O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál P. Sima: Indonésané nechali českou konkurenci za sebou

Posledním vrcholným turnajem dospělých na domácí scéně bylo Grand Prix A v Liberci – Memoriál Petra Sima. Velmi dobře obsazený turnaj ukázal sílu asijského badmintonu. Ačkoliv ne vždy bez obtíží, dokázali dva indonésští badmintonisté Gustiani Sari Megawatiová a Viki Indra Okvana vyhrát všech pět disciplín – každý zvlášť dvouhru, spolu smíšenou čtyřhru a s Kateřinou Tomalovou respektive Jiřím Provazníkem i čtyřhru.

Výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Viki Indra Okvana, Gustiani Sari Megawatiová (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jiří Provazník, Hana Milisová (Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) 19:21 21:14 21:19
Nabitý pavouk smíšené čtyřhry měl jasného favorita – první nasazenou indonéskou dvojici Okvana-Megawatiová. “Viki” a “Mega” také bez větších obtíží prošli až do finále, kde sehráli vyrovnanou bitvu se zkušeným Jiřím Provazníkem a Hanou Milisovou. Po třech setech se mohli radovat z konečného prvenství.

dvouhra mužů: Viki Indra Okvana (Deltacar Benátky n. Jiz.) – Jan Vitvera (Chemička Ústí n. L.) 21:17 21:16
Ve dvouhře mužů se příliš nedařilo nasazeným – turnajová jednička Lukáš Zevl skončil už ve druhém kole, podobný osud potkal i další favority Josefa Kočího, Lukáše Kurze, Michala Netíka či Marka Tellera. Naopak Viki Indra Okvana dokráčel za výhrou suverénně, po celý průběh turnaje neztratil ani set a zdolal i bojovného finálového soupeře. Jan byl možná trochu vyčerpán náročnou třísetovou bitvou proti Rostislavu Peníškovi v semifinále.

dvouhra žen: Gustiani Sari Megawatiová (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) 21:18 17:21 21:16
Dvouhra žen byla disciplínou, kde měla dvoučlenná indonéská “letka smrti” nejblíže k porážce. Megawatiová postupovala turnajem suverénně, vyřadila cestou do finále například reprezentantky Pavelkovou či Milisovou. Z druhé strany pavouka si ale podobně vedla Dominika Koukalová, která postupně porazila Vaškovou, Hofmanovou, Kollarovou a překvapivou semifinalistku Terezu Lajdovou. Dramatické finále musel rozhodnout třetí set, v něm měla více fyzických i psychických sil Indonésanka.

čtyřhra mužů: Viki Indra Okvana, Jiří Provazník (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Pavel Drančák, Lukáš Zevl (Sokol Meteor Radotín Praha, BK 93 Hořovice) 21:16 21:12
O vítězných ambicích páru Okvana-Provazník nebylo pochyb, jako třetí nasazení prošli pavoukem jako nůž máslem a v semifinále suverénně přehráli nasazené jedničky, plzeňský pár Sobota-Rubáš. Pavel Drančák nestartoval s tradičním partnerem Jakubem Bitmanem, ale Lukáš Zevl byl jeho zdatnou náhradou, v průběhu turnaje až do finále ztratili jediný set. Mix indonéské agresivity a benátecké zkušenosti už byl ale nad sílu složené české dvojice.

čtyřhra žen: Gustiani Sari Megawatiová, Kateřina Tomalová (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Štěpánka Vazačová, Hana Kollarová (SKB Český Krumlov, Sokol Meteor Radotín Praha) 21:10 14:21 21:14
Finále čtyřhry žen bylo jako na houpačce. Nejprve pro sebe první set výrazným poměrem získaly benátecké Tomalová s Megawatiovou, pak se totéž podařilo krumlovsko-pražské dvojici. Třetí set ale ukázal silovou i herní převahu Kateřiny a Gustiani Sari. Soutěž ve čtyřhře žen byla zajímavá I brzkým pádem prvního a druhého nasazeného páru – jedničky Erbenová s Vackovou prohrály ve druhém kole s Milisovou a Davidovou, dvojky Hofmanová s Křížkovou nestačily ve stejném kole na Žwakovou a Lajdovou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.04.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS