O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: zlaté medaile se vracejí do Dánska

Před dvěma lety senzačně Dánové prohráli s Německem 0:3, letos na Mistrovství Evropy smíšených družstev nezaváhali a vzali si zpět očekávané prvenství. Ve finále porazili Anglii, bronzové medaile bere Rusko a Německo.

V belgickém Leuvenu se hrálo finále mistrovství Evropy smíšených družstev. Ze čtyř základních skupin postoupilo osm národních výběrů do vyřazovací fáze. Účast ve čtvrtfinále byla velkým úspěchem zejména pro tým Irska, který dokázal rozesmutnit domácí Belgičany. Stínem základní fáze turnaje byla také neúčast týmu Španělska, který nedorazil pro rozpory týkající se reklamních práv hráčů.

Páteční čtvrtfinále přineslo tři jasnější a jeden dramatický duel. Rusové zdolali Skotsko 3:1, stejným poměrem vyřadila také Anglie Nizozemsko a Dánové si poradili s Iry. V duelu Francie s Německem vedli hráči galského kohouta už 2:0, přesto se ale z postupu radovali jejich sousedé – napínavý zápas si můžete prohlédnout v záznamu BadmintonEurope:

Z pohledu napínavosti i herní kvality pak bylo vrcholem turnaje semifinále. Rusko bojovalo s Anglií, ale nedokázalo využít ani překvapivého zaváhání favorizovaného mixu Adcock-Adcock v prvním zápase. Angličané zvítězili 3:2:

Německu se pak podařilo opět hodně zatopit dánským favoritům. Body získala ve dvouhře Karin Schnaase a překvapivě také nově složený debl Michael Fuchs – Max Schwenger, který precizní rozehrávkou přímo rozebral dánskou dvojici Mads Konrad Petersen – Mads Pieler Kolding. V závěrečné čtyřhře žen byly ale suverénní Kamilla Rytter Juhl a Christinna Pedersen.

Celý finálový duel pak trval jen něco málo přes dvě hodiny. Dánsko v něm porazilo Anglii jednoznačně 3:0, favority nezaskočila ani nečekaná změna první dvouhry Angličanů, v níž Toby Penty nahradil očekávaného Rajiva Ousepha.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Fantastická Kristína! Dvě turnajové výhry a 12 tisíc kilometrů ve dvou týdnech

Kristína Gavnholt se rázným způsobem vrací do první světové stovky. Během dvou týdnů vyhrála turnaje v Nigérii a Rusku; zvládla nejen souboje se všemi badmintonovými soupeřkami, ale i náročné cestovací "kombo" – přesun z Lagosu až ...

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS