O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

TOM International: ve Slovinsku se dařilo mládeži

O víkendu 16.-17. října proběhl ve slovinské Mirně mezinárodní turnaj juniorů a také žákovských kategorií. Na circuitovém turnaji se nejvíce dařilo Lucii Havlové, která skončila třetí, velké úspěchy ale sbírali naši nejmladší reprezentanti - Cristian Savin dokonce vyhrál kategorii U11.

Mezinárodní mistrovství juniorů – Lucii Havlovou zastavila Ukrajinka

Mezi juniory se více dařilo českým reprezentantkám. V pavouku dvouhry dívek na sebe v osmičce narazily Kateřina Tomalová a Lucie Havlová. Ve vyrovnaném zápase byla úspěšnější Lucie, která pak v semifinále podlehla pozdější vítězce, Natalyi Voytsekhové z Ukrajiny. Se třetím místem ale i tak může být spokojena. Blízko k medaili měla ještě ve čtyřhře Tereza Lajdová – s partnerkou z Maďarska prošla po dramatickém průběhu (rozhodující sada 29:27!) do čtvrtfinále, tam však podlehla ruské dvojici Artamonovová – Bolotovová. V mixu i v chlapeckých disciplínách jsme už sbírali jen jednotlivá vítězství, do třetího kola dvouhry prošel Ivo Stoklas, v deblu pak Michal Světnička a Adam Mendrek zůstali těsně před branami semifinále, když ve třech setech nestačili na polský pár Dubowski – Persona.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra dívek: Natalya Voytsekhová (Ukrajina) – Ekaterina Bolotová (Rusko) 21:15 21:10
čtyřhra chlapců: Sergej Garist, Kyrylo Leonov (Ukrajina) – Rodion Kargaev, Alexandr Sorokin (Rusko) 21:12 21:18
dvouhra chlapců: Daniel van Hooijdonk (Wales) – Mateusz Dubowski 21:13 21:15
čtyřhra dívek: Olga Morozovová, Natalia Rogovová - Alina Artamonovová, Ekaterina Bolotovová (všechny Rusko) 22:20 21:15
smíšená čtyřhra: Sergej Garist, Natalya Voytsekhová (Ukrajina) – Mateusz Dubowski, Katarzyna Macedonská (Polsko) 18:21 21:16 21:16

Youth International: dařilo se hlavně benáteckým

V souběžně konaném turnaji kategorií U11, U13 a U15 se dařilo zástupcům benáteckého extraligového oddílu. Nejmladší z nich, Cristan Savin, dokonce vyhrál dvouhru chlapců v jedenáctkové kategorii – a zopakoval tak týden starý trium z Chorvatska. Tentokrát to bylo po finálovém vítězství nad dalším českým talentem – soupeřem mu byl Nicola Siviglia z Českého Krumlova. O kategorii výš se zadařilo dívčímu deblu Dominika Budzelová – Veronika Srncová. Moravské hráčky obsadily bronzovou pozici. A konecně v U15 se na stříbrnou příčku v deblu prodrala Denisa Šikalová s chorvatskou spoluhráčkou Ivou Šutevskou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS