International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

První mezinárodní zkušenosti pro "jedenáctky" a "třináctky"

Turnaj v Prešově byl rozdělen na věkové kategorie U11 a U13 – pro mnohé hráče tak šlo o vůbec první mezinárodní konfrontaci v kariéře a cenné sbírání ostruh i porovnávání s konkurencí v blízkých zemích. Češi sice nezískali žádné vítězství, ale ve startovním poli se rozhodně neztratili a vybojovali celou řadu medailí. V "jedenáctkách" se o ně zasloužili Kateřina Zuzáková a Lucie Krpatová. První jmenovaná hráčka oddílu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou skončila druhá ve dvouhře, Lucie Krpatová z Pardubic pak třetí – společně dívky obsadily druhé místo v deblu.

Kateřina Zuzáková neměla věkově srovnatelného partnera, a tak musela v mixu startovat spolu s Cristianem Savinem mezi třináctiletými. Ale vedli si výborně: mladý benátecký pár obsadil druhé místo! Cristian Savin získal ještě bronz za dvouhru a také za čtyřhru, kterou hrál společně s Patrikem Burničem z Chorvatska. A konečně poslední českou medaili vybojovaly Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) a Veronika Srncová (Sokol Židlochovice) třetím místem ve čtyřhře dívek v kategorii U13.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Autor: Tomáš Krajča [19.09.2011]