O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji U15 a U13 v Ilavě.

Slovak Junior: Adam Mendrek obhájil loňské zlato

Náš nejlepší junior Adam Mendrek prošel z pozice turnajové jedničky slovenským mezinárodním mistrovstvím doslova jako nůž máslem – v průběhu turnaje neztratil ani set a nejvíce zabrat mu dal německý soupeř v semifinále Weisskirchen, jenž uhrál dvakrát 17 bodů. Z početné skupiny našich dalších singlistů se už nikdo "nezmohl" více než na jedno uhrané kolo... Čtyřhra chlapců byla disciplínou, kde nám medailové umístění uniklo. Bízko byli Jan a Michal Hubáčkové, kteří podlehli ve čtvrtfinále polskému páru Biernacki-Jakowczuk. Ve dvouhře dívek se nejdále dostala Dominika Budzelová. Jejímu umístění mezi osmi nejlepšími pomohlo i zranění osmifinálové soupeřky Kristiny Kuubové z Estonska.

Z dívek dosáhly na medailové umístění Michaela Myšáková a Denisa Šikalové, které se dostaly do semifinále čtyřhry. Na nizozemské vítězky už ale nově složený pár nestačil. V mixu pak byla vynikajícím úspěchem semifinálová účast velmi mladé dvojice Jan Louda-Kristýna Brunátová, navíc naše naděje podlehly mezi čtyřmi nejlepšími právě pozdějším vítězům, Adamu Mendrekovi a Cheryl Seinenové z Nizozemska...

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Adam Mendrek, Cheryl Seinenová (ČR, Nizozemsko) – Krzystof Jakowczuk, Magda Konieczna (Polsko) scr.
dvouhra chlapců: Adam Mendrek - David Peng (Německo) 21:8 21:18
dvouhra dívek: Elizaveta Pyatinová (Rusko) – Vladyslava Lesnayová (Ukrajina) 21:18 21:11
čtyřhra dívek: Alida Chenová, Cheryl Seinenová (Nizozemsko) – Agnes Korosiová, Elizaveta Pyatinová (Maďarsko, Rusko) 21:13 21:7
čtyřhra chlapců: David Peng, Max Weisskirchen (Německo) – Aleksander Jablonski, Piotr Wasiluk (Polsko) 21:19 21:14

Ilava Youth International: výhry pro Ausbergerovou, Adámkovou a Krpatovou

České dívky zazářily také v souběžně pořádaném mezinárodním turnaji v Ilavě. V kategorii do 13 let si nejlépe vedly Jana Adámková a Lucie Krpatová. Společně se utkaly ve finále dvouhry, když úspěšnější byla hořovická Adámková. V deblu si pak Adámková připsala třetí místo, Lucie Krpatová s domácí spoluhráčkou Terezií Mrázovou pak vítězství.

V kategorii U15 bylo našich medailových umístění ještě více. Ve dvouhře prošel až do semifinále Ondřej Král. Berta Ausbergerová došla ještě dále: zastavila ji až finálová soupeřka Julia Bitsoukovová z Běloruska. Ve čtyřhře chlapců získali Ondřej Král s Jaroslavem Máchalem celkové třetí místo. A nejúspěšnější disciplínou z českého pohledu byla čtyřhra žen: tři ze čtyř nejlepších párů byly české národnosti. Třetí příčku získaly Veronika Dobiášová s Lucií Paurovou. Druhou Michaela Fuchsová s Pavlínou Krpatovou. A z vítězství se radovala pražsko-židlochovická dvojice Berta Ausbergerová a Veronika Srncová.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS