O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v Evropě,“ uvedl Ludík, který tuto soutěž může sledovat z bezprostřední blízkosti, neboť v Dánsku dlouhodobě žije a trénuje. A také sní o tom, že si se svým týmem Langhoj jednou tuto soutěž zahraje:

Dánská badmintonová liga má dlouhodobou tradici, začala se hrát už krátce po druhé světové válce a v povědomí dánských hráčů je velmi významná.

Vedle kompletní dánské špičky v ní nastupují hvězdy evropského badmintonu a rovněž někteří špičkoví asijští hráči.

O její vysoké společenské prestiži svědčí fakt, že z každého kola se vybrané utkání vysílá v dánské televizi TV2 Sport a divácká návštěvnost na většině zápasů by se dala směle porovnat s necelou tisícovkou diváků ve finálový den nedávno skončeného Prague Badminton Open.

Každé kolo je prostě velká událost, kterou si dánští fanoušci badmintonu nechtějí nechat ujít.

A že je co sledovat!

V nejvyšší soutěži je deset týmů, a nutno dodat, že deset velmi vyrovnaných týmů, což soutěži ještě dodává na atraktivitě. Kluby jsou obrovské organizace, s fungující strukturou tréninků od nejmenších, třeba ještě předškolních dětí, až po elitní profesionály hrající mezinárodní turnaje.

Každé utkání se hraje na šest zápasů, dvě mužské dvouhry, dvouhra žen, čtyřhra mužů, čtyřhra žen a smíšená čtyřhra.

Pokud ve vyrovnaném duelu oba týmy dospějí ke smírnému výsledku 3:3, rozhodne o vítězi jeden „zlatý set“. Losováním se určí disciplína a do ní může nastoupit jakýkoliv hráč týmu. Další velmi dramatický moment, kterým vyrovnané a divácky velmi atraktivní utkání perfektně graduje!

Pro vybrané hráče je to velká pocta a zodpovědnost hrát za své týmy takový zápas a v případě úspěchu to pro mnohé bývá jeden z vrcholů sezóny, v případě klíčového utkání dokonce celé kariéry.

Průběhu soutěže a výsledkům jednotlivých utkání je v dánských médiích věnována patřičná pozornost, a to nejen na té nejvyšší úrovni.

Týmové soutěže v Dánsku, to je zkrátka velmi rozvinutý systém s mnoha týmy v různých výkonnostních úrovních. Nižší ligy se hrají už na třináct zápasů. Já spolu se svou sestrou Kristínou startujeme v dánské lize už šestý rok – letos nastupujeme za tým Langhoj, která se nachází ve třetí výkonnostní divizi, ale má ambice probojovat se během příštích let až do elitní Badmintonligaen.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.10.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Dánská liga: Ludíková stále vítězí!

Ačkoliv se tým Ikast BK trápí na posledním místě nejvyšší dánské soutěže, hvězda české singlistky Kristíny Ludíkové stále jasně září: Kristína zatím vítězí a jako jediná drží akcie svého družstva nad vodou. Naopak první a velmi ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Finálový den MS: dvouhru žen vyhrála Carolina Marin!

Ani při neúčasti Lin Dana nedokázal Lee Chong Wei získat vytoužený titul mistra světa a ve finále podlehl nasazené dvojce Chen Longovi. A světová jednička padla i ve finále dvouhry žen, kdy se po strhujícím průběhu z titulu raduje ...

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.

Pavel Florián: "Příští rok budu hrát v Odense."

Dánsko je zemí badmintonu zaslíbenou. V čem spočívá tajemství dánských hráčů a trenérů? Povídali jsme si s Pavlem Floriánem, který se dlouhodobě připravuje v Odense a v příští sezóně bude hájit barvy tohoto prvoligového klubu.

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS