O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: Michal Hubáček a Monika Světničková vyhráli, co mohli

Republikový turnaj mladších dorostenců hostila o víkendu 14.-15. prosince Orlová. Mezi chlapci turnaji dominoval Michal Hubáček, který zvítězil ve všech třech disciplínách. Nejúspěšnější z dívek pak byla Monika Světničková, vítězka dvouhry a mixu.

Turnaj na pěti kurtech v hale u gymnázia nabídl řadu překvapivých výsledků. Jeden z nich se zrodil už ve druhém kole mixu, kde nasazené dvojky Louda s Brunátovou nestačili na Berana a Krpatovou. Ve třetím setu přitom měli čtyři mečboly. Za stavu 20:17 zaslouží uznání fair-play Kristýny Brunátové, která přiznala teč v okamžiku, kdy si zbývající hráči šli podat ruce – stejná situace nastala i v neděli při finálovém zápasu čtyřhry; tam byla již Kristýna za sportovní gesto odměněna i vítězstvím.

Michal Hubáček s Monikou Světničkovou kráčeli jednoznačně za výhrou. Teprve ve finále narazili na rovnocenné soupeře; Jan Somerlík a Dominika Budzelová po prohře v první sadě zmobilizovali síly a divoký druhý set získali poměrem 30:29. Nakonec ale slavila úspěch rychlejší a méně komplikovaná hra dvojice M+M.

Monika Světničková přidala druhé prvenství ve dvouhře dívek, když postupně porazila Terezu Janoštíkovou, Michaelu Zelinkovou, Terezu Švábíkovou, v semifinálovém duelu nenasazených Kristýnu Brunátovou a ve finále také Dominiku Budzelovou. I přes bojovnost řady soupeřek šlo o dvousetové výhry, při kterých Monika nenechala nikoho na pochybách, že zvítězí.

Michal Hubáček ve dvouhře potvrdil pozici nasazené jedničky. Úspěch slavil zejména díky své nátlakové hře, razanci a dobrých křivkách. Postupně porazil Michala Vašátka, Martina Ludíka, Jana Somerlíka a ve finále po třech setech také Jana Loudu. Dobrý výkon přitom podal i jako kouč, když svého mladšího bratra Matěje dotáhl do tří setů proti Adamu Šářcovi. Českotěšínský hráč prožil úspěšný turnaj – k bronzové medaili z mixu přidal i třetí místo za dvouhru, v níž nečekaně porazil Petra Berana. Svými výkony zaujali také dva další hráči, kteří si nakonec vylámali shodně zuby na Janu Loudovi: shodou okolností oba technici menších postav – Marek Jakeš a Jakub Klubal.

Na minulém turnaji GPA U17 Michal Hubáček získal dvě první místa v mixu a dvouhře – a druhé v deblu. Tentokrát se zřejmě rozhodl podobnou "chybu" nepřipustit a spojil síly s Janem Somerlíkem. Výsledkem byla hladká cesta za vítězstvím, které ve finále těsnou koncovkou jen trochu zkomplikovali plzeňští soupeři Louda a Pistulka, a zkompletování zlatého hat-tricku.

O prvotřídní překvapení se postaraly ve čtyřhře dívek Berta Ausbergerová s Veronikou Srncovou, které prošly až do finále a vyřadily favorizované páry Budzelová-Zelinková i Panochová-Milová. Zastavily je až Kristýna Brunátová s Janou Slatinskou; které tak zakončily "U15-trojboj". Na cestě za turnajovým vítězstvím musely totiž porazit páry Járová-Švábíková, Dobiášová-Paurová a právě Ausbergerová-Srncová, všechny věkem spadající ještě do žákovské kategorie.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Michal Hubáček, Jan Somerlík (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Klimkovice) – Jan Louda, Radek Pistulka (USK Plzeň) 21:16 24:22
čtyřhra dívek: Kristýna Brunátová, Jana Slatinská (Astra ZM Praha, TJ Slovan Vesec) – Berta Ausbergerová, Veronika Srncová (SK Prosek Praha, Sokol Židlochovice) 21:16 21:13
smíšená čtyřhra: Michal Hubáček, Monika Světničková (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Jan Somerlík, Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) 21:14 29:30 21:10
dvouhra chlapců: Michal Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) – Jan Louda (USK Plzeň) 16:21 21:16 21:18
dvouhra dívek: Monika Světničková (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) 23:21 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.12.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS