O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Dívčí suverénka turnaje Kateřina Zuzáková už sbírá úspěchy mimo rámec své věkové kategorie. Na turnaji v Orlové sehrála ve dvouhře jediný doopravdy obtížný zápas v semifinále, kdy jí vzdorovala domácí Nela Němcová. Technika a křivky benátecké Katky Zuzákové nakonec slavily úspěch nad dynamickým pohybem a houževnatostí orlovské hráčky po setech 21:17 21:23 a 21:19. Ve finále se Zuzáková utkala se svou deblovou partnerkou Lucií Krpatovou, kterou porazila 21:7 a 21:17.

Obě dívky společně ovládly čtyřhru, zlatou odměnu pro pardubickou Lucii Krpatovou zajistil finálový výsledek 21:14 a 21:18 proti domácímu páru Nela Němcová – Sharleen Tallulah van Coppenolle. Úspěch orlovského badmintonu podtrhly třetím místem nenasazené Vendula Míčková a Zuzana Morcinková.

Třetí zlatou získala Kateřina Zuzáková v mixu společně s českokrumlovským Tomášem Švejdou. Turnajové jedničky Jan Janoštík a Lucie Krpatová odešly poraženy až v koncovce rozhodujícího setu 21:17 21:23 a 24:22.

Jan Janoštík, nejmladší z vítězného kvarteta, ovládl dvě další disciplíny. Jihočeský pár Janoštík-Švejda neměl konkurenci ve čtyřhře chlapců, David Herzán a Daniel Kostrhun ve finále uhráli pouze 14 bodů v obou setech.

Ve dvouhře pak podle očekávání došlo na vzájemný souboj obou hráčů, ve kterém se po výsledku 21:17 a 21:10 z výhry radoval sice druhý nasazený, ale přesto favorit zápasu Jan Janoštík.

MČR v Orlové potvrdilo dominanci několika výjimečných hráčů nad startovním polem, stejně jako vyrovnanost zbytku startovního pole, kde často docházelo k překvapením na úkor nasazených hráčů a dvojic. Kolotoč mládežnických MČR uzavře příští týden šampionát sedmnáctiletých v Hradci Králové.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.05.2015]

Diskuze k článku

04.05.2015 11:45
Zdena
Benátecké úspěchy ve všech kategoriích jsou zásluhou skvělých tréninkových podmínek a nejlepšího trenéra v ČR pana Petra Martince.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Slovenia Junior: úspěšný mix Hubáček-Kurzová

Mezinárodního mistrovství Slovinska se zúčastnila početná skupina českých hráčů. Nejlépe si vedli Jan Hubáček a Dominika Kurzová – nakonec pátí v mixu. Medailové úspěchy sbírali čeští žáci v souběžném mezinárodním turnaji U11-U15.

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním ...

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS