O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Michal Turoň oznámil složení juniorské reprezentace

Hlavní trenér juniorského reprezentačního družstva České republiky Michal Turoň oznámil složení týmu pro sezónu 2010/2011. Mezi hlavní hvězdy by měli patřit hráči užšího výběru: Milan Ludík, Vojtěch Šelong, Ivo Stoklas, Tomáš Skála, Adam Mendrek, Lucie Havlová, Zuzana Pavelková, Alžběta Bášová, Lucie Černá a Tereza Lajdová.

Juniorská reprezentace má své "áčko" a "béčko"

Michal Turoň pro nadcházející sezónu vybral do juniorské reprezentace celkem 22 hráčů (11 chlapců a 11 dívek) ročníků narození 1992-1995. Jde o hráče, kteří budou trenérem národního týmu sledováni, mají jako povinnost účastnit se turnajů evropského juniorského či dospělého circuitu, startovat na domácím mezinárodním mistrovství a vrcholných turnajích (juniorská a dospělé MČR). Společně absolvují reprezentační soustředění a dva mezinárodní turnaje družstev: 6 Nation Future Cup (11.-14. listopadu v Belgii – kategorie U17) a finský mezinárodní turnaj (16.-24. dubna – kategorie U19).

Hlavní novinkou oproti minulým letům je vyčlenění užší skupinky hráčů (5 chlapců a 5 dívek) do výběru, který získá nadstandardní podporu (ta se týká soustředění, lékařských vyšetření a účasti na turnajích). Kdo jsou tyto české naděje v juniorské kategorii?

Mezi chlapci to bude Milan Ludík (* 9. 9. 1992) – stejně jako jeho starší a slavnější sestra Kristína nesvázaný s žádným českým oddílem, působí jako volný hráč Českého badmintonového svazu. Milan je především singlista, už loni se propracoval na solidní pozici v evropském žebříčku juniorů a letos by měl být oporou reprezentačního družstva. V pětičlenném výběru dále figuruje Vojtěch Šelong (* 31. 3. 1993). Hráč severomoravského klubu TJ Orlová-Lutyně patřil loni mezi nejúspěšnější sběratele medailí na domácích juniorských šampionátech (vizte starší článek Juniorští mistři), letos by určitě rád zazářil i na světové scéně. Ivo Stoklas (* 10. 7. 1992) přestoupil na začátku sezóny z libereckého oddílu do Sokolu Meteor Praha Radotín, kde bude pravidelně nastupovat v extralize. Ke změně dresu přidal i výrazný skok vzhůru v hierarchii juniorské reprezentace – ale není divu, z jejích členů je nejvýše na domácím žebříčku dospělých (13. ve dvouhře). Tomáš Skála (* 26. 12. 1992) působí v UK Hradec Králové a patří mezi pravidelně medailově úspěšné na domácích juniorských šampionátech. Na mezinárodní úrovni si loni nejlépe vedl v mixu. Pro Adama Mendreka (* 14. 11. 1995) je zařazení do užšího výběru juniorské reprezentace především velkou výzvou. Syn slavného otce, olympionika, mnohonásobného mistra republiky a nyní úspěšného trenéra Tomasze Mendreka, kráčí v jeho stopách a letos by se rád prosadil na evropském juniorském okruhu.

Mezi dívkami má juniorské reprezentace jasného lídra v Lucii Havlové (* 20. 10. 1992), kmenové hráčce Sokola Plzeň Doubravka, která bude nastupovat v extralize za mistrovské Brno. Pátá hráčka republiková žebříčku a bronzová medailistka z mistrovství republiky dospělých si vedla loni nejlépe v mixu – její partner Lukáš Zevl však v kategorii juniorů skončil. Od Lucie ale můžeme i tak čekat dobré výsledky, zejména ve dvouhře. Dvouhra je také nejsilnější disciplínou Zuzany Pavelkové (* 16. 3. 1992). Bronzová medailistka a velké překvapení MČR dospělých, badmintonová vytrvalkyně z Přerova, se připravovala na novou sezónu v Malajsii. Náročný tréninkový kemp by se měl projevit na její hře jedině pozitivně. Alžběta Bášová (* 22. 10. 1993) – hráčka UK Hradec Králové, hostující v extraligové Dobrušce - je naproti tomu v juniorském družstvu hlavní specialistkou pro párové disciplíny. Letos se na poslední chvíli dokonce kvalifikovala na mistrovství světa ve čtyřhře žen, o účast ji ale připravilo náhlé onemocnění partnerky Šárky Křížkové. Lucie Černá (* 25. 1. 1994) patří mezi odchovance českokrumlovského badmintonu – za svůj domovský oddíl také nastupuje v první lize. Lucie je především singlistka, a to platí i o poslední člence užšího výběru reprezentace - Tereze Lajdové (* 26. 7. 1993). Hráčka z extraligového týmu pražské Astry je sice malá vzrůstem, ale nezdolná svou železnou fyzickou kondicí a vůlí vítězit.

Kompletní seznam hráčů juniorské reprezentace

Jak bylo řečeno, juniorské reprezentační družstvo má 22 členů. Mezi chlapci to jsou (v závorce ročník narození): Milan Ludík (1992), Ivo Stoklas (1992), Tomáš Skála (1992), Vojtěch Šelong (1993), Michal Světnička (1994), Matěj Šváb (1994), Adam Mendrek (1995), Jaromír Janáček (1995), Jiří Louda (1995), Jan Hubáček (1995) a Bedřich Valenta (1995).

Sestava dívek je pak následující: Lucie Havlová (1992), Zuzana Pavelková (1992), Kateřina Tomalová (1992), Alžběta Bášová (1993), Tereza Lajdová (1993), Kateřina Krejčová (1993), Jana Žwaková (1993), Lucie Černá (1994), Kateřina Hejdrychová (1994), Veronika Úblová (1995) a Michaela Myšáková (1995).

Realizační tým juniorské reprezentace tvoří vedle hlavního trenéra Michala Turoně čtyři asistenti: Markéta Osičková, Stanislav Kohoutek, René Weinzettl a Jiří Pavelka.

Všichni čeští junioři v létě poctivě dřeli, a tak doufejme, že svou přípravu zúročí a česká vlajka bude na mezinárodní scéně pořádně vidět. Držte našim nejlepším juniorům palce – a nezapomeňte, že pokud máte nějaké problémy, nejasnosti či dotazy týkající se badmintonu a vlastní hry, můžete u nás na BadmintonWebu využít okénko trenéra, které pro vás připravil právě Michal Turoň. Trenéra juniorského reprezentačního družstva a držitele ocenění Trenér roku 2009 se můžete také sami zeptat prostřednictvím online poradny.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS