O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

První mezinárodní zkušenosti pro "jedenáctky" a "třináctky"

Turnaj v Prešově byl rozdělen na věkové kategorie U11 a U13 – pro mnohé hráče tak šlo o vůbec první mezinárodní konfrontaci v kariéře a cenné sbírání ostruh i porovnávání s konkurencí v blízkých zemích. Češi sice nezískali žádné vítězství, ale ve startovním poli se rozhodně neztratili a vybojovali celou řadu medailí. V "jedenáctkách" se o ně zasloužili Kateřina Zuzáková a Lucie Krpatová. První jmenovaná hráčka oddílu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou skončila druhá ve dvouhře, Lucie Krpatová z Pardubic pak třetí – společně dívky obsadily druhé místo v deblu.

Kateřina Zuzáková neměla věkově srovnatelného partnera, a tak musela v mixu startovat spolu s Cristianem Savinem mezi třináctiletými. Ale vedli si výborně: mladý benátecký pár obsadil druhé místo! Cristian Savin získal ještě bronz za dvouhru a také za čtyřhru, kterou hrál společně s Patrikem Burničem z Chorvatska. A konečně poslední českou medaili vybojovaly Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) a Veronika Srncová (Sokol Židlochovice) třetím místem ve čtyřhře dívek v kategorii U13.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS