O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Soutěž družstev patřila ilavským

Turnaj otevřela v sobotu 5. listopadu soutěž družstev, v níž startovaly týmy Sokola Ilava jako zahraničního hosta, dále pak jednotlivých krajských výběrů Prahy, Západních, Jižních či Severních Čech a dalších. Začínalo se zápasy ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do finálového programu se z té první prosadily Východní Čechy společně se Sokolem Ilava – oba favorizované týmy spolu remizovaly, což slibovalo napínavou zápletku pro finále. Z druhé skupiny si jako vítěz vybojovala postup Jižní Morava, spolu s ní si účast ve finále zajistil i loni vítězný Výběr Prahy.

V semifinálových duelech potvrdily Východní Čechy a Sokol Ilava, že byla skupina A přece jen nabitější – oba týmy vyhrály suverénně 5:1. V boji o bronz pak Jižní Morava zdolala Výběr Prahy po výsledku 3:3 díky lepšímu poměru setů (7:6). Ve finále zaváhal na první dvouhře východočeský Marek Aubus – zatímco ve skupině dokázal slovenského soupeře Jakuba Horáka porazit, ve finále mu podlehl ve dvou setech a z výhry se tak radovali zahraniční hosté krumlovského turnaje.

Konečné pořadí soutěže družstev

1. Sokol Ilava, 2. Východní Čechy, 3. Jižní Morava, 4. Výběr Prahy, 5. Západní Čechy, 6. Jižní Čechy, 7. Severní Čechy, 8. SKB Český Krumlov

Soutěž jednotlivců se hrála švýcarským systémem

Na soutěž družstev navázala v neděli 6. listopadu soutěž jednotlivců, která se hrála na čtyři kola švýcarským systémem. Mezi dívkami si vítězství vybojovala Barbora Otáhalová z jihomoravského výběru, druhé místo obsadila Tereza Kobyláková z Prahy a třetí skončila Lucie Krpatová z Východních Čech.

Mezi chlapci si nejlépe vedl Andrej Antoška ze Sokola Ilava, na druhém místě skončil Marek Aubus z východočeského výběru a třetí příčku obsadil Jan Janoštík z výběru Jižních Čech.

Turnaj v Českém Krumlově opět nabídl napínavé souboje těch nejmladších talentů a vzácnou možnost porovnání úrovně práce se začínajícími badmintonisty v jednotlivých krajích a letos i se slovenskou konkurencí.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Praha má talent: celostátní turnaj U11

V Českém Krumlově se o víkendu 2.-3. října odehrál 5. ročník celostátního turnaje kategorie U11: Badminton Czech Talent 2010. O svá první vítězství soupeřili desetiletí a mladší badmintonisté. Soutěž týmů vyhrál Výběr Prahy, ...

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Českokrumlovský pohár: nejlepší třináctky jsou z jihu Čech

Český Krumlov hostil o víkendu 24.-25. května tradiční turnaj regionálních výběrů do 13 let. V konkurenci devíti družstev se na první příčku prosadily Jižní Čechy.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS