O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře Kopřivnice.

V důležitém třetím kole se v obou skupinách rozhodovalo o tom, kdo se dostane do tříčlenné vrchní skupiny o postup do extraligové baráže, a které čtyři týmy spadnou do skupiny o udržení.

Západní skupina: Most bez Adriana Dziolka doma dvakrát prohrál

Tým by neměl dělat jeden hráč, říká jedno z oblíbených klišé. Mnohdy to ale neplatí – a družstvo Super Stars Most, dosavadní lídr západní skupiny první ligy, se na vlastní kůži a navíc v domácím prostředí přesvědčilo o tom, jaký je rozdíl mít a nemít Adriana Dziolka. S hlavní polskou hvězdou v sestavě doposud Super Stars Most zaznamenali čtyři vítězství 5:3. Bez něj ale doma podlehli Sokolu Doubravka 3:5 a USK Plzeň dokonce 2:6. A protože plzeňský vysokoškolský klub přehrál i rezervu Benátek nad Jizerou, vystřídal právě on mostecké "superhvězdy" na čele ligové tabulky. Dvě vítězství pomohly do horní skupiny také Sokolu Doubravka, o udržení v soutěži budou hrát BaC Esiko Kladno B, Český Krumlov, který pro zranění a neúčasti klíčových hráčů čím dál obtížněji "lepí" sestavu, překvapivě nedávno extraligová Chemička Ústí a také nováček soutěže Benátky B.

Výsledky 3. kola západní skupiny 1. ligy:
hráno v Ústí n. L.: Č. Krumlov – Ústí 4:4, Kladno B – Č. Krumlov 5:3, Kladno B – Ústí 4:4
hráno v Mostě: SS Most – Doubravka 3:5, Benátky B – USK Plzeň 3:5, SS Most – USK Plzeň 2:6, Benátky B – Doubravka 3:5

Tabulka západní skupiny 1. ligy po 3. kole:

1. USK Plzeň (17 bodů), 2. Sokol Plzeň Doubravka (14 b), 3. Super Stars Most (14 b), 4. BaC Esiko Kladno B (11 b), 5. SKB Český Krumlov (10 b), 6. TJ Chemička Ústí n. L. (10 b), 7. BK 1973 Benátky n. Jiz. B (8 b)

Východní skupina: Kopřivnice překvapila Orlovou, zabraly Ivančice

Ve východní skupině 1. ligy došlo na překvapení. Doposud suverénní Orlová, která sbírala v dosavadním průběhu soutěže pouze vítězství, zaváhala v domácím prostředí proti Kopřivnici. Proti sobě se postavili regionální rivalové, a zároveň došlo i na pikantní bratrský souboj: barvy Orlové hájí mladší Václav Benbenek, za Kopřivnici nastupuje starší Jan. V zápase, kde se postavili proti sobě bratři i na kurtu (první čtyřhra mužů), byl úspěšnější Václav, ale celkově měl více důvodů k radosti Jan – jeho tým si totiž vybojoval cenné tři body za výsledek 5:3. Do horní poloviny tabulky oba týmy doplní rezerva extraligového lídra z brněnských Jehnic. Ve spodní polovině se ze dna odlepil celek Ivančic. Dvě vítězství rázem dávají mnohem reálnější obrysy záchraně tradičního účastníka 1. ligy. Naopak v problémech se překvapivě topí Badminton Přerov.

Výsledky 3. kola východní skupiny 1. ligy:
hráno v Přerově: Ivančice – Přerov 5:3, Jehnice B – Montas HK 7:1, Ivančice - Jehnice B 6:2, Montas HK – Přerov 7:1
hráno v Orlové: Orlová – Dobruška B 7:1, Kopřivnice – Dobruška B 6:2, Orlová – Kořivnice 3:5

Tabulka východní skupiny 1. ligy po 3. kole:
1. TJ Orlová-Lutyně (16 bodů), 2. BK Tatra Kopřivnice (16 b), 3. Sokol Veselý Brno Jehnice B (13 b),
4. TJ Montas Hradec Králové (11 b), 5. BC 66 Ivančice (10 b), 6. Sokol Dobruška B (9 b), 7. Badminton Přerov (9 b)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Francouzská liga: Martina Benešová pomohla zvítězit

Minulý víkend se rozjela National 1A - nejvyšší francouzská soutěž smíšených družstev. Barvy Red Star Mulhouse hájí Češka Martina Benešová. Úřadující mistryně republiky ve čtyřhře si v prvním kole vedla dobře: dvěma body pomohla ...

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!