemným překvapením základních skupin, když vyřadili nasazenou Ukrajinu. Výhra Lindy Zechiriové nad Kate Robertshawovou byla však jejich labutí písní v turnaji – Carl Baxter vzápětí ve dvouhře mužů vyrovnal a další body přidali Jennifer Wallworková s Gabrielle Whiteovou a Anthony Clark s Chrisem Langridgem.

Nizozemsko – Rusko 0:3

Domácí Nizozemci budou asi po šampionátu spílat vedení své reprezentace a zástupcům sponzorů, kvůli kterým nesměli startovat jejich nejlepší hráči. Rezervní družstvo se sice probilo ze základní skupiny, ale na ruský tým „béčkaři“ nestačili. Postupně podlehli Ruud Bosch s Lotte Jonathansovou v mixu Jevgeniji Dreminovi a Valerii Sorokinové, Stanislav Pukhov v singlu zdolal Rune Massinga a konečný úder Nizozemcům zasadila Ella Diehlová, když přehrála Patty Stolzenbachovou.

Francie – Německo 0:3

V souboji dvou sousedních zemí a zároveň zemí, kde je badminton na vzestupu, byli jasnými favority Němci. Ačkoli si Francouzi vzorně fandili, jejich výkony na turnaji dokonale přesvědčivé nebyly. V zahajovacím mixu ještě Baptiste Careme a Laura Choinetová vzdorovali Michaelu Fuchsovi a Birgit Michelsové (hrálo se tři čtvrtě hodiny a rozhodnout musel až třetí set), následující dvouhry ukázaly výrazný rozdíl mezi německým a francouzským badmintonem: Marc Zwiebler a Juliane Schenková své soupeře doslova rozložili na součástky a po dvou hladkých výhrách zajistili Německu semifinále.

Dánsko – Polsko 3:0

Dánové hráli své zápasy ve skupinách také tak trochu v „rezervní“ sestavě. Do pátečního čtvrtfinále proti Polsku už nasadili takřka kompletní A-tým – a došli si pro pohodlnou výhru 3:0. První krok udělala Tine Baunová suverénní výhrou nad Malgorzatou Kurdelskou, Jan O. Jorgensen musel proti Hubertu Paczekovi bojovat v prvním setu až do koncovky, ale druhý zvládl v pohodě, a konečnou podobu výsledku dala napínavá čtyřhra žen: Kamilla Rytter Juhlová a Marie Ropkeová nakonec porazily Kamilu Augustynovou a Nadiezdu Ziebovou.

Zítra jsou na programu šampionátu semifinálové duely. Proti sobě se možná v předčasném finále postaví Dánsko a Anglie, druhou dvojici tvoří Rusko a Německo.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Bulgarian Open: tři vítězství pro domácí hráče

Hned tři zlaté medaile si z mezinárodního mistrovství Bulharska odnesli domácí hráči – zvítězili ve všech disciplínách s ženskou účastí. Z našich nejdále došla Lucie Černá, která prohrála ve čtvrtfinále s Lianne Tanovou.

Bulgarian International: dva turecké skalpy pro Čechy

Na mezinárodním mistrovství Bulharska se čeští hráči do závěrečných kol neprosadili. Posbírali ale dvě cenné výhry nad soupeři z Turecka. Domácímu publiku udělaly radost výhrou ve čtyřhře žen Gabriela a Stefani Stoevovy.

Bulgarian International: Koukal tentokrát podlehl Atrašenkovovi

Na mezinárodním mistrovství Bulharska se českým reprezentantům nedařilo tolik jako na domácím šampionátu – Petr Koukal ve druhém kole podlehl Atrašenkovovi, kterého v Brně se štěstím udolal...

Bulgarian International: Milan Ludík ve čtvrtfinále

Ve dnech 3.-5. října se v bulharském hlavním městě Sofii konal turnaj evropského circuitu. Nejlepšího výsledku z českých badmintonistů dosáhl Milan Ludík, který prošel mezi osm nejlepších a přehrál silného dánského soupeře Emila ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS