O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Juniorští mistři: hvězdná Kristýna Brunátová, zlatý Adam Mendrek

Mistrovství republiky kategorie U17 uzavřelo domácí individuální šampionáty. Na místě je tedy bilancování. Kteří hráči byli nejúspěšnější? Na počet medailí vítězí Kristýna Brunátová. Hráčku pražské Astry zastihla mistrovství ČR U13 a U15 v doslova zázračné formě – získala na nich dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili! Z chlapců má nepřekonatelnou bilanci Adam Mendrek, jenž získal na šampionátech U15 a U17 tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Výjimečnou bilanci má také Vojtěch Šelong se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí z MČR U17 a U19, juniorskými králi pak zůstávají dvojnásobní vítězové MČR U19: Lukáš Zevl a Lucie Havlová. Nejúspěšnějším oddílem všech juniorských mistrovství je Astra ZM Praha, trenérce Markétě Osičkové dělají radost především její hvězdná děvčata.

Úspěšné individuality: Brunátová, Mendrek, Šelong
Nejvíce zlatých medailí z MČR všech kategorií si odvezl Adam Mendrek. Ten startoval na MČR U15 a U17, přičemž zvítězil na obou mistrovstvích ve čtyřhře, mezi mladšími pak také ve dvouhře. Dvěma zlatými medailemi se mohou chlubit i další, například Vojtěch Šelong s bilancí 2 – 1 – 0, či jedničky mezi staršími dorostenci Lukáš Zevl a Lucie Havlová. Téměř zázračná je bilance Kristýny Brunátové – ta na MČR U13 vyhrála dvouhru a smíšenou čtyřhru, ve čtyřhře obsadila druhé místo. Na MČR U15 pak šokovala stříbrnou medailí ze dvouhry a svou sbírku doplnila bronzem za čtyřhru dívek. Nenápadná slečna, která jen málokdy dává na kurtu znát jakékoli emoce, se stala hlavní hvězdou žákovských šampionátů. O něco méně nápadnými hvězdami mistrovství U15 a U17 byli Jan Hubáček a Jaromír Janáček. Oba získali čtyři mistrovské medaile, Jan dokonce jednu zlatou a k ní tři bronzy, Jaromír se může těšit ze dvou stříbrných a dvou bronzových. A pyšní na své sesterské duo Petry a Lucie Pilařových mohou být v Ústí nad Labem – na MČR U17 a U19 získaly tyto hráčky čtyři medaile – zlato, stříbro a dva bronzy.

Tradiční lídři: Český Krumlov, dívky z Astry
Tradičně skvělá práce s mládeží logicky posouvá do popředí medailového žebříčku dva oddíly: pražskou Astru a Český Krumlov. Astra je jediným oddílem, jehož hráči dokázali získat medaile na všech mistrovstvích od U13 až k U19, a to v hojném počtu. Zajímavostí je, že nositelkami tohoto úspěchu jsou výhradně dívky – výjimku potvrzující pravidlo tvoří mistři ČR ve čtyhře v kategorii U19, Lukáš Kurz a Michal Netík. Mezi medailistkami z Astry pak najdeme sestry Terezu a Magdalenu Lajdovy, hvězdu mistrovství U13 a U15 Kristýnu Brunátovou, Michaelu Myšákovou, Dominiku Kurzovou a Ivanu Zychovou. Ale, kdo by se této statistice divil, vždyť hlavní trenérkou pražské Astry je také žena: Markéta Osičková. To v Českém Krumlově jsou síly rozloženy rovnoměrněji – prakticky v každé kategorii má jihočeský klub několik talentovaných hráčů. Letos se na vrcholné příčky prosadili (postupně od nejmladších) Dario Siviglia, Sabina Milová, Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza a Lucie Černá.

Nové bašty badmintonu: moravské vísky a Ústí
Moravští hráči získali na mládežnických mistrovstvích řadu medailí. Silnou pozici si tradičně drží oddíl v Orlové-Lutyni, v osobě Adama Mendreka bodoval na mistrovstvích U15 a U17 také Sokol Brno Jehnice. Zajímavým trendem je ale prosazování hráčů z menších měst: hráči sokolského oddílu z Klimkovic, čtyřtisícového města poblíž Ostravy, získali hned čtyři cenné kovy, z toho jednou zlato. A zástupci Sokola Židlochovice nechyběli na stupních vítězů na mistrovstvích U13, 17 ani 19, dohromady získali 6 medailí a z toho jednu zlatou. U Klimkovic lze hovořit o systémovém trumfu (oddíl má slibné zázemí i v nižších kategoriích a početné výpravy na GPA), Židlochovice jsou případem sázky na individuální přístup – zmíněné medailové hody pro větší slávu tří a půl tisícového města na jih od Brna vybojovali sourozenci Monika a Michal Světničkovi. Za novou baštu, alespoň pokud jde o dorostenecký badminton, lze považovat Ústí, které získalo sedm medailí, převážnou většinu z nich přitom na šampionátu kategorie U19. Ligové družstvo severočeského klubu se tedy může těšit na přísun dalších talentovaných hráčů.

Výsledky juniorských šampionátů:
MČR U13, Benátky nad Jizerou
MČR U15, Brno-Jehnice
MČR U17, Hradec Králové
MČR U19, Ústí nad Labem

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.05.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS