O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

České akademické hry: dvě zlaté Petra Jelínka a Elišky Maixnerové

Liberec hostil v rámci Českých akademických her vysokoškolské mistrovství ČR. Nejlépe si na něm vedli Eliška Maixnerová a Petr Jelínek, kteří zvítězili ve dvouhrách a v jedné z párových disciplín.

Výborně obsazený turnaj, v němž startovali hráči z nejužší české špičky, měl mezi muži vítěze v Petru Jelínkovi. Ten si cestou za triumfem poradil s Vítem Schückem, Václavem Benbenkem, Ivem Stoklasem a ve finále i s Ondřejem Králem. Druhou zlatou medaili přidal Petr ve čtyřhře společně s Petrem Hoškem, když z pozice nasazených dvojek překonali postupně páry Benbenek-Tomala, Šída-Voráčč a ve finále i dvojici Holeček-Mazúr.

Dvě zlaté medaile z Liberce odvezla také Eliška Maixnerová. Hráčka pražské Astry ovládla suverénně dvouhru, když nejvíce povolila svým soupeřkám 10 bodů v setu. Ve finále si poradila s Lucií Kolářovou 21:6 a 21:10. Zlatou medaili pak Eliška získala i v mixu s oddílovým partnerem Lukášem Kurzem po finálové výhře nad Ondřejem Králem a Zuzanou Jeřichovou. Ve čtyřhře žen Eliška společně se sestrou Kateřinou skončila v semifinále na raketách pozdějších vítězek – Zuzany Jeřichové a Lucie Kolářové, které ve finále přehrály Evu Husarovou a Šárku Křížkovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Petr Jelínek (BC RSC Brno) - Ondřej Král (Sokol Židlochovice) 21:13 21:18
dvouhra žen: Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) - Lucie Kolářová (Sokol Doubravka) 21:6 21:10
čtyřhra mužů: Petr Hošek, Petr Jelínek (Sokol Meteor Praha Radotín, BC RSC Brno) - Jaroslav Holeček, Jakub Mazúr (BaC Kladno, Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:15 21:17
čtyřhra žen: Zuzana Jeřichová, Lucie Kolářová (Super Stars Most, Sokol Doubravka) - Eva Husarová, Šárka Křížková (Slavoj Český Těšín, Sokol Dobruška) 21:12 22:20
smíšená čtyřhra: Lukáš Kurz, Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) - Ondřej Král, Zuzana Jeřichová (Sokol Židlochovice, Super Stars Most) 21:16 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.06.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS