O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: mladí reprezentanti ověšeni medailemi

V Prešově se ve dnech 3.-5. září konalo mezinárodní mistrovství Slovenska juniorů. Tradičně početná výprava českých reprezentantů získala hned sedm medailí, ve smíšené čtyřhře se dokonce hrálo české finále, ze zlata se radovali Vojtěch Šelong s Janou Žwakovou.

Češi se prosadili až k medailím, nejdou nám jen čtyřhry

V pestré mezinárodní konkurenci na turnaji Slovak Junior se našim dařilo. Ve dvouhře chlapců se ze třinácti zástupců nejdále dostal Milan Ludík, který až v semifinále podlehl Alenu Rojovi ze Slovinska a získal tedy bronz. Ještě úspěšnější byla pro naše barvy dvouhra žen – ze stupňů vítězů chyběla česká vlajka pouze na tom nejvyšším. Vítězkou turnaje se stala rumunská hráčka Sonia Olariu, která ve finále na tři sety porazila Lucii Černou. O třetí místo se pak rozdělily další dvě české hráčky: Tereza Lajdová a Kateřina Tomalová. vůbec nejúspěšnější disciplínou z českého pohledu se pak stala smíšená čtyřhra: v ní došlo dokonce na české finále. Proti sobě se postavili Vojtěch Šelong s Janou Žwakovou a Jakub Zahrádka s Terezou Lajdovou. V souboji severní Moravy s Prahou se jako lepší ukázala dvojice z Orlové. Z třetího místa v mixu se navíc může radovat Ivo Stoklas, který hrál se Soniou Olariu.

Naopak čtyřhry chlapců i dívek byly pro naši juniorskou reprezentaci spíše zklamáním. Ve čtyřhře chlapců jsme dokonce nezaznamenali ani jeden vítězný zápas, mezi dívkami byla maximem čtvrtfinálová účast párů Tereza Lajdová – Jana Žwaková a Tereza Jechová – Kristýna Menšlová.

Michal Turoň hodnotí: "Těší mě účast mladších ročníků."

Turnaj pro BadmintonWeb zhodnotil trenér národního reprezentačního družstva juniorů a trenér roku 2009 Michal Turoň:

"Turnaje jsem se bohužel osobně neúčastnil, proto hodnotím na základě výsledků, částečné znalosti konkurence a postřehů těch, kteří na turnaji byli. Vítězství našeho mixu (Šelong-Žwaková) i tři hráčky v semifinále dvouhry (Černá, Lajdová, Tomalová) jsou skvělé výkony. Na výsledky se ale musíme dívat i z hlediska přítomné konkurence. Pokud jde o jednotlivé disciplíny, jsem trochu zklamaný z výsledků ve dvouhře a čtyřhře chlapců. Najít kvalitní pár pro čtyřhru chlapců je pro nás velký úkol před blížícím se ME juniorů (duben 2011). V soutěži dívek nestartovaly naše momentálně nejlepší hráčky (Havlová, Pavelková, Bášová), které se již více soustředí na kategorii dospělých. Startující hráčky určitě splnily má očekávání a myslím, že máme z čeho vybírat. Turnaj se hraje na začátku sezóny, kdy spousta hráčů ještě hledá správný rytmus. Proto některé neúspěchy nevnímám jako věc, ze které je třeba vyvozovat okamžité závěry. Velmi mě těší účast (sbírání zkušeností) mladších ročníků. Všem hráčům, kteří se prosadili do závěrečných kol moc gratuluji. Těm, kterým se turnaj nepovedl podle jejich představ přeji, ať se ty další vydaří lépe. Budu se těšit a věřit, že o našich hráčích bude v tomto roce ještě hodně slyšet."

International Badminton preSHOW: soutěžili i žáci

Souběžně s mezinárodním mistrovstvím Slovenska juniorů probíhal v Prešově také turnaj mládeže pro kategorie U11, U13 a U15. Z České republiky se ho zúčastnilo hned čtyřiadvacet žáků a v konkurenci hráčů z šesti dalších zemí si nevedli vůbec špatně: ve všech věkových kategoriích se prosadili na stupně vítězů. Mezi nejmladšími v U11 to byla sbírka bronzových medailí pro Karla Jindru, Barboru Hadáčkovou a Terezu Švábikovou ve dvouhrách, třetí skončily i páry Karel Jindra – Bára Hadáčková a Tereza Švábiková se slovenskou spoluhráčkou Sylvií Orlovskou. V kategorii U13 jsme se mohli radovat i ze stříbrných medailí, dosáhl na ně Jan Somerlík s Dominikou Budzelovou v mixu a s Michalem Vašátkem v deblu. Dominika Budzelová navíc skončila třetí ve dvouhře dívek. Konečně v kategorii U15 získala stříbro Pavla Drapáčová ve čtyřhře s chorvatskou spoluhráčkou Ivou Šutevskou, a bronz v deblu si vybojovali Jan Lapáček s Pavlem Markem a Filip Budzel s Miklosem Perenyim z Maďarska.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS