O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo družstvo Jižních Čech a třetí místo obsadila Severní Morava. Turnaj o putovní pohár z broušeného skla byl symbolickým uzavřením sezóny pro kategorii U13.

Mezi devítkou družstev se prosadili favorité

Českokrumlovského poháru U13 se účastnilo 9 družstev, reprezentujících jednotlivé kraje České republiky (Jihočeši měli ve hře hned dva týmy, na počet devíti doplnil účast tým domácího Českého Krumlova). Jednotlivá utkání se hrála stejným systémem, jakým se hrají družstva mládeže: na 7 zápasů, po dvou dvouhrách chlapců a dívek, čtyřhra chlapců, čtyřhra dívek a smíšená čtyřhra. Pořadatelé na začátku rozlosovali týmy do tří tříčlenných skupin, vítězové se pak utkali o 1.-3. místo, další týmy o konečné pořadí.

Podle nasazení měl turnaj tři jednoznačné favority: Severní Moravu, Výběr Prahy a Jižní Čechy A. Tato družstva také bez větších komplikací vyhrála skupiny, a v sobotu ve večerních hodinách se tak mohlo rozehrát první kolo boje o pohár.

Ve finálové skupině rozhodovali ti nejmenší

S nadsázkou lze říci, že o vítězi rozhodly zápasy "malých, ale šikovných" singlistů - Jakuba Klubala (Výběr Prahy) nejprve s Petrem Beranem (Jižní Čechy A) a pak s Michalem Šístkem (Severní Morava). V sobotním utkání skupiny o vítězství porazila Praha Jižní Čechy nejtěsnějším možným poměrem 4:3 a byl to právě Klubal, který přidal rozhodující bod družstva z metropole. Praha spoléhala na svá děvčata: bod jí vybojovala Magdalena Lajdová ve dvouhře a s Janem Havlenou v mixu, a dále dva hráči SK Prosek Praha: Michaela Zelinková a Jakub Klubal ve svých dvouhrách.

Finálová skupina pokračovala dvěma zápasy v neděli dopoledne. Praha si už v prvním z nich zajistila definitivně vítězství, když porazila Severní Moravu 5:2. Na pražskou stranu se stěhovaly tři body za párové disciplíny: smíšenou čtyřhru vyhrála dvojice Jan Havlena - Eliška Nováková, čtyřhru dívek po dramatu ve třetím setu Magdalena Lajdová s Michaelou Zelinkovou a čtyřhru chlapců sehraný pár Meteoru Praha Jan Havlena - Michal Hubáček. Výbuch radosti početné skupině rodinných příslušníků Pražanů pak přinesla výhra Klubala nad Šístkem (21:19 ve třetím setu). Na 5:2 pak ještě upavil skóre Michal Hubáček. V závěrečném utkání už se rozhodovalo pouze o stříbru, druhé místo si nakonec vybojovaly Jižní Čechy A, když porazily Severní Moravu 4:3 (bodovali Dario Siviglia, Kateřina Bočková, Petr Beran a čtyřhra chlapců Siviglia-Beran).

Držitelem Českokrumlovkého poháru pro nejlepší smíšené družstvo U13 tak získalo družstvo Výběru Prahy ve složení Magdalena Lajdová, Michaela Zelinková, Eliška Nováková, Jan Havlena, Michal Hubáček a Jakub Klubal.

Výběr Prahy (zleva Magdalena Lajdová, Michaela Zelinková, Eliška Nováková, trenér Tomáš Krajča, Jakub Klubal, Jan Havlena a Michal Hubáček)