O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Soutěž družstev patřila ilavským

Turnaj otevřela v sobotu 5. listopadu soutěž družstev, v níž startovaly týmy Sokola Ilava jako zahraničního hosta, dále pak jednotlivých krajských výběrů Prahy, Západních, Jižních či Severních Čech a dalších. Začínalo se zápasy ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do finálového programu se z té první prosadily Východní Čechy společně se Sokolem Ilava – oba favorizované týmy spolu remizovaly, což slibovalo napínavou zápletku pro finále. Z druhé skupiny si jako vítěz vybojovala postup Jižní Morava, spolu s ní si účast ve finále zajistil i loni vítězný Výběr Prahy.

V semifinálových duelech potvrdily Východní Čechy a Sokol Ilava, že byla skupina A přece jen nabitější – oba týmy vyhrály suverénně 5:1. V boji o bronz pak Jižní Morava zdolala Výběr Prahy po výsledku 3:3 díky lepšímu poměru setů (7:6). Ve finále zaváhal na první dvouhře východočeský Marek Aubus – zatímco ve skupině dokázal slovenského soupeře Jakuba Horáka porazit, ve finále mu podlehl ve dvou setech a z výhry se tak radovali zahraniční hosté krumlovského turnaje.

Konečné pořadí soutěže družstev

1. Sokol Ilava, 2. Východní Čechy, 3. Jižní Morava, 4. Výběr Prahy, 5. Západní Čechy, 6. Jižní Čechy, 7. Severní Čechy, 8. SKB Český Krumlov

Soutěž jednotlivců se hrála švýcarským systémem

Na soutěž družstev navázala v neděli 6. listopadu soutěž jednotlivců, která se hrála na čtyři kola švýcarským systémem. Mezi dívkami si vítězství vybojovala Barbora Otáhalová z jihomoravského výběru, druhé místo obsadila Tereza Kobyláková z Prahy a třetí skončila Lucie Krpatová z Východních Čech.

Mezi chlapci si nejlépe vedl Andrej Antoška ze Sokola Ilava, na druhém místě skončil Marek Aubus z východočeského výběru a třetí příčku obsadil Jan Janoštík z výběru Jižních Čech.

Turnaj v Českém Krumlově opět nabídl napínavé souboje těch nejmladších talentů a vzácnou možnost porovnání úrovně práce se začínajícími badmintonisty v jednotlivých krajích a letos i se slovenskou konkurencí.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS