RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

Turnaj určený pro žákovskou kategorii U15 opět přilákal do Českého Krumlova pestrou mezinárodní konkurenci. Ve skupinách a následně v pavouku o vítězství a o konečné sedmé místo soupeřily týmy složené minimálně ze dvou dívek a dvou chlapců, hrálo se na pět zápasů – po jednom od každé disciplíny. Vítězství ve skupinové fázi si zajistily celky Budapešti, Lokomotivy Košice a právě dánského Badminton Roskilde. Z druhých míst pak do bojů o vítězství proklouzly ještě výběr slovinské reprezentace, nizozemský BC Amersfoort-Zuid a také výběr Plzně jako jediný český zástupce.

Ve čtvrtfinálovém utkání bohužel Plzeňané podlehli nejtěsnějším poměrem 2:3 celku Lokomotivy Košice. Amersfoort pak vyřadil slovinský národní tým 4:1. Semifinálová utkání byla vyrovnaná obě až do svého závěru. Z postupu do finále se radovaly shodně po výsledku 3:2 Lokomotiva Košice a Badminton Roskilde (po dramatické koncovce chlapecké čtyřhry, kterou vyhráli 26:24). V souboji o bronz uspěla Budapešť, bramborová medaile zbyla Amersfoortu.

Ve finále to byli Dánové, kdo zvládli oba třísetové zápasy, a zaslouženě vyhráli 4:1. Andreas Nielsen Fleischer porazil Adama Horáka, Mie Brodtová Soerensenová zdolala na tři sety Tamaru Prostinákovou a Kristian Kraemer s Frederikem Holmem vyhráli další napínavou koncovku čtyřhry 22:20 ve třetím setu proti Adamu Horákovi s Peterem Hrnčárem. Za Košice upravily kosmeticky stav alespoň ve čtyřhře Katarína Vargová se Zuzanou Pálkovou, když porazily Miu Brodtovou Soerensenovou a Emmu Abbotsovou. Mix už ale zase ovládlo dánské družstvo, stejně jako celý turnaj.

Ceny pro nejlepší hráčku a hráče turnaje pak získali Andreas Nielsen Fleischer (Badminton Roskilde) a Réka Madarászová (OSC Budapešť).