O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev žáků: TJ Orlová-Lutyně doma zvítězila

Nejlepší žáky v České republice má družstvo TJ Orlová-Lutyně. Severomoravský tým v domácím prostředí po několika dramatických bitvách získal mistrovský titul v soutěži smíšených družstev do 15 let. Sestava Matěj Klupa, Jan Mihalkanin, Martin Gajdošík, Irena Mališová, Pavla Drapáčová a z Klimkovic hostující Marta Jančatová se může radovat po finálové výhře 4:3 nad Astrou ZM Praha, třetí se umístil tým SKB Český Krumlov.

Napínavé finále rozhodl Matěj Klupa
Finálový zápas nabídl vyrovnanou podívanou. Tým Astry s hostem Martinem Kondrem z Meteoru Praha pomýšlel jednoznačně na zlato. Orlová ale v domácím prostředí dokázala svou sílu a vyhrála zápasy, v nichž nebyli její hráči papírovými favority. Dva důležité body získal svému družstvu zejména Matěj Klupa: ve dvouhře chlapců dokázal zdolat právě Martina Kondra 21:13 a 21:15. Ve smíšené čtyřhře pak spolu s Pavlou Drapáčovou porazil Tomáše Wallera a Ivanu Zychovou 21:18 a 26:24. Další dva body pro vítěze získali ve dvouhrách Jan Mihalkanin, který porazil Daniela Pecáka 21:8 a 21:2, a Marta Jančatová, která vyhrála nad Michaelou Myšákovou 21:17 a 21:14. Body pro Astru získala Dominika Kurzová, jež porazila Irenu Mališovou 21:11 a 21:14, a dva debly - Kristýna Brunátová s Ivanou Zychovou přehrály Irenu Mališovou a Martu Jančatovou 21:6 a 21:18, Tomáš Waller s Martinem Kondrem zase Martina Gajdošíka s Janem Mihalkaninem 21:17 a 21:6. Po skončení zápasu musel být ale spokojenější Jan Tobola, trenér domácí Orlové, která porazila Astru Praha 4:3 a získala titul mistra ČR smíšených družstev žáků pro rok 2010.

Jan Mihalkanin

Semifinálová dramata a bronz pro Český Krumlov
Mistrovství ČR se účastnilo jen šest družstev - západočeský, východočeský a jihomoravský kraj vůbec nevyslaly své zástupce, jako náhradník startovalo družstvo Českého Těšína. Těšínští bojovali, ale nakonec posledním místem potvrdili svůj status "do počtu". Pátá příčka připadla loňskému mistru Deltacaru Benátky nad Jizerou. Benátečtí určitě mysleli výš, ale ve skupině podlehli Orlové 0:7 a špatné skóre je odsoudilo k zápasu o 5. místo.

Semifinále nabídla těsné výsledky a dramatický průběh. Astra ZM Praha si poradila se SuperStars Most 4:3, mostečtí měli větší sílu v chlapcích, Astra v dívkách a pánském deblu. Orlová ve druhém semifinále porazila SKB Český Krumlov také 4:3, když na svou stranu získala většinu singlů a čtyřhru dívek.

Zápas o třetí místo byl tedy tak trochu duelem zklamaných - ale bronzová mistrovská medaile je mistrovská medaile a boj o ni byl možná ještě dramatičtější než ten finálový. Krumlovští měli jednoznačně navrch ve dvouhrách dívek, jednoznačně na svou stranu získali také čtyřhru chlapců a o třetím místě rozhodly dva vydařené singly Kotyzy proti Vodrážkovi a Janáčka proti Valentovi. SKB Český Krumlov - SuperStars Most tedy 5:2.

Irena Mališová

Okleštěné mistrovství vyšlo domácím
Stejně jako loňské mistrovství ČR smíšených družstev dorostu (které se také konalo v Orlové) ani letošní MČR žáků bylo tak trochu okleštěným turnajem. Proti organizaci, zázemí a průběhu turnaje nelze říci ani slovo, neúčast zástupců tří oblastí ale soutěž nevítaně zkrátila. Důvody neúčasti mohou být dlouhá cesta do Orlové při malých ambicích družstva, či souhra zranění a nemocí. Je ale škoda, když se proti sobě nemohou postavit skutečně všichni oblastní mistři. A je také nemilou vizitkou práce oddílů s mládeží, když v mnoha oblastech soupeří jen několik málo družstev, protože další kluby nejsou schopny složit minimální sestavu 3+3.

Domácí prostředí jistě pomohlo týmu Orlové. V posledních týdnech se ale zúročila tvrdá práce Severomoravanů hned několika dobrými výsledky: orlovským se dařilo na MČR kategorie U17 a jejich mladší spoluhráči nezůstali tento víkend pozadu. Čestné uznání si ale zaslouží i týmy na třetím a čtvrtém místě - Český Krumlov a SuperStars Most se totiž narozdíl od finalistů obešli i bez povoleného jednoho hostování a hrály pouze s vlastními odchovanci.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.05.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

GPA U13: žádná změna, turnaji vládli Janoštík, Švejda a Zuzáková

Třetí republikový turnaj mladších žáků v Podolí u Brna přinesl očekávané výsledky. Startovnímu poli vládli nejvýše nasazení favorité, po dvou výhrách si odnesli Jan Janoštík, Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS