O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v Evropě,“ uvedl Ludík, který tuto soutěž může sledovat z bezprostřední blízkosti, neboť v Dánsku dlouhodobě žije a trénuje. A také sní o tom, že si se svým týmem Langhoj jednou tuto soutěž zahraje:

Dánská badmintonová liga má dlouhodobou tradici, začala se hrát už krátce po druhé světové válce a v povědomí dánských hráčů je velmi významná.

Vedle kompletní dánské špičky v ní nastupují hvězdy evropského badmintonu a rovněž někteří špičkoví asijští hráči.

O její vysoké společenské prestiži svědčí fakt, že z každého kola se vybrané utkání vysílá v dánské televizi TV2 Sport a divácká návštěvnost na většině zápasů by se dala směle porovnat s necelou tisícovkou diváků ve finálový den nedávno skončeného Prague Badminton Open.

Každé kolo je prostě velká událost, kterou si dánští fanoušci badmintonu nechtějí nechat ujít.

A že je co sledovat!

V nejvyšší soutěži je deset týmů, a nutno dodat, že deset velmi vyrovnaných týmů, což soutěži ještě dodává na atraktivitě. Kluby jsou obrovské organizace, s fungující strukturou tréninků od nejmenších, třeba ještě předškolních dětí, až po elitní profesionály hrající mezinárodní turnaje.

Každé utkání se hraje na šest zápasů, dvě mužské dvouhry, dvouhra žen, čtyřhra mužů, čtyřhra žen a smíšená čtyřhra.

Pokud ve vyrovnaném duelu oba týmy dospějí ke smírnému výsledku 3:3, rozhodne o vítězi jeden „zlatý set“. Losováním se určí disciplína a do ní může nastoupit jakýkoliv hráč týmu. Další velmi dramatický moment, kterým vyrovnané a divácky velmi atraktivní utkání perfektně graduje!

Pro vybrané hráče je to velká pocta a zodpovědnost hrát za své týmy takový zápas a v případě úspěchu to pro mnohé bývá jeden z vrcholů sezóny, v případě klíčového utkání dokonce celé kariéry.

Průběhu soutěže a výsledkům jednotlivých utkání je v dánských médiích věnována patřičná pozornost, a to nejen na té nejvyšší úrovni.

Týmové soutěže v Dánsku, to je zkrátka velmi rozvinutý systém s mnoha týmy v různých výkonnostních úrovních. Nižší ligy se hrají už na třináct zápasů. Já spolu se svou sestrou Kristínou startujeme v dánské lize už šestý rok – letos nastupujeme za tým Langhoj, která se nachází ve třetí výkonnostní divizi, ale má ambice probojovat se během příštích let až do elitní Badmintonligaen.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.10.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

Bulgarian International: Milan Ludík ve čtvrtfinále

Ve dnech 3.-5. října se v bulharském hlavním městě Sofii konal turnaj evropského circuitu. Nejlepšího výsledku z českých badmintonistů dosáhl Milan Ludík, který prošel mezi osm nejlepších a přehrál silného dánského soupeře Emila ...

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.

Denmark International: domácí si rozebrali většinu medailí

Město Frederikshavn hostilo minulý týden turnaj evropského circuitu Denmark International. První možnosti získat body do kvalifikace pro olympijské hry 2012 využili i čeští hráči – Petr Koukal se dostal až do čtvrtfinále.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Iceland International: Milan Ludík vítězem dvouhry!

Skvělého úspěchu dosáhl na turnaji evropského circuitu v islandském hlavním městě Rejkjavíku Milan Ludík, který jako nasazená dvojka dokázal zvítězit ve dvouhře mužů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS