O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

Turnaj určený pro žákovskou kategorii U15 opět přilákal do Českého Krumlova pestrou mezinárodní konkurenci. Ve skupinách a následně v pavouku o vítězství a o konečné sedmé místo soupeřily týmy složené minimálně ze dvou dívek a dvou chlapců, hrálo se na pět zápasů – po jednom od každé disciplíny. Vítězství ve skupinové fázi si zajistily celky Budapešti, Lokomotivy Košice a právě dánského Badminton Roskilde. Z druhých míst pak do bojů o vítězství proklouzly ještě výběr slovinské reprezentace, nizozemský BC Amersfoort-Zuid a také výběr Plzně jako jediný český zástupce.

Ve čtvrtfinálovém utkání bohužel Plzeňané podlehli nejtěsnějším poměrem 2:3 celku Lokomotivy Košice. Amersfoort pak vyřadil slovinský národní tým 4:1. Semifinálová utkání byla vyrovnaná obě až do svého závěru. Z postupu do finále se radovaly shodně po výsledku 3:2 Lokomotiva Košice a Badminton Roskilde (po dramatické koncovce chlapecké čtyřhry, kterou vyhráli 26:24). V souboji o bronz uspěla Budapešť, bramborová medaile zbyla Amersfoortu.

Ve finále to byli Dánové, kdo zvládli oba třísetové zápasy, a zaslouženě vyhráli 4:1. Andreas Nielsen Fleischer porazil Adama Horáka, Mie Brodtová Soerensenová zdolala na tři sety Tamaru Prostinákovou a Kristian Kraemer s Frederikem Holmem vyhráli další napínavou koncovku čtyřhry 22:20 ve třetím setu proti Adamu Horákovi s Peterem Hrnčárem. Za Košice upravily kosmeticky stav alespoň ve čtyřhře Katarína Vargová se Zuzanou Pálkovou, když porazily Miu Brodtovou Soerensenovou a Emmu Abbotsovou. Mix už ale zase ovládlo dánské družstvo, stejně jako celý turnaj.

Ceny pro nejlepší hráčku a hráče turnaje pak získali Andreas Nielsen Fleischer (Badminton Roskilde) a Réka Madarászová (OSC Budapešť).

Kompletní pořadí turnaje RSL Cup 2014

1. Badminton Roskilde (Dánsko)
2. Lokomotíva Košice (Slovensko)
3. OSC Budapešt BC (Maďarsko)
4. BA Amersfoort-Zuid (Nizozemí)
5. Slovinský národní tým (Slovinsko)
6. Výběr Plzně
7. Výběr Saska (Německo)
8. SKB Český Krumlov
9. Baník Most
10. BK Branik Kungota (Slovinsko)
11. Výběr jižních Čech
12. Sokol Dobruška

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.06.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS