O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Michal Turoň oznámil složení juniorské reprezentace

Hlavní trenér juniorského reprezentačního družstva České republiky Michal Turoň oznámil složení týmu pro sezónu 2010/2011. Mezi hlavní hvězdy by měli patřit hráči užšího výběru: Milan Ludík, Vojtěch Šelong, Ivo Stoklas, Tomáš Skála, Adam Mendrek, Lucie Havlová, Zuzana Pavelková, Alžběta Bášová, Lucie Černá a Tereza Lajdová.

Juniorská reprezentace má své "áčko" a "béčko"

Michal Turoň pro nadcházející sezónu vybral do juniorské reprezentace celkem 22 hráčů (11 chlapců a 11 dívek) ročníků narození 1992-1995. Jde o hráče, kteří budou trenérem národního týmu sledováni, mají jako povinnost účastnit se turnajů evropského juniorského či dospělého circuitu, startovat na domácím mezinárodním mistrovství a vrcholných turnajích (juniorská a dospělé MČR). Společně absolvují reprezentační soustředění a dva mezinárodní turnaje družstev: 6 Nation Future Cup (11.-14. listopadu v Belgii – kategorie U17) a finský mezinárodní turnaj (16.-24. dubna – kategorie U19).

Hlavní novinkou oproti minulým letům je vyčlenění užší skupinky hráčů (5 chlapců a 5 dívek) do výběru, který získá nadstandardní podporu (ta se týká soustředění, lékařských vyšetření a účasti na turnajích). Kdo jsou tyto české naděje v juniorské kategorii?

Mezi chlapci to bude Milan Ludík (* 9. 9. 1992) – stejně jako jeho starší a slavnější sestra Kristína nesvázaný s žádným českým oddílem, působí jako volný hráč Českého badmintonového svazu. Milan je především singlista, už loni se propracoval na solidní pozici v evropském žebříčku juniorů a letos by měl být oporou reprezentačního družstva. V pětičlenném výběru dále figuruje Vojtěch Šelong (* 31. 3. 1993). Hráč severomoravského klubu TJ Orlová-Lutyně patřil loni mezi nejúspěšnější sběratele medailí na domácích juniorských šampionátech (vizte starší článek Juniorští mistři), letos by určitě rád zazářil i na světové scéně. Ivo Stoklas (* 10. 7. 1992) přestoupil na začátku sezóny z libereckého oddílu do Sokolu Meteor Praha Radotín, kde bude pravidelně nastupovat v extralize. Ke změně dresu přidal i výrazný skok vzhůru v hierarchii juniorské reprezentace – ale není divu, z jejích členů je nejvýše na domácím žebříčku dospělých (13. ve dvouhře). Tomáš Skála (* 26. 12. 1992) působí v UK Hradec Králové a patří mezi pravidelně medailově úspěšné na domácích juniorských šampionátech. Na mezinárodní úrovni si loni nejlépe vedl v mixu. Pro Adama Mendreka (* 14. 11. 1995) je zařazení do užšího výběru juniorské reprezentace především velkou výzvou. Syn slavného otce, olympionika, mnohonásobného mistra republiky a nyní úspěšného trenéra Tomasze Mendreka, kráčí v jeho stopách a letos by se rád prosadil na evropském juniorském okruhu.

Mezi dívkami má juniorské reprezentace jasného lídra v Lucii Havlové (* 20. 10. 1992), kmenové hráčce Sokola Plzeň Doubravka, která bude nastupovat v extralize za mistrovské Brno. Pátá hráčka republiková žebříčku a bronzová medailistka z mistrovství republiky dospělých si vedla loni nejlépe v mixu – její partner Lukáš Zevl však v kategorii juniorů skončil. Od Lucie ale můžeme i tak čekat dobré výsledky, zejména ve dvouhře. Dvouhra je také nejsilnější disciplínou Zuzany Pavelkové (* 16. 3. 1992). Bronzová medailistka a velké překvapení MČR dospělých, badmintonová vytrvalkyně z Přerova, se připravovala na novou sezónu v Malajsii. Náročný tréninkový kemp by se měl projevit na její hře jedině pozitivně. Alžběta Bášová (* 22. 10. 1993) – hráčka UK Hradec Králové, hostující v extraligové Dobrušce - je naproti tomu v juniorském družstvu hlavní specialistkou pro párové disciplíny. Letos se na poslední chvíli dokonce kvalifikovala na mistrovství světa ve čtyřhře žen, o účast ji ale připravilo náhlé onemocnění partnerky Šárky Křížkové. Lucie Černá (* 25. 1. 1994) patří mezi odchovance českokrumlovského badmintonu – za svůj domovský oddíl také nastupuje v první lize. Lucie je především singlistka, a to platí i o poslední člence užšího výběru reprezentace - Tereze Lajdové (* 26. 7. 1993). Hráčka z extraligového týmu pražské Astry je sice malá vzrůstem, ale nezdolná svou železnou fyzickou kondicí a vůlí vítězit.

Kompletní seznam hráčů juniorské reprezentace

Jak bylo řečeno, juniorské reprezentační družstvo má 22 členů. Mezi chlapci to jsou (v závorce ročník narození): Milan Ludík (1992), Ivo Stoklas (1992), Tomáš Skála (1992), Vojtěch Šelong (1993), Michal Světnička (1994), Matěj Šváb (1994), Adam Mendrek (1995), Jaromír Janáček (1995), Jiří Louda (1995), Jan Hubáček (1995) a Bedřich Valenta (1995).

Sestava dívek je pak následující: Lucie Havlová (1992), Zuzana Pavelková (1992), Kateřina Tomalová (1992), Alžběta Bášová (1993), Tereza Lajdová (1993), Kateřina Krejčová (1993), Jana Žwaková (1993), Lucie Černá (1994), Kateřina Hejdrychová (1994), Veronika Úblová (1995) a Michaela Myšáková (1995).

Realizační tým juniorské reprezentace tvoří vedle hlavního trenéra Michala Turoně čtyři asistenti: Markéta Osičková, Stanislav Kohoutek, René Weinzettl a Jiří Pavelka.

Všichni čeští junioři v létě poctivě dřeli, a tak doufejme, že svou přípravu zúročí a česká vlajka bude na mezinárodní scéně pořádně vidět. Držte našim nejlepším juniorům palce – a nezapomeňte, že pokud máte nějaké problémy, nejasnosti či dotazy týkající se badmintonu a vlastní hry, můžete u nás na BadmintonWebu využít okénko trenéra, které pro vás připravil právě Michal Turoň. Trenéra juniorského reprezentačního družstva a držitele ocenění Trenér roku 2009 se můžete také sami zeptat prostřednictvím online poradny.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS