Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Dvoudenní turnaj přinesl srovnání výkonnosti krajů

Ve dvoudenním turnaji, do něhož se zapojila desítka družstev, spolu soupeřily týmy poskládané z hráčů různých oddílů podle krajské příslušnosti. Českokrumlovský pohár tak opět nabídl srovnání výkonnostní úrovni v různých oblastech České republiky, a protože nechyběl zástupce žádného z osmi regionů, byla úroveň turnaje doopravdy vysoká.

Deset zúčastněných týmů organizátoři rozdělili do dvou základních skupin, vítězové se v rámci nedělního programu utkali o celkové první místo, druzí bojovali o bronz a ostatní o konečné umístění. Roli hlavního favorita potvrdil výběr Moravskoslezského kraje – tým, který se opíral zejména o hráče z Klimkovic, dokázal porazit Jihočeský kraj 5:2. Členy vítězného celku byli Jan Somerlík, Michal Vašátko, Dominika Budzelová, Tereza Švábiková (všichni Sokol Klimkovice), Marek Kufa (Slavoj Český Těšín) a Alice Valigůrová (TJ Orlová-Lutyně).

V zápase o třetí místo si výběr Prahy poradil s Jižní Moravou také poměrem 5:2, a tak se obhájci loňského zlata z hlavního města mohli tentokrát radovat alespoň z bronzového kovu.