O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Dánská liga: Ludíková stále vítězí!

Ačkoliv se tým Ikast BK trápí na posledním místě nejvyšší dánské soutěže, hvězda české singlistky Kristíny Ludíkové stále jasně září: Kristína zatím vítězí a jako jediná drží akcie svého družstva nad vodou. Naopak první a velmi překvapivou porážku zaznamenal Peter Hoeg Gade.

Kristína Ludíková je hvězdou dánské ligy

Ikast BK, nováček dánské nejvyšší soutěže, zatím na své první vítězství teprve čeká – stejně jako jeho první singlistka Kristína Ludíková na první porážku! Česká hráčka zajistila důležité body družstvu už v prvních dvou kolech (starší článek). V utkání hraném 5. října na půdě Aarhusu nedala šanci Marii Herskindové – svou soupeřku přehrála 21:9 a 21:12. Jediný další bod zaznamenal ale Jeppe Lund ve druhé dvouhře mužů, a tak Ikast odešel poražen 2:4 (za soupeře bodovali Jan O. Jorgensen, Anders Skaarup Rasmussen s Mie Schjott-Kristensenovou, Jakob Staael s Kasperem Henriksenem a Line Norgaardová s Lenou Frier-Kristiansenovou).

11. října hostil Ikast BK doma družstvo Skovshoved, a utkání se mu vůbec nevydařilo. Při porážce 1:5 zaznamenala jediný bod opět Kristína Ludíková, když porazila ve dvouhře Mette Viscovichovou 21:15 a 21:11. Soupeř si body připisoval snadněji – vítězství získali Christian Lind Thomsen a Niels Christian Kaldau v singlech a páry Johanne Sondergaardová-Fiona McKeeová, Mads Pieler Kolding-Julie Houmannová a Peter Hasbak-Morten Spurr Madsen.

Peter Hoeg Gade prohrál s Evropanem!

Nestává se to často, respektive je naprostou výjimkou, když dánský suverén Peter Hoeg Gade prohraje zápas s hráčem ze starého kontinentu. Pětinásobný mistr Evropy je zvyklý na domácí půdě vítězit – o to překvapivější je jeho porážka z ligového zápasu. Pravda: šlo o takzvaný zlatý set a nikoli celé utkání, ale přesto jeho soupeř Jens-Kristian Leth zaslouží uznání.

Zlatý set rozhoduje v dánské lize utkání, které po základní sadě šesti zápasů (dvě mužské dvouhry a po jedné od všech ostatních disciplín) skončí remízou. Trenéři obou družstev vyberou jednu disciplínu a hráče, kteří sehrají jeden rozhodující set. Za stavu 3:3 v utkání Skælskør-Slagelse a Greve všichni předpokládali, že nastoupí dvojice ke smíšené čtyřhře – trenéři ale překvapivě zvolili dvouhru a proti sobě se tak postavili bez nějakého času na přípravu Gade a Leth. Hráč, který se vzdal mezinárodní kariéry a hraje pouze domácí soutěž, evropského šampiona dokonale zaskočil a výhrou 21:16 získal nejen cenný skalp, ale také body do ligové tabulky pro družstvo Greve.

Kompletní výsledky 3. a 4. kola dánské ligy:

3. kolo – hráno 5. 10. od 19:00 Skovshoved - Værløse 3:4
Gentofte - Vendsyssel 2:4
Greve - Lillerød 4:2
Odense - Team Skælskør-Slagelse 1:5
Team Aarhus - Ikast 4:2
4. kolo – hráno 11. 10. od 19:00Team Skælskør-Slagelse - Greve 3:4
Værløse - Vendsyssel 4:2
Lillerød - Team Aarhus 3:4
Odense - Gentofte 4:2
Ikast - Skovshoved 1:5

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

ME družstev: zlaté medaile se vracejí do Dánska

Před dvěma lety senzačně Dánové prohráli s Německem 0:3, letos na Mistrovství Evropy smíšených družstev nezaváhali a vzali si zpět očekávané prvenství. Ve finále porazili Anglii, bronzové medaile bere Rusko a Německo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS