Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s Eliškou Maixnerovou. Překvapivými vítězi mixu se stala dvojice Šelong-Šikalová.

Disciplíny, které vyhrála Hana Milisová, byly také jedinými, kde se potvrdilo nasazení. Ve dvouhře žen byla Hana nasazena jako číslo 1 a přes dvousetové výhry nad Denisou Šikalovou, Dominikou Kurzovou, Lucií Kolářovou a ve finále nad Veronikou Úblovou si zajistila prvenství. Finálová účast je velkým úspěchem pro doubraveckou Úblovou, jež si v semifinále poradila s Dianou Pražákovou a získala i skalp juniorské žebříčkové jedničky Ivany Zychové.

Ani ve čtyřhře žen nemusela Hana Milisová hrát nikdy třetí set - výsledky byly ale už vyrovnanější. Ve finále se spolu s Eliškou Maixnerovou postavily složenému páru Monika Erbenová - Lucie Havlová. Ani druhý pokus domácích hráček zvítězit v plzeňském turnaji ale nebyl úspěšný. Velkým výsledkem bylo 3. místo pro Proboštovskou Annu Fričovou, která na něj dosáhla po boku zkušené Šárky Křížkové.

Ve smíšené čtyřhře zametli s favorizovanou konkurencí Vojtěch Šelong a Denisa Šikalová. Bylo to rozhodně perně vybojované vítězství. Po výhře nad juniorským párem Valenta-Koldová vyřadili "Shei Long" a benátecká juniorská hvězda ve třech setech Pavla Drančáka s Lucií Havlovou. Také ve třetí sadě rozhodli svůj čtvrtfinálový zápas proti Danielu Skrčenému a Monice Erbenové. V semifinále vyřadili Jiřího Provazníka a Hanu Milisovou 23:21 16:21 a 21:16. A aby se to nepletlo, na tři sety vyhráli i finále s Pavlem Florianem a Štěpánkou Vazačovou...

Čtyřhra mužů patřila reprezentačnímu páru Ondřej Kopřiva-Pavel Florian. Ti narušili parádní sérii plzeňské dvojice Josef Rubáš - Jaroslav Sobota, kteří od začátku sezóny vyhráli všechna GPA i mistrovství republiky. Tentokrát měly nasazené jedničky namále už v prvním kole proti proseckému páru Stádník-Svoboda, který zdolali až 22:20 ve třetím setu. Další "tříseťák" už ale Rubáš se Sobotou nezvládli a podlehli Florianovi s Kopřivou 14:21. Pozdější vítězové si pak poradili s dalšími překážkami v podobě dvojic Drančák-Koreny a Herout-Neděla.

Nejvíce překvapivých výsledků přinesla dvouhra mužů. Jeden se málem zrodil už v prvním kole, když Petr Jelínek porazil Josefa Richtra až 23:21 ve třetím setu. "Na tři" pak musel hrát i proti Danielu Holcovi, nakonec to ale jeden z hlavních adeptů dotáhl až k celkovému vítězství. Obrovským překvapením turnaje se stal hradecký Jan Hubáček - talentovaný junior prošel po výhrách nad Bedřichem Valentou, Davidem Ptáčkem a Ondřejem Králem až do semifinále turnaje, kde nestačil na dalšího nenasazeného, ale přeci jen velkými turnaji prověřenějšího Marka Tellera. Pěkným výsledkem bylo konečné 3. místo také pro Maxe Korenyho, který už v prvním kole v hezkém zápase vyřadil Juraje Vachálka.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Vojtěch Šelong, Denisa Šikalová (TJ Orlová-Lutyně, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Pavel Florian, Štěpánka Vazačová (SKB Český Krumlov) 21:14 12:21 21:14
dvouhra žen: Hana Milisová (SKB Český Krumlov) - Veronika Úblová (Sokol Doubravka) 21:16 21:16
čtyřhra žen: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra Praha, SKB Český Krumlov) - Monika Erbenová, Lucie Havlová (BaC Kladno, Sokol Doubravka) 21:17 21:17
čtyřhra mužů: Pavel Florian, Ondřej Kopřiva (SKB Český Krumlov, Sokol Dobruška) - Martin Herout, René Neděla (Montas Hradec Králové) 21:16 21:19
dvouhra mužů: Petr Jelínek (RSC Brno) - Marek Teller (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:15 21:12

Autor: Tomáš Krajča [03.03.2013]