O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátecký pohár: na úvod sezóny špičkově obsazený turnaj

První turnaj Grand Prix A dospělých přilákal do Benátek nad Jizerou vynikající mezinárodní konkurenci. Dvě výhry si připsal Jakub Bitman, pouze ve finále dvouhry nestačil na Pavla Floriana. Mezi ženami se prosadily k prvnímu místu Zuzana Pavelková a debl Eliška Maixnerová – Hana Milisová.

Ve startovním poli Memoriálu Petra Martince st. - turnaje o Benátecký pohár bylo možné najít řadu hvězdných jmen. V turnaji startoval Dicky Palyama, v minulosti hráč nejužší světové špičky, dnes trenér Petra Koukala. Poprvé v akci mohli diváci vidět dvojici posil benáteckého extraligového oddílu, bratry Adama a Alfreda Lau z Malajsie. A nechyběli ani čeští reprezentanti včetně těch, kdo pravidelně hrají spíše světové turnaje, jako Jakub Bitman, Alžběta Bášová, Zuzana Pavelková, Kateřina Tomalová, Pavel Florian, Ondřej Kopřiva, Adam Mendrek nebo Lukáš Zevl.

Ve špičkové konkurenci se k singlové výhře prosadil první nasazený Pavel Florián, kterému se podařilo ve čtvrtfinále po dramatickém průběhu "přestřílet" Alfreda Lau, šlachovitý Malajec skončil ve třetí sadě v závěru v křečích. V semifinále si Pavel poradil i s jeho bratrem Adamem, ve finále pak svou spanilou jízdu turnajem korunoval vítězstvím nad Jakubem Bitmanem. Třetí místo a dobré výkony předvedl také Adam Mendrek, který v semifinále vzdoroval právě Bitmanovi a uhrál na zkušenějšího reprezentačního kolegu set.

Mezi ženami došlo na očekávanou konfrontaci reprezentantek Zuzany Pavelkové a Kateřiny Tomalové. Pavelková přitom neprocházela turnajem úplně jako nůž máslem – ve čtvrtfinále ji zle potrápila Zuzana Klusoňová z pražské Astry. To Kateřina Tomalová až do finále neztratila ani set, mezi čtyřmi nejlepšími přehrála ústeckou Petru Pilařovou, jíž se předtím podařilo vyřadit Hanu Milisovou. V souboji o zlato se ale potvrdily papírové předpoklady a z vítězství se radovala výše postavená Pavelková.

Výbornou úroveň měla i soutěž v mixu. Semifinále bylo úspěchem pro nově složené páry z hráčů republikové špičky: Petr Hošek se Šárkou Křížkovou nestačili na turnajové jedničky Bitmana a Bášovou, Marek Teller s Martinou Vackovou zase podlehli Ondřeji Kopřivovi a Kateřině Tomalové. Finále dvou "mezinárodních" párů potvrdilo nasazení, ale opět to nebylo bez boje: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou zvítězili 21:15 a 23:21.

Čtyřhra žen byla disciplínou s výrazně největším podílem třísetových zápasů ve finálových kolech. Turnajové jedničky Lucie a Petra Pilařovy takto vyřadily páry Klusoňová-Lajdová a v semifinále také Křížkovou a Tomalovou. Na druhé straně pavouka zaujalo diváky drama mezi dvojicemi Bášová-Fuchsová a Erbenová Vacková; první jmenované vyhrály po divokém průběhu 22:20 21:23 a 22:20! Do finále se už ale nedostaly; mezi čtyřmi nejlepšími páry je vyřadily Eliška Maixnerová a Hana Milisová. Ty se pak po – jak jinak – třísetovém průběhu finále staly i celkovými vítězkami Benáteckého poháru.

Konečně ve čtyřhře mužů čeřili vodu Zdeněk Sváta a Dicky Palyama, kteří se dostali až do semifinále, to ale museli vzdát Pavlu Florianovi a Ondřeji Kopřivovi. Shodou okolností i druzí finalisté, Jakub Bitman a Pavel Drančák, měli finálovou účast "zdarma" pro skreč plzeňského páru Jaroslav Sobota-Josef Rubáš. Finále tak obstaral střet našich aktuálních reprezentantů s někdejšími trojnásobnými mistry republiky. Vítězství si po dvou sadách odnesli Bitman s Drančákem, pro Jakuba Bitmana to znamenalo bilanci dvou zlatých a jedné stříbrné medaile a titul nejúspěšnějšího hráče turnaje.

Prohlédněte si kompletní výsledky

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Pavel Florián (SKB Český Krumlov) - Jakub Bitman (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:19 21:11
čtyřhra žen: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra ZM Praha, SKB Český Krumlov) - Lucie Pilařová, Petra Pilařová (Chemička Ústí nad Labem) 15:21 21:17 21:10
dvouhra žen: Zuzana Pavelková (SK Badminton Přerov) - Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice) 21:18 22:20
čtyřhra mužů: Jakub Bitman, Pavel Drančák (Sokol Meteor Praha-Radotín) - Pavel Florián, Ondřej Kopřiva (SKB Český Krumlov, Sokol Dobruška) 21:14 21:19
smíšená čtyřhra: Jakub Bitman, Alžběta Bášová (Sokol Meteor Praha-Radotín) - Ondřej Kopřiva, Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška, Sokol Klimkovice) 21:15 23:21  

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.09.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS