O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kateřina Tomalová: "Chci se připravit na přechod do dospělých."

Ohlédli jsme se za úspěšným turnajem juniorů – mezinárodním mistrovstvím Chorvatska. Na pár všetečných otázek odpověděla Kateřina Tomalová, vítězka dvouhry dívek. O zhodnocení výkonu našich reprezentantů jsme požádali trenéra Michala Turoně.

Kateřina Tomalová (18) je kmenovou hráčkou TJ Sokol Klimkovice, letos stejně jako v předchozích dvou letech hostuje v extraligovém družstvu Deltacar Benátky nad Jizerou. Kateřina hraje posledním rokem juniorské soutěže, ze žákovských a dorosteneckých mistrovství má bohatou sbírku medailí včetně té mistrovské, kterou získala v roce 2009 za dvouhru v kategorii U19. Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů, které se konalo o víkendu 9.-10. října v Poreči, dokázala projít pavoukem dvouhry až do finále a v něm si poradila s další českou hráčkou, Lucií Černou. Kateřina se s námi podělila o dojmy z turnaje:

Kateřina Tomalová: receptem byla přesná a pestrá hra bez chyb

Jaké jsou Tvé dojmy z turnaje - prostředí, organizace, soupeřů a Tvé vlastní hry?
I přes ne příliš kladná hodnocení hráčů (kteří startovali v předchozích ročnících) jsem se rozhodla MMJ Chrovatska zúčastnit a byla jsem příjemně překvapená. Hala se nacházela nedaleko moře a centra pěkného městečka Poreč. Po organizační stránce byl turnaj připraven poměrně dobře. S výsledkem a předvedenou hrou jsem velmi spokojena, takže turnaj považuji za úspěšný. Co se týče soupeřek, s většinou z nich jsem hrála vůbec poprvé nebo po dlouhé době a setkala jsem se s mnoha odlišnými herními styly.

Co pro Tebe vítězství ve dvouhře znamená, jak vysoko si ho ceníš?
Vítězství ve dvouhře si velmi cením a považuji ho za jeden ze svých největších úspěchů.

Co je v současné době Tvou hlavní prioritou? Stejně jako další juniorské reprezentantky hraješ úspěšně i turnaje dospělých... Jaké bude mít Tvá sezóna hlavní vrcholy?
Letošní sezona je pro mě v juniorské kategorii poslední, a tak se snažím si ji co nejvíce užít. Doufám, že ještě nějakou tu medaili z mezinárodního mistrovství juniorů přidám do své sbírky. Také mám naplánovány mezinárodní turnaje dospělých, GPA a letos opět hostuji v extraligovém týmu Benátek. Jedním z cílů pro letošní sezonu je dobře se připravit na přechod do kategorie dospělých, který vůbec není snadný. ,,Top“ cílem by mělo být juniorské mistrovství Evropy, na které bych se ráda dostala a poprala se o co nejlepší výsledek.

V letní přípravě došlo na roztržku s vedením juniorské reprezentace, když jsi místo jejího soustředění absolvovala soustředění s benáteckým oddílem. Jaké bylo? A jak vnímáš svou pozici v JRD ČR nyní?
O této neshodě již bylo hodně řečeno i napsáno a já bych se k tomu nerada příliš vracela. Se soustředěním s extraligovým týmem Benátek jsem byla maximálně spokojena. Klub mi zajistil výborné podmínky (vedení tréninků, sparing, následný výjezd týmu do Švýcarska,…). Vzhledem k tomu, že sezona začala teprve před chvílí, netroufám si hodnotit svou pozici v JRD. Vše ukáže čas (a hlavně následující turnaje).

Tak trochu s nadsázkou, kdybys měla v pár bodech poradit recept "jak porazit Lucii Černou", co by tam bylo? První bod taktického plánu je jasný - hrát přes síť a do hřiště - a dál... to už je na Tobě ;-)
Mým receptem byla pestrá a přesná hra bez zbytečných chyb, kterou se mi dařilo udržet po celý první set a polovinu druhého. V druhé polovině druhého setu jsem se zalekla vítězství (přeci jen finále takového turnaje nehraji každý den :-) ), udělala pár nevynucených chyb, Lucce vyšlo několik úderů a já jsem musela dotahovat. Naštěstí jsem koncovku úspěšně zvládla a zvítězila ve dvou setech.

Zlaté Chorvatsko: jak to vidí trenér?

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska se našim juniorům výjimečně dařilo. Jak jejich výkony a výsledky hodnotí Michal Turoň, trenér roku 2009 a trenér národního reprezentačního družstva juniorů?

"Velmi dobré výsledky našich reprezentantů. Zejména české finále ve dvouhře, které se opakuje téměř přesně po roce, je skvělé. Katka Tomalová jen potvrzuje svou velkou formu a zlepšení. Lucka Černá si dlouhodobě drží stabilní vysokou výkonnost. K tomu všemu dobré výkony Lucky Kolářové. Všem holkám moc gratuluji. Velmi mě těší finálová účast našeho mladého páru Adam Mendrek-Michal Světnička. Kluci hrají výborně už delší dobu (repre soustředění, Memoriál ing. Holobradého, mezinárodní turnaj ve Švýcarsku) a hlavně uhrávají výsledky! Je pro nás skvělé, že jde o pár, který spolu může pravidelně trénovat a nepotkává se pouze na turnajích. Kvalitních párů není nikdy dost (hlavně v soutěžích družstev). Kluci, gratuluji!!!"

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.10.2010]

Diskuze k článku

23.05.2015 08:26
Anka
to diblik: nselmyim si ze bys mela nekoho pohorsovat..jako asi to bolelo pekne, ale proti gustu zadny disputat, ze jo..pohled na tvuj serezany zadecek neni vubec spatny..Radek

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

ŘÍJNOVÝ YONEX BADMINTON CAMP MICHALA TURONĚ V PRAZE

O minulém víkendu 21.-23.10. se v tělocvičně základní školy Vinoř konal v tomto roce poslední badmintonový Yonex camp Michala Turoně v Praze.

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS