O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Friedrichshafen: dvě vítězství Jana Loudy

Na mezinárodním turnaji mládeže (kategorie U11-19) v německém Friedrichshafenu se dařilo Čechům hlavně v nižších kategoriích. Nejlépe se vedlo Janu Loudovi. Hráč plzeňské Bílé Hory zvítězil v kategorii U11 ve dvouhře i ve čtyřhře se slovenským spoluhráčem Adamem Horákem. Dařilo se i dalším Západočechům: Jiří Louda (Bílá Hora) a Lukáš Soukup (BKV Plzeň) byli 3. ve čtyřhře U15, Veronika Úblová (Sokol Doubravka) ve stejné věkové skupině 2. ve dvouhře. Na medialovou pozici se ještě prosadil Adam Mendrek (Sokol Brno Jehnice), který skončil 2. ve dvouhře U15, a Veronika Srncová (Slavoj Podivín) – třetí ve dvouhře U11.

Pět set hráčů, deset evropských zemí
Bodensee-Jugendturnier, mezinárodní mládežnický turnaj ve Friedrichshafenu, je tradiční akcí klubu, jenž sídlí ve městě na samotném břehu Bodamského jezera. Letošní 43. ročník, který proběhl o víkendu 14.-16. května 2010, nabídl soutěže v kategoriích U11-U19, vždy ve dvouhrách a čtyřhrách (mixy se nehrály). Zúčastnilo se ho 500 hráčů z 10 evropských zemí – a tak každý z našich reprezentantů, který se prosadil až na medailové stupínky, zaslouží uznání.

Nejúspěšnější kategorií pro Českou republiku byla hned ta nejmladší, U11. V pavouku dvouhry dívek dokráčela Veronika Srncová ze Slavoje Podivín až na třetí místo, v semifinále podlehla pozdější vítězce, Rakušance Elizabeth Müllerové. Mezi chlapci zazářil Jan Louda (TJ Bílá Hora Plzeň), druhý hráč republikového žebříčku U13 ztratil jediný set až ve finále, přesto vítězném, a spolu se slovenským spoluhráčem Adamem Horákem ovládl i čtyřhru.

Jan Louda (TJ Bílá Hora Plzeň)

Patnáctkoví mistři dosáhli na stříbro
Dalšími, kdo se v Německu prosadil na nejvyšší stupínky, byli čerství mistři republiky v kategorii U15. Adam Mendrek ze Sokola Brno-Jehnice skončil ve dvouhře druhý, když v semifinále porazil svého tradičního soupeře z německých turnajů Johannese Pistoriuse. Ve finále už pak nestačil na dalšího Němce Fabiana Rotha.

Ještě o něco blíže k vítězství měla Veronika Úblová ze Sokola Plzně-Doubravky. Po vybojovaném třísetovém čtvrtfinále s Rakušankou Jenny Ertlovou ji čekal německý dvojboj. V semifinále Theresu Wurmovou na dva sety porazila, ve finále až po třech setech podlehla Laře Käppleinové. Radost západočeské výpravy ještě zvýšili Jiří Louda a Lukáš Soukup (TJ Bílá Hora Plzeň, BKV Plzeň), kteří se po výborných výkonech dostali do semifinále čtyřhry U15, kde však nestačili na suverénní dvojici Pistorius-Roth.

Adam Mendrek (Sokol Brno-Jehnice)

Kompletní výsledky a další informace o turnaji najdete na jeho oficiálním webu

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.05.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.

Trénink obrany: videa s Adamem Mendrekem

Chcete se zlepšit v obraně? Vyzkoušejte dvě cvičení s nahazováním, respektive nastřelováním míčků, a otestuje svůh postřeh, reakci a stabilitu až na samou hranici možného.

Mistrovství světa juniorů: Viktor Axelsen ovládl dvouhru mužů

Dnes ve večerních hodinách vyvrcholilo v mexické Gudalajaře Mistrovství světa juniorů. Finálové zápasy přinesly jednu radost pro Evropu – mistrem světa ve dvouhře mužů se stal dánský reprezentant Viktor Axelsen. Ve dvouhře žen se ...

MČR juniorů: dva tituly pro Adama Mendreka

Domácího prostředí tělocvičny v Brně-Jehnicích využil naplno Adam Mendrek a na mistrovství České republiky kategorie U19 získal hned dvě zlaté medaile – ve dvouhře a mixu s Alžbětou Bášovou. Dalšími mistry jsou Tereza Lajdová, ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS