Mistrovství ČR družstev žáků: Sokol Klimkovice bezkonkurenční

Vyrovnaná a juniorskými reprezentanty nabitá sestava žákovského celku Sokola Klimkovic neměla konkurenci na mistrovství ČR družstev žáků. Druhou příčku obsadil Baník Most, třetí skončili hráči Českého Krumlova.

Klimkovice prošly turnajem bez zaváhání

Sestava s dívčí částí Dominika Budzelová, Tereza Švábíková, Veronika Pěčková a chlapci Michalem Vašátkem, Janem Loudou a Tomášem Twardzikem si poradila dokonce i bez zraněného Jana Somerlíka. V základní skupině klimkovičtí porazili Jiskru Nejdek a SKB Český Krumlov shodně 7:0. Alespoň částečně jim vzdorovala pražská Astra, jež podlehla po výsledku 2:5. V zápase o druhé postupové místo ale po několika překvapivých výsledcích právě Astra nestačila na českokrumlovské, a tak se musela spokojit s bojem o celkové 5. místo.

Druhá základní skupina byla ještě zamotanější. Poslední Sokol Židlochovice na ostatní nestačil, ale Baník Most, Benátky nad Jizerou a Pardubice skončily se shodnou bilancí dvou vítězství a jedné porážky. Nejlepší skóre posunulo na první příčku mostecké, rozdíl získaných setů pak do bojů o medaile hráče Benátek.

Nedělní semifinále měla velmi rozdílný průběh. Klimkovice vyřídily Benátky poměrem 4:0. Naopak Baník Most proti Českému Krumlovu rozhodl až v posledním duelu o své výhře 4:3. V souboji o třetí místo se podobně dramaticky prosadili k bronzovým medailím domácí hráči z Českého Krumlova. A finále... to už bylo opět jednoznačné. Klimkovice vyhrály 4:0 na zápasy, 8:0 na sety a staly se tak mistry ČR smíšených družstev žáků pro rok 2013.